Jaunių U18 merginų pusfinalių belaukiant: ar klaipėdietės sutrukdys reguliariojo sezono nugalėtojoms žaisti finale?

Jaunių U18 merginų pusfinalių belaukiant: ar klaipėdietės sutrukdys reguliariojo sezono nugalėtojoms žaisti finale?

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ finalo ketvertų maratonas tęsiasi ir prie jo jungiasi ir A diviziono komandos. Šį savaitgalį čempionus aiškinsis aštuoniolikmečiai vaikinai ir merginos, kurie dėl medalių kausis Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centre.

Jaunių U18 (gim. 1999/2000 m.) merginų finalo ketverte varžysis Vilniaus krepšinio mokykla, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“ ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro ekipa.

I pusfinalis: Vilniaus KM I – V.Knašiaus KM
04-14 16:00 val. (Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas).

Kelias iki finalo ketverto: Vilnietės reguliariajame sezone iškovojo 12 pergalių, 2 sykius suklupo ir užėmė 1 vietą. Ketvirtfinalyje Diliaros Velišajevos treniruojamės sostinės krepšininkės gana nesunkiai įveikė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ II ekipą.

Klaipėdietės savo sąskaitoje po reguliaraus sezono kovų turėjo 9 pergales, 5 nesėkmes ir užėmė 4 poziciją. Ketvirtfinalyje Dianos Anužienės vadovaujama ekipa iš tolimesnių kovų eliminavo Vilniaus krepšinio mokyklos II komandą.

Šį sezoną Vilniaus KM ir V.Knašiaus KM tarpusavyje kovojo 2 sykius ir abi ekipos pasidalino po pergalę. Klaipėdietės laimėjo 84:81, o vilnietės pasiekė revanšą 82:74.

Lyderiai: V.Knašiaus gretose šį sezoną pirmu smuiku griežia Ligita Tamutytė, kuri renka po 15 taškų ir atkovoja po 11 kamuolių. Gabija Šegždaitė renka po 13 taškų, o Livija Kaktaitė po 12.

VKM ekipoje Dalia Donskichytė pelno po 18 taškų, atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus ir perima po 7 kamuolius. Andrėja Pečiūraitė renka po 17 taškų, o Eglė Zabotkaitė po 15.

Komentarai: „Visos komandos finaliniame ketverte yra lygios. Svarbiausias bus psichologinis faktorius, kas bus geriau psichologiškai pasirengusios, tos ir laimės“, – vilniauskm.lt sakė Vilniaus KM trenerė Diliara Velišajeva.

„Finalo ketverto kovoms esame labai pasiruošusios, nekankina jokios traumos, ligos“, – kalbėjo V.Knašiaus KM trenerė Diana Anužienė. – Mūsų ekipą sudaro trijų trenerių merginos, turime keturias šiaulietes, kurios rodo didelę iniciatyvą ir atvyksta pas mus. Taip pat sportuoja ir trenerės A.Naidėnienės merginos. Tai visos jau susirinkome ir turime bendras pratybas. Dirbame. Mes I rate vilnietes buvome nugalėjusios, tačiau vėliau jos pasistiprino ir pasiekė revanšą. Mūsų bėda buvo, kad nesitikėjome tokio pastiprinimo ir galvojome, kad jas nugalėsime ir antrą kartą. Dabar jau žinome ko laukti ir esame pasiruošusios. Šiaip visas finalo ketverto komandas esame nugalėjusios ir esame pralaimėjusios, tai būtų labai sunku sakyti, kaip viskas susiklostys“.

„Visos komandos labai stiprios, taip pat ištroškusios čempionių titulo. Manau nėra favoričių, visos gali kovoti dėl aukščiausios vietos“, – vilniauskm.lt pasakojo Vilniaus KM žaidėja Goda Kuzminskytė. – Reguliariojo sezono metu įrodėme galinčios laimėti prieš visas komandas. Ruošiamės kiekvienoms rungtynėms. Komandoje darbinga atmosfera, visos nusiteikusios įrodyti dėl ko dirbom visą sezoną. Kai kurioms merginoms tai paskutinis sezonas, tad norisi jį užbaigti pergalingai“.

„Visas keturias komandas laikau lygiomis. Visos pasiekėme tiek pat daug, patekom i finalinį ketvertą, todėl nei vienos komandos nelaikau išskirtinai stipresnės“, – vilniauskm.lt teigė Vilniaus KM kapitonė Brigita Kleponytė. – Mūsų komanda pasiryžusi atiduoti visas jėgas, esam nusiteikusios darbingai ir kovingai. Kadangi tai mūsų paskutinis sezonas, dauguma šiemet baigiame krepšinio mokyklą, tai norime pasiekti geriausius rezultatus ir nudžiuginti trenerę dar viena čempionių taure“.

Prognozė: „Man Vilniaus krepšinio mokyklos komanda atrodo daug geriau, stipresnė visose pozicijose ir sakyčiau, kad jos tikrai žais finale“, – sakė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro trenerė Jolanta Četkauskienė.

Jaunių U18 merginų finalo ketverto tvarkaraštis:
(Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas).

04-14 16:00 val. Vilniaus KM I – V.Knašiaus KM
04-14 18:00 val. Kauno KM „Aisčiai“ I – Alytaus SRC

04-15 11:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
04-15 13:00 val. rungtynės dėl 1 vietos (tiesioginė transliacija DELFI TV)