„LIDL-MKL“ U-18 vaikinai: finale – klasikinė Kauno ir Vilniaus akistata

Šį savaitgalį Vilniuje vykstančiame „LIDL-MKL“ U18 vaikinų grupės kovose paaiškėjo finalo dalyviai – jais nesunkiai laimėję savo pusfinalius tapo Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro komanda „Beko“ ir Vilniaus KM-I, kurie rytoj finale susitiks tarpusavyje ir išsiaiškins, kuri jų bus verta užsikabinti aukso medalius.

Pirmajame pusfinalyje kelialapį į finalines rungtynes iškovojo Kauno „Saboniukai“, pusfinalyje be didesnio vargo 100:69 susidorojo su kita Kauno komanda – „Tornado KM“.

Intriga šioje dvikovoje laikėsi tik pusantro kėlinio – tuo metu Sabonio KC komanda pirmavo tik keliais taškais, bet solidžiai sužaidę antrąjį kėlinį jie į pertrauką jau išėjo su dviženkle persvara, o trečiajame bei paskutiniame ketvirčiuose tik nuosekliai didino savo pranašumą ir iškovojo pelnytą pergalę.

Nugalėtojus į pergalę vedė su Kauno „Žalgirio“ marškinėliais šiemet ne kartą aikštėje pasirodęs Martynas Arlauskas, kurio sąskaitoje – net 38 taškai. Markas Užukauskas prie pergalės pridėjo 15, Rokas Brazinskas bei Modestas Kancleris (9 atk. kam.) – po 10 taškų.

„Tornado“ KM neišgelbėjo ir 20 Karolio Babušio pelnytų taškų. Gytis Mačionis pelnė 17 taškų, o Justinas Ramanauskas pridėjo 13 taškų bei 7 atkovotus kamuolius.

„Pergalę lėmė didelis noras laimėti ir užsivedimas. Esame komanda ir visi įdedame vienodą indėlį. Kas taškais, kas atkovotais kamuoliais, kas gynyba“ – sakė nugalėtojų lyderis Martynas Arlauskas. – „Man pačiam nėra jokio šoko, nuo treniruočių su pirma komanda pereinant prie kovų moksleivių tarpe. Paskutiniai metai žaidžiant už Sabonio KC, todėl tikrai geras jausmas čia dalyvauti.

Ryt bus tikrai sunku, Vilniaus komanda yra gerai pasiruošusi ir jaučia kartėlį nuo praeitų metų. Bus geros rungtynės“ – savo komentarą baigė M. Arlauskas.

Dėl antrojo bilieto rimtesnės kovos žiūrovai taip pat neišvydo – Vilniaus KM-I ekipa net 108:72 sutriuškino Biržų SC krepšininkus.

Pergalę vilniečiams čia nukalė kone tobulai sužaistas antrasis dvikovos kėlinys, kuris buvo laimėtas net 29:11, o nuo to laiko persvara tik didėjo ir finalo ketverto šeimininkai užtikrintai žengė į finalinę rytojaus dvikovą.

Vilniečius į pergalę vedė Simas Jarumbauskas, pelnęs net 28 taškus ir pridėjęs 9 atkovotus kamuolius. 19 taškų pasižymėjo Domantas Vilys, o Deividas Sirvydis varžovams atseikėjo 18 taškų bei 8 atkovotus kamuolius.

Biržų ekipos vežimą tempti bandė du žaidėjai – Erikas Venskus pelnė 29 taškus, tuo tarpu Tautvydas Budriūnas pridėjo 26.

„Tikrai nepasakyčiau, kad rungtynės buvo tokios lengvos, kaip rodo rezultatas“ – pradėjo savo komentarą vilniečių žaidėjas Simas Jarumbauskas. – „Gynyboje dirbome komandiškai ir visus atkovotus kamuolius bandėme paversti greitomis atakomis. Manau, kad dėl to ir pavyko susikurti tokį didelį pranašumą.

Rytojui pagrindinė užduotis bus turbūt žaisti ramiai, nedaryti kvailų klaidų ir būti drausmingais gynyboje. O gynyboje stengsimės su visais dirbti vienodai, tačiau žinome, kad visas žaidimas turėtų suktis apie M. Arlauską, tad kreipsime daugiau dėmesio ir jam“.