Tarptautinį krepšinio turnyrą šešiolikmetės pradėjo pralaimėjimu, vaikinai – pergale (foto)

Šiandien Minske prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis Vladimiro Ryženkovo vardo turnyras, kuriame dalyvauja ir Lietuvos šešiolikmečių merginų ir vaikinų rinktinės. Pirmose turnyro rungtynėse Tada Stankevičiaus vadovaujama merginų ekipa po atkaklios kovos 47:54 (15:18, 8:11, 9:16, 15:9) turėjo pripažinti Lenkijos ekipos pranašumą.

Varžovės atitolo trečiajame kėlinyje, kai spurtavo ir nutolo (24:43). Tačiau lietuvėms susitikimo pabaigoje pavyko priartėti ir atkurti intrigą, bet pergalės iškovoti nepavyko.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Simona Visockaitė, pelniusi 19 taškų, Audronė Zdanevičiūtė pridėjo 11. Lenkijos ekipoje išsiskyrė Emilija Jablonska įmetusi 16 taškų (10 at. kam.), Veronika Piečoviak pridėjo 14 taškų.

Vaikinų turnyrą pergale pradėjo Tomo Purlio auklėtiniai. Lietuviai 67:58 (21:10, 15:17, 10:16, 21:15) įveikė Lenkijos ekipą. Šešiolikmečiai pirmavo nuo susitikimo pradžios (21:10), bet trečiajame kėlinyje varžovams pavyko priartėti (46:43). Per likusį rungtynių laiką lietuviai išsaugojo pranašumą ir iškovojo pergalę.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Matas Repšys, pelnęs 17 taškų (10 at. kam.), Dominykas Stenionis įmetė 15, Tautvilas Tubelis pridėjo 12 taškų (9 at. kam.).

Lenkų ekipoje išsiskyrė Kacperas Gordonas ir Kacperas Klažekas pelnę po 10 taškų.

Šeštadienį abi Lietuvos rinktinės susikaus su Baltarusijos ekipomis.