U13 berniukų pusfinalis: namų aikštės pranašumas ir prognozes paneigę klaipėdiečiai

U13 berniukų pusfinalis: namų aikštės pranašumas ir prognozes paneigę klaipėdiečiai

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ sezonas pasiekė finišo tiesiąją. Jau šį savaitgalį (gegužės 20-21) dienomis bus sužaistas paskutinis MKL finalo ketvertas 2016-2017 metų sezone ir beliks nuleisti tik sezono uždangą, kurios metu bus apdovanoti geriausi metų krepšininkai, treneriai ir komandos.

Nepraleiskite progos paskutinį kartą šį sezoną pasigrožėti MKL krepšiniu. U13 berniukų (gim. 2004 m.) čempionato finalo ketvertas vyks Vilniuje, Gedimino technikos universiteto sporto salėje. Dėl čempionų titulo kovos šeimininkai Sostinės krepšinio mokyklos komanda „Emsi“, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komanda „Jumex“, Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centras ir Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos komanda „Envija“.

Pirmo pusfinalio aprašymas čia…

II pusfinalis: Sostinės KM I-„Emsi“ – V.Knašiaus KM I-„Jumex“
(05-20 17:00 val., Vilniaus Gedimino technikos universiteto sporto salė, Saulėtekio al. 28, Vilnius)

Praėjusių metų čempionai Sostinės KM auklėtiniai nugalėtojų titulą gins savo namuose – Vilniuje. Algirdo Milono treniruojami vilniečiai reguliariame sezono iškovojo 20 pergalių, patyrė 2 nesėkmes ir užėmė antrąją vietą. Abu pralaimėjimus vilniečiai patyrė prieš Kauno komandas – kito pusfinalio porą – Sabonio KC ir „Tornado“ KM.

„Pralaimėjimus patyrėme prieš skirtingas komandas“, – sakė Sostinės KM treneris A.Milonas. – „Saboniukai“ turi gerą ir lygią sudėtį, nėra vieno aiškaus lyderio. O „Tornado“ komandoje yra vienas aiškus lyderis, kurį sustabdžius, pergalę gali iškovoti bet kuri ekipa. Šiuo metu esame nusiteikę kovingai, ruošiamės, visi pagrindiniai žaidėjai sveiki“.

Sostinės KM ekipa abu sykius šiame sezone įveikė V.Knašiaus krepšinio mokyklą. Mindaugo Bugio auklėtiniai reguliariame sezone iškovojo 11 pergalių, patyrė 11 nesėkmių ir liko tik 6 pozicijoje. Tačiau kovingi klaipėdiečiai nesiruošė likti be finalo ketverto. Neturėdami namų aikštės pranašumo klaipėdiečiai ketvirtfinalyje eliminavo Plungės sporto ir rekreacijos centro ekipą.

„Neturime didelio spaudimo, bet stengsimės kovoti dėl prizinių vietų. Ketvirtfinalyje eliminavome stiprią komandą, dar pirmame mače atsilikinėjome 22 taškais, tačiau tą mačą laimėjome ir po to jau varžovai buvo psichologiškai palaužti. Dabar irgi ruošiamės, esame visi sveiki, tas patekimas buvo šiek tiek neplanuotas, tačiau džiaugiamės ir kovosime toliau“, – teigė V.Knašiaus KM treneris Mindaugas Bugys.

„Žinoma, klaipėdiečiai į finalo ketvertą atvyks be jokio spaudimo, manau, kad jie savo šio sezono tikslą jau įvykdė ir dabar tik norės pasižiūrėti, kiek toli gali eiti“, – apie pusfinalio varžovą kalbėjo Sostinės KM treneris A.Milonas. – Didelio spaudimo neturime, sezono metu laimėjome abejas rungtynes, svarbu, kad būtume tinkamai nusiteikę psichologiškai. Pusfinalis susideda iš vienų rungtynių, niekas čia klaidų neatleis. Turime žaisti su didesne energija, esame praėjusių metų čempionai ir visi mus nori nugalėti“.

V.Knašiaus KM komandoje Mantas Mockevičius pelno po 13 taškų ir atkovoja po 7 kamuolius, Arnas Knystautas pelno po 10 taškų, o Edgaras Pilybas po 9.

„Vilniečiai turi aiškų lyderį G.Alisą. Tai stipri komanda, kuri žaidžia komandinį krepšinį. Laukia rimtos rungtynės. Sezono metu nepralaimėjome beviltiškai, o Sostinė KM žais namuose, tai jau šiokia tokia įtampa“, – sakė buvęs „Neptūno“ krepšininkas M.Bugys. – Vaikų krepšinis yra nenuspėjamas, komanda gali vieną dieną sužaisti labai gerai, o kitą – labai blogai. Manau, kad žaidimas namuose yra geras dalykas, sulauki daug palaikymo. Aišku, kažkoks psichologinis spaudimas jaučiasi, tačiau jeigu vaikinai susitvarko – jie eis toli. Finalo ketvertas yra dvi rungtynės, kur tu turi parodyti, kaip pasiruošei per visus metus“.

Sostinės KM ekipoje pirmuoju smuiku griežia Gediminas Alisas, kuris pelno po 18 taškų ir atkovoja po 13 kamuolių. Paulius Velutis pelno po 12 taškų, o Mantas Klimantavičius po 11.

„Manau, kad šiais laikais į finalo ketvertus komandas atlydi didelis būrys sirgalių – tėvai, seneliai, draugai. Tai tas minimalus psichologinis spaudimas yra visur. Mes žaidime namuose ir manau, kad tai yra privalumas. Vaikinai išsimiegos savo lovoje, gerai pavalgys ir ateis kautis“, – sakė Sostinės KM treneris A.Milonas.

U13 berniukų čempionato finalo ketvertas:
(Vilniaus Gedimino technikos universiteto sporto salė, Saulėtekio al. 28, Vilnius)

05-20 15:00 val. Sabonio KC I – Tornado KM I-„Envija“
05-20 17:00 val. Sostinės KM I-„Emsi“ – V.Knašiaus KM I-„Jumex“

05-21 11:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-21 13:00 val. rungtynės dėl 1 vietos