Lietuvos vaikinų (U18) rinktinė užėmė trečiąją vietą

Lietuvos vaikinų (U18) rinktinė po dramatiškos kovos išplėšė pergalę ir Europos čempionate užėmė trečiąją vietą. Gedimino Petrausko auklėtiniai rezultatu 97:88 (22:25, 21:20, 18:23, 23:16, 13:4) įveikė Turkijos ekipą.

Rungtynių pradžia vyko atkakliai, žaidimas vyko taškas į tašką ir po pirmojo kėlinio rezultatu 25:22 priekyje buvo Turkija. Antrajame ketvirtyje ir toliau pirmavo Turkijos rinktinė, tačiau lietuviai per daug neatsiliko ir po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 45:43 Turkijos naudai. Trečiasis kėlinys prasidėjo sėkmingomis turkų atakomis ir po 3 minučių Turkijos rinktine turėjo jau 12 taškų persvarą, tačiau iki ketvirčio pabaigos lietuviams dar pavyko sumažinti skirtumą. Ketvirtajame kėlinyje vyko įtempta kova. Turkijai pataikius vieną baudą iš dviejų Lietuvos rinktinei dar liko 14 sekundžių atakai, po Granto Vasiliausko perdavimo Erikas Venskus pelnė 2 taškus ir išlygino rezultatą. Turkijai dar buvo likusios 7 sekundės, tačiau pelnyti taškų nepavyko ir po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus 84:84. Pratęsime Eriko Venskaus lydima komanda toliau kovėsi taškas į tašką, o likus minutei svarbų tritaškį pataikė Ignas Sargiūnas. Tai tapo lemiamu smūgiu Turkijos ekipai, kuri rezultatu 97:88 nusileido Lietuvos rinktinei.

LIETUVA U18: E. Venskus 22 tšk. (7 atk. k.), A. Velička 16 tšk, L. Uleckas 15 tšk.

TURKIJA U18: Y. Saybir 21 tšk., S. Hazer 18 tšk., E. Senel 13 tšk.

Lietuvis Arnas Velička kartu naudingiausiu turnyro žaidėju serbu Nikola Miskovičiumi, ispanu Sergi Martinezu, turku Regipu Berke ir rezultatyviausiai rungtyniavusiu Sani Campara iš Bosnijos ir Hercogovinos sudarė čempionato simbolinį penketą.