„LIDL-MKL“ U-18 merginos: taurė liko sostinėje

Šiandien Vilniuje baigėsi dvi dienas trukusios „LIDL-MKL“ U18 merginų finalo ketverto varžybos, kuriose triumfavo ir nugalėtojų taurę virš savo galvų kėlė Vilniaus KM-I ekipa.

Vilnietės finalinėse rungtynėse 68:55 įveikė viešnias iš Šiaulių – KA „Saulė-ASKA“ komandą.

Šiaulietės kiek arčiau varžovių laikėsi tik pirmajame kėlinyje, tačiau vėliau finalo ketverto šeimininkės didino savo pranašumą, kuris trečiajame kėlinyje buvo pasiekęs net 18 taškų ribą (48:30) ir nors Šiaulių ekipa kiek priartėjo, dvikovos baigčiai tai didesnės įtakos neturėjo.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Eglė Zabotkaitė, pelniusi 19 taškų, jai gerai talkino Patricija Sribikytė, savo sąskaitoje surinkusi 16 taškų.

Rungtynių apžvalga:

Šiauliečių gretose ryškiau išsiskyrė Brigita Sinickaitė su 16 taškų, Dominyka Paliulytė pridėjo 12, o Manta Urbonaitė užfiksavo dvigubą dublį – 10 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

Po dvikovos vilniečių žaidėja Eglė Zabotkaitė vardino pergalės priežastis: „Didžiulis noras, užsispyrimas, taip pat manau, jog varžovėms vakar buvo sunkesnis pusfinalis, tai galbūt mes ir daugiau jėgų išsaugojome. Tikrai labai norėjome, nes tai paskutinis mūsų sezonas.

Pagrindiniai akcentai prieš rungtynes buvo atidirbimas gynyboje, kova dėl kamuolių, o apsigynus gali ir užpulti, tad manau, kad tai ir buvo svarbiausia“.

Finalo rungtynių momentas:

Trečiąja vieta prieš tai vykusiose rungtynėse džiaugėsi Alytaus SRC merginos, dvikovoje dėl bronzos 65:57 palaužusios Panevėžio „KKSC-Liepa“ komandą.

Rungtynės prasidėjo apylygiai, nei vienai komandai nesusikraunant didesnės persvaros. Antrajame kėlinyje alytiškės kiek nutolo (31:23), tačiau Panevėžio komanda nepasidavė ir trečiajame kėlinyje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (50:46). Vis dėlto, ketvirtojo kėlinio antrąją pusę sėkmingiau sužaidusios Alytaus krepšininkės susigrąžino turėtą pranašumą ir iškovojo pergalę bei trečios vietos medalius.

Nugalėtojas į priekį vedė Gabija Šegždaitė – 26 taškai bei 9 atkovoti kamuoliai. Kristina Masionytė, taip pat atkovojusi 9 kamuolius, pridėjo 16 taškų, o įspūdingą dvigubą dublį užfiksavo Saulė Mikelionytė – 14 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Panevėžietes gelbėti bandė Evelina Šataitė (25 taškai) bei Šeila Gudinskaitė (11 taškų ir 10 atk. kamuolių), bet joms pritrūko kiek ryškesnio kitų narių indėlio.

Finalo rungtynių komentarai:

„Morališkai atsigauti po vakarykščio pralaimėjimo pavyko, nes supratome, kad neverta nusiminti ar liūdėti, o reikia bandyti atsigriebti kovoje dėl trečios vietos. Tačiau fiziškai tai sekėsi sunkiau, nes vakarykštis pusfinalis pareikalavo daug jėgų, o atsarginių suolelis buvo gana trumpas“ – teigė Alytaus SRC lyderė Gabija Šegždaitė. – „Ypatingų akcentų prieš rungtynes nebuvo – tiesiog stengėmės viena kitą motyvuoti, jog tai bus paskutinės mūsų rungtynės MKL ir reikia parodyti, ką mokame geriausiai.

Toli gražu nesužaidėme taip, kaip galėjome ir norėjome, prastai gynėmės asmeniškai, tačiau sugebėjome lemiamu momentu sužaisti užtikrinčiau nei varžovės. Tikrai smagu užbaigti paskutinį sezoną pergalingai, juolab žinant ir tai, kad kartu beveik nesitreniravome sezono metu“.