Jaunių U18 pusfinalių belaukiant: ar „saboniukai“ sustabdys G.Vasiliauską?

Jaunių U18 pusfinalių belaukiant: ar „saboniukai“ sustabdys G.Vasiliauską?

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ finalo ketvertų maratonas tęsiasi ir prie jo jungiasi ir A diviziono komandos. Šį savaitgalį čempionus aiškinsis aštuoniolikmečiai vaikinai ir merginos, kurie dėl medalių kausis Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centre.

Jaunių U18 (gim. 1999 m.) vaikinų finalo ketverte varžysis Vilniaus krepšinio mokykla, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centras ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro ekipa.

I pusfinalio poros aprašymas čia…

II pusfinalis: Sabonio KC I-„Arx Reklama“ – Alytaus SRC I
04-14 18:15 val. (Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas)
Tiesioginė rungtynių transliacija DELFI TV

Kelias iki finalo ketverto: Sabonio KC I-„Arx Reklama“ komandos krepšininkai į finalinį ketvertą žygiuoja kaip reguliariojo sezono nugalėtojai ir pirmenybių favoritai. Per 22 mačus kauniečiai suklupo tik du kartus ir užėmė pirmąją vietą. Ketvirtfinalio serijoje Ramūno Juškos auklėtiniai du kartus užtikrintai nugalėjo Š.Marčiulionio KA atstovus.

Alytaus SRC I atstovai į pusfinalį prasibrovė kaip ketvirta lygos komanda. Sigito Krukio auklėtiniai iškovojo 13 pergalių, patyrė 9 nesėkmes bei užėmė 4-ąją vietą. Jie vos viena pergale aplenkė Gargždų SM-„PRINT IT“ atstovus. Tiesa pastaruosius alytiškiai ketvirtfinalio serijoje pranoko 2-0.

Sabonio KC I-„Arx Reklama“ ir Alytaus SRC I komandos reguliariajame sezone žaidė du kartus ir abi pergales pasiekė kauniečiai. Kaune šeimininkai laimėjo 90:65, o svečiuose triumfavo 81:65.

Lyderiai: Kauno komandos lyderiai jau šiemet žaidė Nacionalinėje krepšinio lygoje, kur gynė „Žalgirio-2“ garbę. Komandos lyderis yra Marius Valinskas, pelnantis po 16,5 taško. Jam gerai talkina po 14,5 taško pelnantis Lukas Uleckas ir 14,4 taško bei 11,6 atkovoto kamuolio renkantis Justas Sakalauskas.

Alytaus komandoje ryškiai pirmu smuiku griežia 28,1 taško pelnantis ir 15,7 kamuolio atkovojantis Grantas Vasiliauskas. Po 15,5 taško prideda Laurynas Balkūnas, o po 14 taškų pelno Martynas Pocevičius.

Komentarai: „Kuomet viskas sprendžiasi iš vienų rungtynių, tuomet nieko nelemia nei reguliariojo sezono pasirodymas, nei namų aikštės pranašumas. Esame visi sveiki ir pasiruošę. Komandai galės padėti L. Uleckas ir I. Sargiūnas, tačiau jie retai sportuoja su mumis kartu, todėl yra atitrūkę nuo komandos“, – komentavo Sabonio KC I-„Arx Reklama“ vyriausiasis treneris Ramūnas Juška.

„Šiam ketvertui ruošiamės 8-9 metus, nes tiek metų kartu sportuojame. Tai nėra atsitiktinis rezultatas. Praėjusį sezoną turėjome visus žaidėjus, nuolat kartu sportavome, o šiemet daug finalo ketverto dalyvių žaidžia už vyrus, NKL pirmenybėse. Mūsų lyderis Grantas Vasiliauskas tik šią savaitę sportuoja su mūsų komanda. Prieš tai žaidė Europos čempionate, vėliau jo į komandą neėmiau, nes nenorėjau trukdyti jo žaidimui „Žalgiris-2” ekipoje. Mes esame provincijos komanda ir ne pirmą kartą patenkame į finalo ketvertus. Džiaugiuosi, kad lygiai kovojame su didžiausiais miestais ir jie kartais mūsų galbūt net prisibijo“, – juokaudamas sakė Alytaus SRC I komandos treneris Sigitas Krukis.

Prognozė: „Manau, kad finale tikrai žais Sabonio krepšinio centro komanda. Jie turi ilgą atsarginių žaidėjų suolelį. Alytaus SRC ekipoje žiba vienintelis Grantas Vasiliauskas, o kauniečiai savo ekipoje turi 4-5 aukšto lygio žaidėjus, stiprią priekinę liniją“, – sakė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ treneris Donatas Velička.

Jaunių U18 finalo ketverto tvarkaraštis:
(Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas).

04-14 16:00 val. Vilniaus KM I – V.Knašiaus KM (tiesioginė transliacija DELFI TV)
04-14 18:15 val. Sabonio KC I-„Arx-Reklama“ – Alytaus SRC I (tiesioginė transliacija DELFI TV)

04-15 13:30 val. rungtynės dėl 3 vietos
04-15 15:30 val. rungtynės dėl 1 vietos (tiesioginė transliacija DELFI TV)

1