U13 berniukų čempionate stipriausia tapo Š.Marčiulionio KA komanda (FOTO, VIDEO)

Vilniuje baigėsi Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ U13 (gim. 2003 m.) berniukų krepšinio čempionatas. Sostinėje susirinko keturios geriausios Lietuvos trylikamečių komandos, kurios išsidalino medalių komplektus ir išsiaiškino nugalėtojus.

Pirmąją vietą ir aukso medalius iškovojo Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komanda „Ranchers“.

Finale krepšinio gerbėjai galėjo išvysti dar viena principinių varžovų, „marčiulioniukų“ ir „saboniukų“, dvikovą. Tačiau namuose žaidę ir savų sirgalių palaikomi vilniečiai, po pratęsimo, 78:68 palaužė Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro komandą „Vytautas“.

Visų rungtynių metu komandos kovėsi taškas į tašką. Po pirmųjų 10 minučių „marčiulioniukai“ pirmavo 4 taškais, tačiau po antro kėlinio „saboniukų“ deficitas sumažėjo iki 1 taško. Trečiame ketvirtyje finalo ketverto šeimininkai padidino savo pranašumą iki 2 taškų, tačiau viskas sprendėsi paskutiniame kėlinyje.

Likus 2 minutėms „saboniukai“ dvitaškiu metimu sumažino atsilikimą iki 1 taško ir tada abiems komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Taškų badas buvo nutrauktas tik po kiek daugiau nei 2 minučių, kai likus 8 sekundėms iki ketvirto kėlinio pabaigos, Sabonio KC atstovas Titas Sargiūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir išlygino rezultatą. Paskutinei atakai vilniečiai turėjo 8 sekundes, tačiau po minutės petraukėlės „marčiulioniukai“ buvo sukaustyti varžovų gynybos ir nemetė į krepšį.

Tačiau pratęsimo metu daugiau jėgų išsaugoję vilniečiai nebejuokavo su likimu. Š.Marčiulionio KA komanda pelnė 18 taškų, varžovams leido įmesti tik 8 ir pasipuošė auksiniais medaliais.

13237585_944346142353399_1067435491125302566_n

Nugalėtojų gretose Emilis Butkus pelnė 32 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, Rytis Lemežis surinko 22 taškus ir atkovojo 19 kamuolių, o Ervinas Logunovas pelnė 9 taškus.

Sabonio KC komandoje Rokas Kabašinskas pelnė 24 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, Titas Sargiūnas pridėjo 16 taškų, o Liutautas Lelevičius ir Olegas Kojenetsas po 11.

13174072_10154222310716155_9020722288948386828_n

Trečiąją vietą ir bronzos apdovanojimus iškovojo Sostinės krepšinio mokyklos komanda „Aviva“. Mindaugo Noreikos treniruojami vilniečiai, kurie praėjusiame sezone tapo šios amžiaus grupės čempionais, 70:63 palaužė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinius.

Viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje, o pirmaujanti komanda keitėsi net šešis kartus, – rašė skm.lt. Tačiau lemiamomis akimirkomis iniciatyvos ėmėsi jauniausias SKM komandos narys Gediminas Alisas, pataikęs kelis itin svarbius metimus ir leidęs vilniečiams paskutinėmis minutėmis šauti į priekį.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė minėtas G.Alisas, kuris pelnė 20 taškų ir atkovojo 15 kamuolių. 13 taškų surinko Bartautas Linartas, o 10 taškų pelnė ir 11 kamuolių sugriebė Lukas Pivoriūnas.

V.Knašiaus KM ekipoje Radvilas Kneižys pelnė net 32 taškus, tačiau jam pritrūko didesnio komandos draugų indėlio. Mintautas Mockus surinko 12 taškų, o Jokūbas Skurdenis – 7.

„Sezonas – labai geras, gaila, kad jo nepavyko baigti puikiai. Iki to pritrūko pergalės vakar. Šį sezoną laimėjome tris turnyrus – tarptautinį turnyrą Kaune, kalėdinį turnyrą Vilniuje bei tarptautinį turnyrą Prancūzijoje. Esu patenkintas komandos rezultatais“, – skm.lt po rungtynių dėl bronzos sakė SKM treneris Mindaugas Noreika. – Mums į sezono pabaigą šiek tiek pritrūko kuro. Žiūrint iš šalies, man atrodė, kad šiose rungtynėse laimėjome daugiau dėl techninių elementų. Fiziškai atrodėme ganėtinai pasilpę, nes sezono metu negalėjome stiprinti fizinės formos dėl žaidėjus kamuojančių traumų. Sezono metu nepasipildėme bako, o važiavome su tuo, ką turėjome nuo jo pradžios. Visada pasitikėjau Gediminu ir žinojau, kad jis gali patempti komandą į priekį. Žaidėjų prašydavau, kad kamuolys dažniau atsidurtų jo rankose, tačiau tai irgi ne visada įvykdavo. Šiandien šis vaikinas parodė, ką gali, ištraukdamas komandą. Kaip ir treniruotėse, šis žaidėjas padarė savo darbą tyliai ir ramiai. Jis buvo vienas iš tų žaidėjų, kurie nulėmė rungtynių baigtį. Nors ir laimėjome varžybas tikrai labai pykau rūbinėje, nes pagrindinis jų žaidėjas, kuris pelnė daugiau nei 30 taškų metė net 18 tritaškių. Žaidėjų labai prašiau eiti paskui žmogų per užtvaras, jį lydėti, nesvarbu kas būtų, nes jis yra puikus metikas. Nors jo pataikymo procentas ir nebuvo labai geras, tie tritaškiai išties buvo labai skausmingi“.