„LIDL-MKL“ U-18 merginos: finale susikaus Vilniaus ir Šiaulių komandos

Šiandien Vilniuje startavo „LIDL-MKL“ U-18 grupės merginų finalo ketverto varžybos, o bilietus į finalines rungtynes bei galimybę pakovoti dėl aukso iškovojo Vilniaus krepšinio mokyklos I bei Šiaulių KA „Saulė-ASKA“ komandos.

Pirmajame pusfinalyje Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda be didesnio vargo rezultatu net 87:35 sudorojo Panevėžio „KKSC-Liepa“ ekipą.

Finalo ketverto šeimininkės nuo pat dvikovos pradžios pabėgo į priekį ir viso susitikimo metu nuosekliai didino savo pranašumą, kuris jau po dviejų kėlinių siekė 22 taškus. Per visą antrąją rungtynių pusę panevėžietės sukrapštė viso labo 10 taškų, o tuo pasinaudojusi Vilniaus komandą akistatos pabaigoje mėgavosi žaidimu ir skirtumą pavertė triuškinančiu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Audronė Zdanevičiūtė, pelniusi 15 taškų. Nuo jos nedaug atsiliko Emilija Mikoliūnaitė, prie pergalės pridėjusi 14 taškų. Po 10 taškų į varžovių krepšį įmetė Eglė Zabotkaitė bei Justina Miknaitė.

Panevėžiečių komandoje kiek ryškiau išsiskyrė tik Dovilė Perevičiūtė, rungtynėse pasižymėjusi 12 taškų.

„Tokią pergalę, mano manymu, lėmė komandos nusiteikimas, komandinis darbas, detalių išpildymas, maksimali koncentracija bei didelis noras patekti į finalą“ – teigė nugalėtojų žaidėja E. Mikoliūnaitė, čia pat pridūrusi, jog tokia didelė pergalė pusfinalyje neturėtų komandos paveikti neigiamai – „Manau, jog tokia didelė pergalė mums kojos nepakiš, nes jau būsime pamiršusios rungtynes su Panevėžiu ir susikoncentravusios tik į finalines rungtynes.

Žinoma, savi sirgaliai prideda daugiau motyvacijos, tačiau ir kitos komandos turi savo palaikymą“.

Antrajame pusfinalyje kova buvo kiek atkaklesnė, nors ir ten nugalėtojos pergalę iškovojo dviženkliu skirtumu – tai pavyko Šiaulių KA „Saulė-ASKA“ merginoms, kurios dėka gerai sužaistos antros rungtynių pusės rezultatu 72:61 įveikė Alytaus SRC ekipą.

Pirmųjų dviejų kėlinių metu kiek geriau atrodė Alytaus krepšininkės, kurios įpusėjus turėjo 5 taškų persvarą – 33:28. Vis dėlto, per pertrauką rūbinėje gavusios trenerės pamokų, jaunosios šiaulietės į rungtynes grįžo su didesne energija, netruko deficitą panaikinti ir po trijų kėlinių jau pirmavo 52:44. Paskutiniame kėlinyje jų varžovės dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau šiaulietės atsilaikė, dar padidino savo pranašumą ir iškovojo bilietą į finalą.

Šiaulietes į pergalę tradiciškai vedė Enrika Matiukaitė, pelniusi 18 taškų bei atkovojusi 11 kamuolių. Jai gerai talkino Dominyka Paliulytė su 17 taškų bei Rusnė Augustinaitė, prie pergalės pridėjusi 14 taškų.

Alytiškių neišgelbėjo ir 19 Saulės Mikelionytės taškų. 13 taškų bei 9 atkovotus kamuolius pridėjo Gedvilė Savostaitė, o Gabija Šegždaitė pelnė 12 taškų.

„Pirmoje rungtynių pusėje neįvykdėme savo išsikeltų tikslų ir, kaip sakė treneris, leidome varžovėms pirmauti emociškai. Po pertraukos grįžome visai kitaip nusiteikusios, treneriai mus įtikino, kad galime daug daugiau. Mums pavyko nusiraminti ir pradėti žaisti savo žaidimą.

Rytojaus finalo rungtynės mums bus itin svarbios. Tai mūsų pirmas ir paskutinis finalas 1-ame divizione. Pagrindinė užduotis bus tiesiog žaisti savo žaidimą ir parodyti, ką išmokome per dešimt metų“ – po pergalės teigė šiauliečių lyderė E. Matiukaitė.