Japonams patiko A.Sireikos KA darbas

Japonams patiko A.Sireikos KA darbas

“Mums patinka jūsų krepšinio ugdymo sistema”, – tokia buvo pagrindinė žinutė, skirta A. Sireikos krepšinio akademijos treneriams ir administracijai. Antano Sireikos kvietimu praeitą savaitgalį Šiauliuose viešėjo japonų delegacija, kurią sudarė „Japan-Lithuania Exchange Centre“ (JLEC) vadovas p. Kenjiro Tamaki, Toyohaši miesto „Sakuragoaka gakuen“ mokyklos vyriausiasis krepšinio treneris p. Satoru Ezaki bei du „Neo Phoenix“ krepšinio komandos vadybininkai p. Yasuo Hamatake ir p. Atsushi Doi. Pagrindinis delegacijos tikslas -padėti pamatus bendradarbiavimui tarp dviejų krepšinio akademijų ir suteikti galimybę ASKA auklėtiniams gauti stipendiją mokytis ir treniruotis Japonijos Toyohaši krepšinio mokykloje.

Kaip teigė Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas, „Japonijoje krepšinis nėra pagrindinė sporto šaka, tačiau ji sparčiai populiarėja. Prie to prisideda ir lietuviai. Kelis metus Japonijoje dirbo treneris Antanas Sireika, o dabar Aichi prefektūros miesto krepšinio klubas pradeda bendradarbiavimą su Antano Sireikos krepšinio akademija. Tai nauja ir labai perspektyvi dvišalių ryšių sritis“.

Svečiai iš Japonijos stebėjo ASKA auklėtinių treniruotes, keitėsi patirtimi, diskutavo apie skirtingų ugdymo sistemų privalumus bei trūkumus. Sekmadienį kartu su ASKA 2000 m. auklėtiniais svečiai vyko į MKL U17 varžybas Kaune ir stebėjo ASKA „Pramuštgalvio“ komandos rungtynes prieš Sabonio KC I “Liūtukas”, kurias šiauliečiai laimėjo rezultatu 66:46.

Svečiai pripažįsta, kad krepšinio lygis Japonijoje neprilygsta europietiškam bei amerikietiškam krepšiniui, tačiau jie teigia, kad susidomėjimas šia sporto šaka sparčiai auga, vis daugiau vaikų pareiškia norą žaisti krepšinį ir siekti profesionalių aukštumų. Tuo pačiu keičiasi ir Japonijos Vyriausybės požiūris į šią sporto šaką.

Japonai taip pat puikiai pažįsta lietuvišką profesionalų krepšinį, vardina Lietuvos krepšinio žvaigždes bei jų pasiekimus aikštelėje. Juos ypač žavi ryški ir vieninga lietuvių sirgalių bendruomenė.

Japonijos krepšinio mokyklos vadovaujasi amerikietiška mokymų metodika, kai pradedantys sportuoti vaikai nuo 7 iki 12 metų treniruojasi bendrai ir praktiškai nedalyvauja jokiose varžybose. Tuo tarpu mūsų sportininkai nuo pat pradžių skirstomi į komandas pagal amžiaus grupes ir jau nuo devynerių metų turi galimybę dalyvauti įvairiuose turnyruose (MKL -Moksleivių krepšinio lygoje, BBBL -Baltijos berniukų krepšinio lygoje ir t.t.) Tokiu būdu nuo pat mažens formuojamas berniukų komandiškumo jausmas, kovingumas, atsparumas stresui ir kitos svarbios savybės.

Ši viešnagė Šiauliuose buvo ne tik krepšinio akademijų draugystės pradžia. Japonai į Šiaulius vyko ir su verslo misija, susitiko su Šiaulių verslininkais dėl galimo bendradarbiavimo įvairiose srityse. Dar viena išplėtota idėja – užmegzti ir plėtoti dvišalę draugystę tarp Šiaulių ir Toyohaši miestų.

Informacija: ASKA