„LIDL-MKL“ U16 vaikinai: finale lauks favoritų akistata

Klaipėdoje šį savaitgalį šurmuliuoja „LIDL-MKL“ U16 vaikinų grupės finalo ketverto varžybos, kuriose po šiandien sužaistų pusfinalių paaiškėjo, jog ryt dėl aukso kovos dvi aukščiausias vietas reguliariajame sezono užėmusios ekipos: Mažeikių SM – „Dubgiris“ bei Vilniaus KM I-„Alpi Baltika“.

Pirmame pusfinalio susitikime Mažeikių krepšininkai 99:76 neturėjo didesnių problemų su Sostinės KM I-„Electrolux“ ekipa.

Mažeikiškiai tolti pradėjo dar pirmajame kėlinyje, o įpusėjus rungtynėms jau turėjo solidžią 16 taškų persvarą – 49:33. Antroje dvikovos dalyje vilniečiams papildomų jėgų neatsirado, pirmaujanti komanda išlaikė savo pranašumą ir užtikrintai žengė į finalą.

Nugalėtojų gretose net penki žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, o labiausiai išsiskyrė Edgaras Preibys – 24 taškai ir 12 atkovotų kamuolių, Jokūbas Rubinas su 19 taškų bei Kasparas Šion, į varžovų krepšį įmetęs 15 taškų.

Sostinės ekipos komandai 19 taškų pelnė Hubertas Pivorius, 13 pridėjo Rokas Radzevičius.

“Tikrai buvo momentų, kai varžovai prieš mus spurtuodavo kažkokiu taškų skirtumu” – sakė mažeikiškių lyderis E. Preibys. – “Tačiau mes sugebėdavome atsitiesti. Pagrindiniai akcentai prieš rungtynes buvo pristabdyti jų lyderį H. Pivorių ir žaisti greitą žaidimą, kas, manau, mums ir pavyko.

Visas jėgas atidavėme pusfinalyje, kiek jų dar liko – matysim, bet stengsimės kovoti dėl čempionų titulo”.

Dėl antrojo bilieto į finalą susikovė Vilniaus KM I-„Alpi Baltika“ bei Kauno KM „Aisčių“ ekipos. Du kartus oponentus nugalėję varžovus reguliariajame sezone, vilniečiai Kauno komandą palaužė ir trečią kartą. Šį kartą – rezultatu 74:56.

Čia didesnė intriga taip pat laikėsi maždaug kėlinį, kol Vilniaus komanda nepabėgo į priekį. Po dviejų kėlinių turėta 11 taškų persvara (37:26) po pertraukos tik buvo dar labiau padidinta ir galų gale iškovota pergalė ir pelnytas šansas rytoj kibti į atlapus Mažeikių vaikinams.

Vilniaus ekipos gretose naudingiausias buvo Ąžuolas Tubelis – 20 taškų ir 17 atkovotų kamuolių, jam sėkmingai padėjo Augustas Marčiulionis, pasižymėjęs 17 taškų ir 10 laimėtų dvikovų po krepšiu.

Kauno KM „Aisčių“ komandai 16 taškų pelnė Joris Mulvinskas, 11 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus pridėjo Dominykas Stenionis.

Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionatas:

(V. Knašiaus krepšinio mokykla, Dubysos g. 10/2, Klaipėda)

05.13 14.30 rungtynės dėl 3 vietos: Sostinės KM I-„Electrolux“ – Kauno KM „Aisčiai“

05.13 16.45 rungtynės dėl 1 vietos (tiesioginė transliacija per MKL Facebook bei DELFI TV): Mažeikių SM–„Dubgiris“ – Vilniaus KM I-„Alpi Baltika“