Aštuoniolikmečiai pranoko lenkus ir Europos čempionate užėmė penktąją vietą

2011 07 31 Lenkijoje vykstančiame Europos vaikinų (iki 18 metų) čempionate Lietuvos rinktinė užėmė penktąją vietą. Dariaus Dikčiaus auklėtiniai kovoje dėl penktosios pozicijos 78:66 (18:20, 20:15, 25:16, 15:15) pranoko bendraamžius iš Lenkijos.

Lenkai šiek tiek sėkmingiau pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 9:5. Surengę kelias sėkmingas atakas lietuviai po Mariaus Grigonio metimo išsiveržė į priekį – 12:11. Po pirmųjų dešimties minučių lenkai priekyje buvo 20:18.

Lietuviai buvo išlyginę rezultatą (24:24), bet lenkai pelnė penkis taškus paeiliui ir vėl šiek tiek atitrūko – 29:24. Po lenkų dvitaškio jų persvara siekė 7 taškus – 32:25. Tačiau čia pas spurtą 8:0 surengę lietuviai įgijo minimalų pranašumą – 33:32. Dėka gerai sužaistos antrosios kėlinio pusės Lietuva turėjo trijų taškų persvarą – 38:35.

Trečiajame kėlinyje vyko labai atkakli kova ir nė viena komanda didesnės persvaras įgyti nesugebėjo. Sužaidus lygiai šešias minutes rezultatas mače buvo lygus – 49:49. Tačiau per likusią kėlinio dalį lietuviai pelnė 12 taškų, į kuriuos varžovai atsakė tik dviem taškais – po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 63:51.

Ketvirtajame kėlinyje nors lenkai ir bandė vytis lietuvius, tačiau jų atakos dažnai taip pat buvo rezultatyvios ir sužaidus daugiau nei 3 minutes Lietuva pirmavo 67:56. Lietuviai ir toliau laikė žaidimo gijas savo rankose bei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms jie pirmavo 72:58. Kaip ir buvo galima tikėtis, iki finalinės sirenos niekas nepakito ir lietuviai šventė pergalę – 78:66.

Lietuva: Simonas Kymantas 18 (8 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius 16 (9 atk. kam.), Artūras Gudaitis 14, Paulius Semaška ir Marius Grigonis po 10, Martynas Pauliukėnas 4, Lukas Lekavičius, Mantas Mockevičius ir Tomas Dimša po 2.

Lenkija: Michalas Michalakas 12 (7 atk. kam.), Mateuszas Ponitka 11 (8 atk. kam.), Danielius Szymkiewiczius 10.

Informacija: „Krepsinis.net“