Baltarusų išbandymas: vaikinai iškovojo lengvą pergalę, merginos pralaimėjo po dviejų pratęsimų (foto)

Minske (Baltarusija) tęsiasi tradicinis Vladimiro Ryženkovo krepšinio turnyras, kuriame dalyvauja ir Lietuvos merginų bei vaikinų šešiolikmečių rinktinės. Antrąją varžybų dieną komandoms sekėsi skirtingai.

Tado Stankevičiaus auklėtinės po dviejų pratęsimų 92:93 (19:20, 14:14, 26:20, 16:21, 5:5, 12:13) turėjo pripažinti Baltarusijos krepšininkių pranašumą. Trečiajame kėlinyje lietuvės vienu metu pirmavo 10-ies taškų skirtumu, tačiau varžovėms pavyko išlyginti rezultatą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Papildomų penkių minučių išsiaiškinti nugalėtojui nepakako, o per dar papildomas penkias minutes sėkmė šypsojosi aikštelės šeimininkėms, kurios šventė pergalę minimaliu skirtumu.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Simona Visockaitė, kuri pelnė 25 taškus (10 at. kam.), 14 taškų pelnė Audronė Zdanevičiūtė, po 12 – Urtė Čižauskaitė (24 at. kam.) ir Elzė Motekaitytė (8 at. kam.).

Baltarusijos rinktinėje nesulaikoma buvo Irina Venskaja, kuri pelnė net 44 taškus, po 12 įmetė Aleksandra Čiževskaja ir Anastasija Babak.

Tomo Purlio vadovaujama vaikinų rinktinė lengvai 85:54 (18:15, 19:11, 19:12, 29:16) nugalėjo Baltarusijos rinktinę. Tai buvo antroji lietuvių pergalė turnyre.

Susitikimo pradžioje aikštelės šeimininkai pirmavo, tačiau lietuviai pamažu perėmė iniciatyvą ir per likusius kėlinius ją vis didino. Paskutinį ketvirtį lietuviai laimėjo 29:16 ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo Kornelijus Zikas, pelnęs 17 taškų, po 11 įmetė Matas Repšys ir Mantas Rubstavičius. Varžovų ekipoje išsiskyrė Jegoras Jurevas, įmetęs 15 taškų, 11 pelnė Nikita Nadejevas, 9 – Kirilas Vaskovcovas.

Sekmadienį vaikinų rinktinė susikaus su Moldovos krepšininkais, merginų laukia Rusijos rinktinės iššūkis.