Eurolygos jaunių turnyras: ar Lietuvos komandos vėl kausis finale?

Eurolygos jaunių turnyras: ar Lietuvos komandos vėl kausis finale?

Jau šį ketvirtadienį dvi Lietuvos grandų jaunių (iki 18 metų) ekipos stos į kovą Eurolygos atrankos turnyre Kaune. „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ dubleriai lygiai prieš metus susitiko finale ir tąkart bilietą į pagrindinį turnyrą Berlyne iškovojo Isaiah Hartensteino vedami kauniečiai.

Kaip įprasta tokiems turnyrams, metai stipriai koreguoja ekipų sudėtis. Kauniečiai nebeturės ne tik Hartensteino, bet ir Gyčio Masiulio bei Arno Veličkos. Tuo metu Vilniaus gretose jau nebebus Aisčio Pilausko, Karolio Giedraičio bei Granto Vasliausko, kuris, beje, šį kartą gins Kauno ekipos spalvas.

Tai kaip vis tik atrodys šalies krepšinio milžinų jaunimo komandos Eurolygos jaunių atrankos turnyre?

Kauno „Žalgiris“

Jaunųjų žalgiriečių branduolį tradiciškai sudarys dublerių ekipos, kuri rungtyniauja Mezon-NKL pirmenybėse, žaidėjai. Komandos vedliais turėtų būti tokiuose turnyruose kojas jau apšilę Ignas Sargiūnas, Vitalijus Kozys, Grantas Vasiliauskas bei Lukas Uleckas.

Su tinklalapiu „BasketNews.lt“ bendravęs komandos treneris Tomas Masiulis pripažino, kad ekipoje tokio lygio žvaigždės kaip Hartensteinas šįkart nebus, tad komandos stiprybe turėtų būti komandinis žaidimas.

„Turime visus žaidėjus, kuriuos ir planavome turėti, visi yra sveiki. Manau, kad mes neturėsime tokio ryškaus lyderio, koks pernai buvo Isaiah Hartensteinas. Visi gali įnešti savo indėlį ir pridaryti problemų. Be Igno Sargiūno su Luku Ulecku yra ir Grantas Vasiliauskas ir Vitalijus Kozys bei kiti. Daug kas gali sužibėti“, – kalbėjo Masiulis.

Kelyje link finalo kauniečiams teks susidurti su Las Palmaso „Gran Canaria Herbalife“, Maskvos CSKA ir Rygos VEF jauniais. Žalgiriečių vairininkas pripažino, kad daug informacijos apie laukiančius varžovus jis neturi, o tai gerokai apsunkina situaciją.

„Daug informacijos prieš turnyrą apie varžovus mes tikrai neturime, o vien iš pavadinimo apie jaunimo komandas spręsti negali. Kiek mačiau, VEF komandoje dalis žaidėjų yra praėjusių metų šešiolikmečių  latvių rinktinės žaidėjai, o Gran Kanarijos komandoje ispanų nėra daug, jie netgi turi du kinus.

Tos komandos specifika ir yra tokia, kad jie renka žaidėjus iš užsienio šalių ir vėliau siunčia į JAV. Taigi turime tik tokią informaciją, o sunkiausiai bus prieš pirmąsias rungtynes. Vėliau turėsime įrašus ir ruoštis bus lengviau“, – sakė treneris.

Masiulis gerai žino, ką reiškia treniruoti komandą Eurolygos jaunių turnyre. „Žalgirio“ dubleriams šiose varžybose jis vadovaus jau ketvirtąjį kartą, o praėjusiais metais šeimininkai atrankos turnyre triumfavo nesutikę jokio pasipriešinimo.

Tiesa, šie metai Masiuliui bus kitokie. Prieš didžiąsias metų šventes Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė dalyvavo Europos pirmenybėse, o „Žalgirio“ dubleriai Mezon-NKL čempionate per pastarąją savaitę dar sužaidė trejas rungtynes. Masiulio tikinimu, tokiu pašėlusiu tempu pastaruoju metu gyvenusi komanda gali pradėti jausti nuovargį.

„Man tai bus jau ketvirtasis toks turnyras, bet šįmet pasirengimas išsiskiria tuo, kad Europos jaunių čempionatas vyko prieš šventes. Jaunimas galėjo išsekti psichologiškai, buvo daug įspūdžių, o grįžus dar reikėjo žaisti keletą NKL mačų.

Vėliau dar nepatekome į pirmąjį NKL septynetą, todėl ir tai buvo šioks toks emocinis sukrėtimas. Vaikinai gali būti persisotinę. Kaip ir visos komandos, kurios atvyksta kovoti, mes norime bilieto į pagrindinį turnyrą. Natūralu, kad mes esame „Žalgiris“, žaisime namuose, todėl laimėti tikrai norėsime“, – tikino Masiulis.

jaunimo turnyras2

Vilniaus „Lietuvos rytas“

Tuo metu taip pat stipriai pasikeitusi Vilniaus ekipa, ko gero, itin daug gali tikėtis iš septyniolikmečio Domanto Vilio, kuris šį sezoną debiutavo Mezon-NKL pirmenybėse. Jis antrajame pagal pajėgumą Lietuvos čempionate šį sezoną vidutiniškai renka po 6,4 taško ir atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus. Taip pat vilniečiai turės ir šiame čempionate jau rungtyniavusius Deividą Sirvydį bei Jauheną Massalskį.

Komandos vyriausiasis treneris Arvydas Gronskis, bendraudamas su tinklalapiu „BasketNews.lt“ pabrėžė, kad sostinės krepšininkai aiškaus lyderio taip pat neturės.

„Aš tikiuosi, kad bus ne tik jie, bet žaisime ir kaip komanda. Yra ir Tadas Vaičiūnas, ir Deividas Sirvydis ir Massalskis, Paulius Poška, Tomas Butrimas… Turime talentingų žaidėjų, bet tikiuosi, kad būsime stiprūs kaip komanda. Tikiuosi, kad tie pagrindiniai 1999 metų gimimo vyrukai atstovės“, – sakė Gronskis.

Vilniečiai savo grupėje susigrums su Frankfurto „Skyliners“, Stambulo „Fenerbahce“ bei Paryžiaus CFBB jaunių komandomis. Kaip ir žalgiriečių strategas Masiulis, Gronskis teigė, kad informacijos apie varžovus jis praktiškai neturi.

„Galime sakyti, kad eisime tiesiai į mūšį. Žinome, kad „Skyliners“ turės aukštą 199 cm ūgio Vokietijos jaunių rinktinės įžaidėją. Turkijos klubas turės aukštą centrą, jei jis atvyks, o prancūzų mokykla ir taip visada yra stipri.

Svarbu, kad mūsų pusėje būtų energija ir noras. Galime laimėti prieš visas komandas. Mūsų pagrindinis tikslas yra laimėti pačias pirmąsias rungtynes, o po to matysime“, – pažymėjo Gronskis.

Praėjusių metų turnyras vilniečiams buvo pažymėtas pralaimėjimo kartėliu, po to, kuomet atrankos turnyro finale buvo nusileista „Žalgirio“ jauniams.

Tačiau nauji metai – nauja istorija. Šįmet, kaip ir praėjusiais metais, vilniečiai varžovus iš Kauno gali sutikti nebent finale, o iki jo abiems komandoms dar reikia nužygiuoti. Negali žinoti, galbūt ir šįmet kovoje dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą susigrums dvi lietuviškos komandos.

„Manau, kad dabar tos intrigos tarp mūsų dar nėra, bet žinant, kad ta kova gali įvykti, žaidėjai tikrai kažką jaus. Visgi čia tas pats, kaip ir „Žalgirio“ dublerių ir „Perlo“ rungtynės NKL pirmenybėse.

Ši konkurencija vaikinus persekioja visą jaunystę nuo pat moksleivių lygos. Aišku, kad ir šįkart tai nebūtų eilinė kova. Tai ne tas pats, kas rungtyniauti su, tarkime, prancūzų komanda“, – sakė Gronskis.

Informacija: Vilius Stalgaitis/Basketnews.lt
Nuotraukos: Modestas Gailiūnas/Basketnews.lt