„Pirmojo iššūkio“ čempionai – Sostinės KM berniukai ir Šiaulių KA „Saulė“ mergaitės (FOTO, VIDEO)

Kaune baigėsi pačių mažiausių, U12 (gim. 2004 m.) berniukų ir mergaičių, krepšinio čempionatų „Pirmasis iššūkis“ lemiamos kovos. Arvydo Sabonio krepšinio centre susirinko po 4 pajėgiausias berniukų ir mergaičių komandas.

Po dvi dienas trukusių įtemptų kovų paaiškėji, kad čempionais tapo Sostinės krepšinio mokyklos berniukai ir Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ mergaitės.

Berniukų „Pirmasis iššūkis“ čempionato finale Algirdo Milono treniruojami vilniečiai 100:78 nugalėjo Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos komandą „Envija“. Sostinės KM komanda nutolo antrame kėlinyje, kurį laimėjo 10 taškų skirtumu. Trečiame ketvirtyje vilniečiai dar labiau įtvirtino savo pranašumą, o per paskutines 10 minučių kauniečiai jau nebegalėjo sustabdyti įsibėgėjusių varžovų.

DSC_7869

Sostinės KM komanda šiame sezone nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

„Didžiuojuosi savo „goriliukais“ — jie šiandien buvo geriausi. Sveikinimai žaidėjų tėveliams, kurie prieš penketą metų pasirinko labai teisingą krepšinio mokyklą, nors apie mus dar mažai kas žinojo. Sveikinimai visai SKM bendruomenei, kuri ugdo čempionus ir tai daro su meile. Ateis diena ir šių dienų čempionai džiugins visą Lietuvą didžiomis pergalėmis didžiausiose pasaulio arenose!“, – skm.lt teigė nugalėtojų komandos treneris A. Milonas.- Tai vis tiek yra finalas – vaikai, žinoma, jaudinosi, bet komandos pagal pajėgumą labai skyrėsi. Jie turėjo tikrai vieną gerą žaidėją, kurio šiandien nesustabdėme. Jis pelnė labai daug taškų – net 48. Tačiau mūsų pergalės esmė buvo tai, kad žaidėme komandinį žaidimą. Šiandien atsiskleidė visi žaidėjai, kurie tik pasirodė aikštelėje. – Jeigu vakar mums trūko geresnio antrojo penketuko žaidimo antrajame kėlinyje, tai šiandien tas kėlinukas buvo tikrai labai geras. Truputį pergrupavau žaidėjus, padarėme gerą rotaciją ir visi vaikai padarė tikrai labai gerą darbą. Pasirodymą vertinu labai gerai. Mes planavome žaisti finalinėse rungtynėse. Mes žinojome komandų pajėgumą. Pagal įtampą ir intrigą, sunkesnės buvo rungtynės prieš Sabonio krepšinio centro komandą pusfinalyje. Tačiau mes buvome pasiruošę, analizavome žaidimą ir žinojome silpnąsias jų vietas. Matėme, kad mūsų komanda geriau organizuota, žaidžia labiau komandinį žaidimą – bet kuris žaidėjas gali imtis iniciatyvos”.

Nugalėtojų gretose Gediminas Alisas pelnė 25 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, Matas Klimantavičius pridėjo 14 taškų. „Tornado“ komandoje pasižymėjo Paulius Murauskas, kuris pelnė 48 taškus ir atkovojo 18 kamuolių.

DSC_7292

Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo finalo ketverto šeimininkai Arvydo Sabonio krepšinio centro jaunieji krepšininkai. Kauniečiai mažajame finale 75:64 palaužė Plungės sporto ir rekreacijos centro komandą „Anra Investicija“. Savo pranašumą „saboniukai“ įrodė tik 4 kėlinyje, kurį laimėjo 21:9.

Nugalėtojų komandoje Modestas Babraitis pelnė 23 taškus, o Emilis Bartninkas surinko 16. Plungės SRC gretose Žilvinas Rusys įmetė 24 taškus, o Jokūbas Stropus pridėjo 14.

DSC_7532

Mergaičių „Pirmasis iššūkis“ finale Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ mergaitės 70:59 įveikė Marijampolės Žaidimų ir sporto mokyklos komandą. Po trijų kėlinių finalo mače rezultatas buvo lygos, tačiau Jūratės Betulienės treniruojamos šiaulietės ketvirtame ketvirtyje įjungė aukštesnę pavarą ir perlaužė rungtynių eigą.

Nugalėtojų gretose Rusnė Augustinaitė pelnė 40 taškų ir atkovojo 21 kamuolį. Gita Milašauskaitė pridėjo 10 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Marijampolės ŽSM komandoje Šarūnė Nešukaitytė pelnė 18 taškų, o Ieva Žalnieraitytė pelnė 11 taškų, atkovojo 18 ir perėmė 10 kamuolių.

DSC_7323

Bronzos medalius iškovojo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ mergaitės. Rimantės Gotautės auklėtinės 71:63 palaužė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos atstoves. Klaipėdietės geriau pradėjo mačą ir po pirmo kėlinio pirmavo 5 taškais, tačiau jau antrame ketvirtyje „Aistės“ išsiveržė į priekį, o po trijų kėlinių jau pirmavo 8 taškais. Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau pajūrio atstovėms nepavyko perlaužti rungtynių eigos.

Nugalėtojų gretose Neda Pliatkutė pelnė 42 taškus (19/37 dvitaškiai) ir atkovojo 18 kamuolių, Aistė Sinevičiūtė surinko 15 taškų (3/14 baudos) ir sugriebė 15 atšokusių kamuolių. V.Knašiaus KM komandoje Justė Veronika Jocytė įmetė 37 taškus, Austė Jurevičiūtė pridėjo 11 taškų, atkovojo 14 kamuolių, tačiau suklydo net 12 kartų.

U12 mergaičių čempionato „Pirmasis iššūkis“ simbolinis penketas:

Rusnė Augustinaitė (Šiaulių KA „Saulė“)
Augustė Virbalaitė (Šiaulių KA „Saulė“)
Ieva Žalnieraitytė (Marijampolės ŽSM)
Neda Pliatkutė (Kauno KM „Aisčiai“)
Justė Veronika Jocytė (V.Knašiaus KM)

Apdovanojimus čempionams ir prizininkams įteikė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygos Perlas direktorius Martynas Račkauskas.

TRND PLU

„Pirmasis iššūkis“ čempionato pusfinalyje „Tornado“ KM komanda 72:59 įveikė Plungės sporto ir rekreacijos centro komanda „Anra Ivesticija“. Kauniečiai po 3 kėlinių pirmavo 7 taškų skirtumu ir per paskutines 10 minučių išlaikė savo pranašumą.

Nugalėtojų gretose Paulius Murauskas pelnė 26 taškus ir atkovojo 32 kamuolius. Nojus Adomavičius pridėjo 17 taškų. Plungės SRC ekipoje Nojus Radžius pelnė 20 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, o Žilvinas Rusys pridėjo 17 taškų.

SAB_SKMA

Kitame pusfinalyje kovėsi šį sezoną pralaimėjimo skonio nepatyrę Sostinės KM auklėtiniai ir Sabonio krepšinio centro ekipa. Tačiau namų sienos „saboniukams“ nepadėjo ir jie pripažino varžovų pranašumą 49:58. Po dviejų ketvirčių Sabonio KC komanda pirmavo 8 taškų skirtumu, tačiau po didžiosios pertraukos vilniečiai perėmė iniciatyvą, puikiai pasidarbavo gynyboje, antrą pusę laimėjo 36:19 ir šventė pergalę.

„Šios rungtynės ko gero turėjo būti finalinis viso čempionato mūšis. Manau, kad šis pusfinalis tikrai buvo stipresnis nei pirmasis. Nors tikrai nenoriu nuvertinti kitame pusfinalyje žaidusių komandų, tačiau ir pagal komandų sudėtis, ir žaidimo kokybę mūsų pusfinalis buvo stipresnis. Nieko nepadarysi – tokia yra varžybų sistema ir reikia pagal tai žaisti, – skm.lt sakė SKM treneris Algirdas Milonas. – Šiandien žaidėme su varžovu, kurio niekada nebuvome nugalėję. Žaidėme keturis kartus ir visus keturis kartus pralaimėjome ankstesniais metais. Vyrams prieš rungtynes sakiau, kad turime pamiršti praėjusius susitikimus ir šiemet prieš juos imti ir laimėti pirmą kartą. Rungtynės buvo sunkios. Galbūt pirmasis kėlinys buvo kiek lengvesnis, bet antrasis buvo išties labai sunkus. Antras penketukas neatlaikė įtampos ir neatrado lyderio. Buvome atidavę iniciatyvą varžovams, bet galbūt tai priešininkus kažkiek ir užmigdė. Galbūt jie pagalvojo, kad viskas jau padaryta. Tačiau per pertrauką rūbinėje pakalbėjome ir pakeitėme puolimą ir pavyko perlaužti rungtynes. Ketvirtame kėlinyje tada buvo sudėlioti visi taškai ant i“.

Nugalėtojų gretose Paulius Velutis pelnė 16 taškų, o Gediminas Alisas pridėjo 14 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. „Saboniukų“ ekipoje Modestas Babraitis pelnė 11 taškų, o Kajus Kublickas – 9.

Mergaičių čempionato „Pirmasis iššūkis“ pusfinalyje dar vieną staigmeną pateikė Marijampolės ŽSM mergaitės. Stalio Žaliabarščio auklėtinės 61:54 įveikė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos bendraamžes. Marijampolietėms kelią į pergalę nutiesė puikiai sužaistas antrasis kėlinys, kurį jos laimėjo 17:5.

Nugalėtojų gretose Gabrielė Sederevičiūtė pelnė 17 taškų, o Ieva Žalnieraitytė surinko 13 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. V.Knašiaus KM ekipoje Justė Veronika Jocytė pelnė 23 taškus ir sugriebė 10 kamuolių, o Austė Jurevičiūtė pelnė 12 taškų, atkovojo 14 kamuolių, tačiau suklydo 10 kartų.

Įdomus faktas, kad reguliariame sezone abudu šių komandų mūšius buvo laimėjusios klaipėdietės.

Po pusfinalio

Kitame pusfinalyje Šiaulių KA „Saulė“ 69:52 nugalėjo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstoves. Antrą kėlinį kaunietės laimėjo 21:2, perėmė rungtynių kontrolę ir šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų ekipoje Rusnė Augustinaitė (26 atk. kam., 9 rez. per.) ir Augustė Virbalaitė (10 atk. kam., 7 per.) pelnė po 17 taškų. „Aisčių“ ekipoje Neda Pliatkutė pelnė 35 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Nuotraukų autoriai: Linas Šilkaitis, Irmantas Birbalas.