Šešiolikmečiams Europos čempionato sidabras

Lietuvos jaunučių (U16) vaikinų rinktinė buvo per plauką nuo aukščiausio Europos čempionato pakylos laiptelio. Tačiau fantastiškas Carloso Unanue tritaškis likus 10 sekundžių iki finalo pabaigos lėmė Ispanijos rinktinės pergalę 74:72 (24:20, 12:14, 23:19, 15:19) ir vienintelį lietuvių pralaimėjimą.

Didžiąją rungtynių dalį Manto Šerniaus vadovaujami lietuviai vijosi ispanus. Baigiantis paskutiniam ketvirčiui, iki jo pabaigus likus vos 10 sekundžių Lietuvos rinktinė persvėrė rezultatą po Martyno Arlausko dvitaškio – 72:71. Tačiau po ispanų minutės pertraukėlės vos pagavęs išsimestą kamuolį C.Unanue sviedė lemtingą tritaškį. Lietuvos rinktinės bandymas išplėšti pergalę buvo nesėkmingas.

Lietuvos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 54:42, tačiau dažniau klydo (19:13) ir patyrė tikrą varžovų blokadą – vien naudingiausias turnyro žaidėjas Usmanas Garuba blokavo 10 lietuvių metimų.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Dovydas Giedraitis. Jis įmetė 18 taškų (4/8 tritaškių) ir buvo išrinktas į simbolinį čempionato penketą.

Domantas Vilys pelnė 14  taškų ir atkovojo 7 kamuolius. 13 taškų įmetė M.Arlauskas.