Š.Marčiulionio KA – Jaunių U18 vaikinų B diviziono čempionė (FOTO, VIDEO)

Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komanda tapo Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ Jaunių U18 vaikinų krepšinio čempionato B diviziono nugalėtojais.

Lemiamos rungtynės Raseiniuose turėjo patikti visiems krepšinio mėgėjams išskyrus finalo ketverto šeimininkus Raseinių kūno kultūros ir sporto centro krepšininkams bei juos palaikantiems gerbėjams. Likus 5 sekundėms iki ketvirto kėlinio pabaigos Raseinių KKSC žaidėjas Simonas Andraitis pelnė dvitaškį ir išvedė savo komandą į priekį, tačiau per likusias sekundes vilniečiai sugebėjo suorganizuoti ataką, o tritaškį švystelėjęs Ernestas Žitkauskas padovanojo aukso medalius „marčiulioniukams“. Š.Marčiulionio KA šventė pergalę 62:60.

Lemiamų akimirkų VIDEO čia…

„Finalo ketvertai visada būna sunkūs, tai išskirtinės rungtynės, ne tokios kaip reguliariame sezone“, – sakė nugalėtojų treneris Gintaras Pocius. – Finalo ketverte viską lemia vienos rungtynės, nėra jokių serijų ir visko gali būti. Svarbiausias buvo vaikinų nusiteikimas, noras laimėti, užsivedimas. Tai buvo viso sezono darbas, treniruočių lankomumas, atsidavimas. Jie svajojo apie šiuos pirmos vietos medalius, vienas kitą užvedinėjo, drąsino. Praradome vietą A divizione, todėl norėjome vėl ten sugrįžti. Esame stiprūs, turime valios, ambicijų. Viskas priklauso nuo mūsų“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Rokas Rudžinskas, kuris pelnė 36 taškus. Airidas Nelfaitas surinko 9, o Daniel Paškevič – 8. Raseinių KKSC ekipoje Simonas Andraitis pelnė 24 taškus, o Benas Ilevičius – 21.

B diviziono 1-osios vietos laimėtojas patenka į V etapą ir dalyvauja peržaidime su A div. 8-ąją vietą po reguliaraus sezono užėmusia komanda dėl teisės žaisti čempionato ketvirtfinalio varžybose.

Trečiąją vietą iškovojo Ukmergės sporto centro ekipa. Ukmergiškiai rungtynėse dėl bronzos medalių 73:58 nugalėjo Sostinės krepšinio mokyklos auklėtinius.

Ukmergės SC po pirmų 10 minučių atsiliko 7 taškais, tačiau jau antrame kėlinyje sumažino atsilikimą iki 2 taškų, trečiame ketvirtyje perėmė iniciatyvą, o puikiai sužaistas ketvirtas kėlinys leido pasipuošti medaliais.

Nugalėtojų gretose Nojus Verbickas pelnė 26 taškus, Justinas Sakalauskas pelnė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o Liudas Žurauskas – 9. Sostinės KM Rytis Žarkauskas ir Rokas Lukoševičius pelnė po 16 taškų.

Pirmąją dieną, pusfinaliuose, Š.Marčiulionio KA 66:60 nugalėjo Sostinės KM, o Raseinių KKSC 75:67 įveikė Ukmergės SC.