„LIDL-MKL“ U12 vaikinai: panevėžiečiai apgynė savo namų tvirtovę

Panevėžio CIDO arenoje šiandien baigėsi dvi dienas vykęs „LIDL-MKL“ U12 vaikinų čempionato „Pirmasis iššūkis“ finalo ketverto turnyras, kuriame triumfavo šeimininkai – Panevėžio KKSC krepšininkai, pusfinalyje palaužę svečius iš Vilniaus, finale susitvarkė ir su Kauno ekipa bei iškovojo aukso medalius.

Finalinėse rungtynėse finalo ketverto šeimininkai Panevėžio KKSC sportininkai 80:65 įveikė Kauno KM „Aisčiai I“ ekipą.

Nors pradžioje ekipoms buvo sunku ryškiau atitrūkti, antrajame kėlinyje Aukštaitijos sostinės komanda susikūrė dviženklę persvarą. Ir nors po pertraukos kauniečiai dar bandė grįžti į rungtynes, panevėžiečiai atidžiai sužaidė likusią akistatos dalį bei savo žiūrovams padovanojo pergalę bei pirmos vietos medalius.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Egitas Latanauskas su 23 taškais, Rokas Jurčiukonis pridėjo 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Kauno ekipą į priekį bandė traukti Mantas Juzėnas, pelnęs net 30 taškų ir 13 kartų atkovojęs kamuolių, tačiau jam rimčiau talkino tik Nojus Kiselevičius, kurio sąskaitoje – 11 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

„Nuo pat pradžios išėjome susikoncentravę, vykdėme žaidimo planą, pataikėme savo metimus, tad pavyko susikurti persvarą“ – pradėjo panevėžiečių treneris Aurimas Puodžiūnas. – „Vis dėlto, vakar mačiau, kaip Kauno komanda pusfinalyje panaikino didelį skirtumą ir iškovojo pergalę, tad šiandien trečiajame kėlinyje priėmėme atitinkamus sprendimus – galbūt tarpais kiek aukojome savo puolimą, tačiau leidome žaidėjus, kurie galėtų patikimai apsiginti, kas ir pavyko“.

Prieš tai vykusiose rungtynėse dėl trečios vietos susitiko dvi Vilniaus komandos – Sostinės KM II ekipa palaužė pirmąją Sostinės KM komandą 87:81 bei užsikabino bronzos medalius.

Antroji KM ekipa gana greitai į priekį pabėgo dviženkliu skirtumu ir jau po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų persvarą – 47:32. Vis dėlto, KM I po pertraukos į aikštę žengė su daug didesne energija, užsivedimu ir sužaidusį monstrišką kėlinį po trijų ketvirčių jau pirmavo 67:65. Galų gale antroje kėlinio pusėje KM II vėl susigrąžino iniciatyvą, išsiveržė į priekį, šį kartą pranašumo nebeiššvaistė ir šventė kovingą pergalę bei iškovojo trečios vietos apdovanojimus.

Laimėtojų komandoje 24 taškus pelnė Lukas Buinevičius, po 14 pridėjo Aurimas Bosakas bei Augustinas Buivydas, 12 – Dovydas Buika.

KM I gretose ryškiausiai išsiskyrė Kasparas Jakučionis su 27 taškais ir 11 atkovotų kamuolių, Gantas Križanauskas pelnė 14, Airidas Petraitis – 13 taškų.

„Reikia pasakyti, jog iš tiesų esame šiek tiek nusivylę, nes prieš turnyrą tikslai buvo aukštesni“ – sakė Sostinės KM II treneris Tomas Purlys. – „ Vakar pusfinalyje dar trečiame kėlinyje pirmavome 18 taškų, tačiau prasidėjo kiek kietesnė gynyba ir gavome skaudžią pamoką. Galbūt pritrūko tokios įtemptų rungtynių patirties.

Šiandien irgi pradėjome gerai, didelį indėlį įnešė mūsų pagrindiniai žaidėjai, bet po pertraukos varžovai vėl pradėjo kiečiau gintis ir tai kiek išmušė mus iš vėžių. Tačiau reikiamu metu vėl „patraukė“ mūsų lyderiai ir tai padėjo iškovoti mums pergalę“.