Jaunučių vaikinų U16 čempionato B diviziono nugalėtojai paaiškės Utenoje

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ finalo ketvertų maratonas ir toliau nemažėja. Šį savaitgalį savo čempionus išsiaiškins Jaunučių U16 (gim. 2001 m.) vaikinų čempionato B diviziono dalyviai.

Utenos daugiafunkciniame sporto centre į pirmąją pusfinalio kovą stos Kuršėnų sporto mokyklos komanda „Feniksas“ ir krepšinio akademija „Snaiperis“.

Kuršėnų SM ekipa reguliarų sezoną pradėjo B pogrupyje ir ten pasiekė 11 pergalių, sykį suklupo ir užėmė pirmąją vietą. Aštuntfinalyje kuršėniškiai ganėtinai lengvai, dviejų rungtynių serijoje, susitvarkė su Vilniaus krepšinio mokyklos II komanda, o ketvirtfinalyje, taip pat po dviejų rungtynių, eliminavo Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro ekipą.

KA „Snaiperis“ kovas pradėjo A pogrupyje, ten iškovojo 10 pergalių, patyrė 4 nesėkmes ir užėmė trečiąją vietą. Kauniečiai aštuntfinalyje nepasigailėjo Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro ekipos, o ketvirtfinalyje tau turėjo paprakaituoti. Pirmame mače „Snaiperis“ nusileido Kretingos sporto mokyklos ekipai, tačiau namuose serijos lygybę atstatė, o lemiamame mače pergalę šventė 15 taškų skirtumu.

Antrame pusfinalyje savų žiūrovų palaikymi Utenos daugiafunkcinio sporto centro krepšininkai priims Šilutės sporto mokyklos ekipą.

Uteniškiai savo reguliaraus sezono kovas pradėjo D pogrupyje, ten iškovojo 9 pergales, 3 sykius suklupo ir užėmė pirmąją vietą. II etape uteniškiai du kartus nugalėjo Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos II ekipą, o ketvirtfinalyje jų žaidimas keitėsi lyg ant sūpuoklių. Pirmame mače Utenos DSC 24 nugalėjo Alytaus sporto ir rekreacijos centro ekipą, tačiau jau po 4 dienų alytiškiai pasiekė revanšą 47 taškų skirtumu. Viskas sprendėsi Utenoje, kur savos sienos padėjo uteniškiams iškovoti bilietą į finalo ketvertą.

Šilutės sporto mokyklos ekipa reguliaraus sezono kovas pradėjo B pogrupyje, ten iškovojo 11 pergalių, patyrė 1 nesėkmę ir užėmė tik antrą vietą, į priekį praleidami kitame pusfinalyje žaidžiančius Kuršėnų krepšininkus. Šilutiškiai aštuntfinalyje nugalėjo Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos III komandą „Blancomet“, o dėl bilieto į finalo ketvertą du kartus palaužė Kauno krepšinio mokyklos „Perkūnas“ II ekipą.

B diviziono 1-osios vietos laimėtojas patenka į V etapą ir dalyvauja peržaidime su A div. 8-ąją vietą po reguliaraus sezono užėmusia komanda dėl teisės žaisti čempionato ketvirtfinalio varžybose ir kitame sezone dalyvauja A diviziono varžybose.

B diviziono 2-3 vietų laimėtojai dalyvauja peržaidimuose su 10-11 vietas A divizione užėmusiomis komandomis dėl teisės kitame sezone dalyvauti A diviziono varžybose (VI etapas).