„LIDL-MKL“ U18 vaikinai: D. Sirvydžio vedami vilniečiai tapo čempionais

Šiandien Vilniuje baigėsi dvi dienas vykusios „LIDL-MKL“ U18 vaikinų finalo ketverto varžybos. Čia čempionais, kiek netikėtai lengvai laimėję finalo dvikovą, tapo Vilniaus KM-I ekipa.

Vilniečiai finale be didesnės intrigos rezultatu 97:83 susidorojo su Kauno Sabonio krepšinio centro komanda.

Finalinio ketverto šeimininkai nuo pat dvikovos pradžios šovė į priekį ir jau po pirmojo kėlinio turėjo apčiuopiamą persvarą (31:13). Ji dar labiau buvo padidinta ir antrajame kėlinyje, po kurio kauniečių šansai sugrįžti į rungtynes buvo praktiškai palaidoti – 54:25. Per likusią mačo dalį kauniečiai kiek aptirpdė skirtumą, tačiau galutinis rezultatas vis tiek rodė užtikrintą Vilniaus KM-I pergalę.

Vilniaus komandoje ryškiai dominavo Deividas Sirvydis, surinkęs net 34 taškus. Jam gerai talkininkavo Simas Jarumbauskas (19 tšk ir 8 atk. kam.) bei Jonas Paukštė su 15 taškų.

Pralaimėjusių gretose kiek labiau išsiskyrė Matas Špokas su 20 taškų, Giedrius Bergaudas su 14, o Markas Užukauskas, Modestas Kancleris ir Martynas Arlauskas pelnė po 12 taškų.

Rungtynių komentarai:

Po pergalės D. Sirvydis pažymėjo esmines laimėjimo priežastis: „Komandinis užsivedimas, komandinė gynyba, susiklausymas, taip pat ir trenerio nurodymų vykdymas.

Arlauskas yra kaip ir pagrindinis varžovų žaidėjas, tai labiausiai koncentravomės ties jo žaidimu. Nors ir įmetė, tačiau manau, kad jį kiek pristabdėme, tad galbūt ir tai lėmė pergalę“.

Bronzos medaliais turnyre pasidabino Kauno „Tornado KM I-Viči“ ekipa, mažajame finale 84:62 nugalėjusi Biržų SC komandą.

Tiesa, čia rezultatas gali atrodyti kiek apgaulingai – nors kauniečiai ir pirmavo nuo pat dvikovos starto, tačiau Biržų ekipos vaikinai neleido varžovams pabėgti per toli ir ilgą laiką kvėpavo oponentams į nugarą. Skirtumas taip išaugo tik ketvirtojo kėlinio antroje pusėje, biržiškiams pradėjus trūkti jėgų.

Rungtynių momentas:

Rezultatyviausiai bronzos medalininkų gretose rungtyniavo Justinas Ramanauskas, surinkęs 27 taškus. 20 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Karolis Babušis, o Nedas Kancleris pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Biržų ekipoje išsiskyrė Erikas Venskus – 26 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. 15 taškų pridėjo Šarūnas Valunta.

„Po vakarykščio pralaimėjimo atsigauti nebuvo lengva, tačiau žinojome, kad mūsų šansas kovoti dėl medalių dar neprarastas, tad galvojome tik kaip laimėti rungtynes dėl bronzos“ – teigė kauniečių žaidėjas K. Babušis. – „Oponentai buvo tikrai stiprūs, sezone su jais buvo sunkiau, tačiau mes buvome labai susikoncentravę ir norėjome tik pergalės. Turėjome iš žaidimo „išjungti“ jų lyderį ir nors pradžioje tai sekėsi sunkiai, tačiau vėliau su tuo susitvarkėme. Gerai gynėmės, o po priešininkų klaidų galėjome greitai užpulti, sumetėme metimus tad manau, kad tai ir lėmė pergalę.

Visi norėjo sezoną užbaigti pergale, norėjome medalių, tad pirmą kartą užsikabinti bronzos medalį yra tikrai džiugu“.