U12 čempionatų taisyklių išskirtinumai

Situacijų analizė:

 Situacija: 3 sek. gynyboje*  Paaiškinimas
3 sek gynyboje

Tiek mergaičių, tiek berniukų  U12 amžiaus grupės čempionatuose siekiama, kad nebūtų taikomi “zoninės” gynybos principai. Siekiant apriboti galimybes komandoms taikyti šiuos principus įvesta 3 sek. gynyboje taisyklė. Pagrindinis šios taisyklės įvedimo tikslas – neleisti gynyboje žaidžiančiai komandai sudaryti statiškos gynėjų persvaros baudos aikštelėje. Tokie gynyboje žaidžiančios komandos veiksmai nemoko gynėjų mobilumo gynyboje. Baudos aikštelėje stovintys gynėjai, atima galimybes žaidimui 1X1 puolime ir dėl to prarandama galimybė ugdyti jaunųjų žaidėjų individualaus meistriškumo savybes rungtynių metu.

Taip pat šia taisykle siekiama skatinti geresnį žaidėjų judėjimą, savalaikius kamuolio perdavimus, žaidėjų ir trenerių kūrybiškumą.

Plačiau apie U12 čempionate taikomus FIBA oficialių taisyklių apribojimus galite rasti čia.

  Situacija: Draudimas statyti užtvaras *   Paaiškinimas
Uztvaru statymas

Tiek mergaičių, tiek berniukų  U12 amžiaus grupės čempionatuose draudžiama statyti užtvaras tiek žaidėjui su kamuoliu tiek žaidėjui be kamuolio.  Šia taisykle siekiama, kad vaikų amžiaus komandų žaidimas puolime būtų daugiau grindžiamas žaidėjų individualiu meistriškumu ir kūrybingumu, o ne taktiniais veiksmais. Tikimasi, kad apribojimai taikyti taktinius veiksmus rungtynėse įtakos ir komandų treniruočių turinį, nes laiką skirtą komandos taktiniam parengimui bus galima išnaudoti individualių žaidėjų gabumų ugdymui.

Plačiau apie U12 čempionate taikomus FIBA oficialių taisyklių apribojimus galite rasti čia.

 Situacija: Dviguba gynyba*  Paaiškinimas
Dviguba gynyba

Dviguba gynyba prieš puolėją su kamuoliu GALIMA tik baudos aikštelėje, kai bent viena puolėjo su kamuoliu kūno dalis liečia baudos aikštelės liniją ar yra jos viduje , nes besiginanti komanda turi turėti galimybę apsiginti, kuomet kamuolys patenka į jos baudos aikštelę.

VISAIS KITAIS ATVEJAIS DVIGUBA GYNYBA PRIEŠ PUOLANČIOS KOMANDOS ŽAIDĖJĄ DRAUDŽIAMA. Ši taisyklė galioja ir puolančiai komandai grąžinant kamuolį į žaidimą iš užribio.

Plačiau apie U12 čempionate taikomus FIBA oficialių taisyklių apribojimus galite rasti čia

*Nurodytoms situacijoms iliustruoti yra sukurti paaiškinamieji trumpi vaizdo siužetai. Dėl galimybės juos peržiūrėti prašome kreiptis į savo krepšinio mokyklos administraciją arba regiono vyr. teisėją.