Kauno KM „Aisčiai“ – U14 mergaičių čempionato laimėtoja (FOTO, VIDEO)

Klaipėdoje visą savaitgalį liejosi aistros nes čia vyko Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ U14 berniukų ir mergaičių čempionatų lemiamos kovos.

Namų sienos nepadėjo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos mergaitėms, kurios iškovojo sidabro medalius. Ramunės Kumpienės auklėtinės finale 59:66 nusileido Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ I komandai.

„Aistės“ labai prastai pradėjo rungtynes ir į nokdauną buvo pasiųstos jau pirmame kėlinyje. Puikią gynybą pademonstravusios pajūrio atstovės 10 minučių atkarpą laimėjo 26:7. Antrame ketvirtyje vaizdas aikštėje pasikeitė ir savo žaidimą parodė „Aistės“. Jos savo atsilikimą sumažino iki 9 taškų.

Trečiame kėlinyje Kauno krepšininkės dar labiau suaktyvino savo gynybą, taip visiškai supančiodamos V.Knašiaus KM puolimą. „Aistės“ trečią ketvirtį laimėjo 17:3 ir prieš paskutinį kėlinį susikrovė pranašumą. Per paskutines 10 minučių žaidimas išsilygino, tačiau puikiai du kėlinius sužaidusios kaunietės pergalės iš rankų nebeišleido.

Nugalėtojų komandoje Neda Pliatkutė pelnė 32 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o Urtė Čižauskaitė surinko 22 taškus ir atkovojo 17 kamuolių.

V.Knašiaus KM ekipoje Dominyka Gerkytė pelnė 10 taškų, o Justė Veronika Jocytė ir Rusnė Būgaitė įmetė po 9 taškus.

Trečiąją vietą iškovojo Plungės sporto ir rekreacijos centro ekipa „Inesa“, kuri mažajame finale 62:58 palaužė Vilniaus krepšinio mokyklos I ekipą.

Vilnietės puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 10 taškų skirtumu, tačiau antrame ketvirtyje viskas kardinaliai pasikeitė, plungiškės kėlinį laimėjo 29:10 ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą. Antroje mačo dalyje žaidimas išsilygino ir viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Likus minutei rezultatas buvo lygus, tačiau paskutinę atkarpą sėkmingiau sužaidė žemaitės ir iškovojo medalius.

Nugalėtojų ekipoje Gabrielė Grauslytė pelnė 22 taškus, atkovojo 14 kamuolių, tačiau suklydo net 11 kartų. Evelina Razgutė įmetė 19 taškų ir atkovojo 16 kamuolių.

Vilniaus KM komandoje Audronė Zdanevičiūtė pelnė 38 taškus ir atkovojo 19 kamuolių, o Eglė Markevičiūtė pelnė 9 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Pirmąją dieną, pusfinaliuose, V.Knašiaus KM 74:55 įveikė Plungės SRC, o Kauno KM „Aisčiai“ 63:61 nugalėjo Vilniaus KM.