Jaunių U18 pusfinalių belaukiant: dviejų lygių varžovų kova ir vienas bilietas į finalą

Jaunių U18 pusfinalių belaukiant: dviejų lygių varžovų kova ir vienas bilietas į finalą

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ finalo ketvertų maratonas tęsiasi ir prie jo jungiasi ir A diviziono komandos. Šį savaitgalį čempionus aiškinsis aštuoniolikmečiai vaikinai ir merginos, kurie dėl medalių kausis Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centre.

Jaunių U18 (gim. 1999 m.) vaikinų finalo ketverte varžysis Vilniaus krepšinio mokykla, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centras ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro ekipa.

I pusfinalis: Vilniaus KM I – V.Knašiaus KM
04-14 16:00 val. (Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas).
Tiesioginė rungtynių transliacija DELFI TV

Kelias iki finalo ketverto: Vilniaus krepšinio mokyklos ekipa reguliariame sezone iškovojo 19 pergalių, patyrė 3 nesėkmes ir turnyro lentelėje užėmė 2 vietą. Vilniečiams ketvirtfinalyje teko grumtis su kita sostinės ekipa „Visi kartu“, tačiau Ugniaus Melniko auklėtiniai dviejų rungtynių serijoje palaužė savo varžovus.

Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokykla reguliarų sezoną baigė su 16 pergalių, 6 nesėkmėmis ir užėmė 3 vietą. Tiesa, klaipėdiečiai vos neprisižaidė ketvirtfinalyje, kai jau pirmose serijos rungtynėse nusileido Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ ekipai. Bet jau po trijų dienų Alfredo Kaniavos auklėtiniai pasiekė revanšą laikinojoje sostinėje ir viskas sprendėsi lemiamame mače Klaipėdoje, kur V.Knašiaus komanda pasiekė pergalę 22 taškų skirtumu.

Šį sezoną Vilniaus KM ir V.Knašiaus KM komandos tarpusavyje žaidė du kartus ir pasidalino po pergalę. Klaipėdiečiai laimėjo 69:58, o Vilniaus KM pasiekė revanšą 84:80.

Lyderiai: Pirmuoju smuiku V.Knašiaus KM griežia Vitalijus Kozys, kuris pelno po 15 taškų ir atkovoja po 10 kamuolių. Rokas Jokubaitis renka po 14 taškų, Eimantas Žilius po 11, o Paulius Piktuižis po 10.

Vilniaus KM išsiskiria Tomas Butrimas, kuris renka po 15 taškų ir atkovoja po 11 kamuolių. Paulius Poška ir Mantas Čebatorius įmeta po 14 taškų, o Tadas Vaičiūnas – 13.

vkm u18

Komentarai: „Manau, susitiks keturios apylygės ir labai stiprios komandos. Mūsų nuotaikos geros, džiaugiuosi, kad visi žaidėjai sveiki, o finaliniame ketverte tikimės tapti nugalėtojais“, – vilniauskm.lt sakė Vilniaus KM treneris Ugnius Melnikas. – Iki finalinio ketverto turėjome dvi savaites pasiruošimui, atsigavimui, viskas yra gerai, nusiteikę esame kovingai. Nenuvertiname priešininkų, bet ir patys savęs nenuvertinam – laukiam penktadienio“.

„Turėsime dviejų lygiaverčių komandų dvikovą, vyrai jau yra tokio amžiaus, kad laukia paskutinis finalo ketvertas, norisi jį pabaigti su kuo smagesnėmis nuotaikomis, mums tiktų bet kokios spalvos medaliai“, – kalbėjo V.Knašiaus KM treneris Alfredas Kaniava. – Tai vyriausių čempionatas, jam dėmesys bus didžiausias, atvyks krepšinio specialistų ir agentų, jaunimas turės susidoroti psichologiškai su užgriuvusia našta. Taip pat daug žaidėjų šį sezoną jau žaidė Nacionalinėje krepšinio lygoje ar Regionų krepšinio lygoje, tai svarbus veiksnys bus, kurios MKL komandos turėjo daugiausiai treniruočių kartu, o ne pasiruošimo atskirai. Ir paskutinis dalykas… bendras visų krepšininkų gebėjimas parodyti per 10 metų išmoktus dalykus. Išskirti savo pliusus ir paslėpti minusus“.

„Šį sezoną su klaipėdiečiais pasidalinome po pergalę. Tai reiškia, kad komandos apylygės, ir šiam savaitgaliui ruošia staigmenų. Tiek mes, tiek tikiu, kad ir jie yra gerai išanalizavę priešininkų žaidimą. Manau, kad penktadienį didžiausią įtaką darys jaudulys ir įtampa. Geriau seksis tiems, kurie pirmi susitvarkys su tuo“, – vilniauskm.lt teigė Vilniaus KM komandos kapitonas Martynas Palšis. – Iš priešininkų komandos galėčiau išskirti V. Kozį bei E. Jonkų. Didžiąją dalį Klaipėdos komandos atakų jie turi kamuolį savo rankose, bet negalima susitelkti tik į juos. Jie stiprūs kaip komanda. Mes šį sezoną dar neparodėme geriausio žaidimo, kokį galime demonstruoti ir tikiuosi šį savaitgali tai išvysime. Šį mėnesį 4 komandos žaidėjai švenčia 18 gimtadienius, taigi aukso medalis būtų puiki dovana visiems“.

„Manau, šis finalinis ketvertas išsiskirs iš kitų tuo, kad čia nėra aiškaus lyderio. Visos komandos stiprios ir visos turi begalę daug žaidybinės patirties“, – vilniauskm.lt kalbėjo Vilniaus KM žaidėjas T.Butrimas. – Negaliu išskirti lyderių, bet manau, kad tikrai vyks įdomios kovos. Kalbant apie mūsų pusfinalio rungtynes, aišku mūsų laukia galingas varžovas – kuris visose pozicijose turi stiprių žaidejų ir tikrai mes jų nenuvertiname bei tikimės stiprios kovos. Mūsų tikslas vienas – pergalė, o kaip jau bus pamatysime šį savaitgalį“.

v.knasiaus u18

Prognozė: „Tikrai galime laukti lygios kovos. Jeigu reikėtų spėti – pasirinkčiau Klaipėdą, nes patys prieš juos pralaimėjome ketvirtfinalyje, tai būtų smagiau“, – teigė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ treneris Donatas Velička. – Vilniečiai turi stipresnę priekinę liniją, o klaipėdiečiai pasižymi gynėjais ir šiaip yra fiziškai labai pajėgūs. Jeigu būtų žaidžiami penki serijos mačai, tai sakyčiau, kad laimės V.Knašiaus mokykla, tačiau laukia vienos rungtynės… daug kas priklausys nuo sėkmės, psichologijos ir pirmų sužaistų minučių“.

Jaunių U18 finalo ketverto tvarkaraštis:
(Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas).

04-14 16:00 val. Vilniaus KM I – V.Knašiaus KM (tiesioginė transliacija DELFI TV)
04-14 18:15 val. Sabonio KC I-„Arx-Reklama“ – Alytaus SRC I (tiesioginė transliacija DELFI TV)

04-15 13:30 val. rungtynės dėl 3 vietos
04-15 15:30 val. rungtynės dėl 1 vietos (tiesioginė transliacija DELFI TV)

1