U18 merginų čempionato finale Vilniaus ir Alytaus krepšininkės (FOTO)

Į Kauną šį savaitgalį nukreiptos krepšinio mylėtojų akys. Arvydo Sabonio krepšinio centre vyksta Jaunių U18 (gim. 1999 m.) vaikinų ir merginų finalo ketvertai.

Merginų čempionato finale žais Vilniaus krepšinio mokyklos ir Alytaus sporto rekreacijos centro krepšininkės.

Alytiškės paneigė visas prognozes ir jau pusfinalyje 80:73 įveikė finalo ketverto favorites Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstoves.

Alytaus SRC per pirmas 10 minučių perėmė rungtynių kontrolę ir susikrovė 6 taškų pranašumą. Antrame ketvirtyje žaidimas išsilygino, tačiau priekyje ir toliau buvo Dzūkijos atstovės. Trečiame kėlinyje Irenos Špiegienės auklėtinės dar kartą spurtavo ir savo pranašumą padidino iki 13 taškų. „Aistės“ ketvirtame kėlinyje nebeturėjo kur trauktis, metėsi į puolimą ir pradėjo mažinti atsilikimą, tačiau Alytaus SRC atsilaikė ir iškovojo kelialapį į finalą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Karolina Kazočiūnaitė, kuri pelnė 24 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Kristina Masionytė pridėjo 17 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus, o Saulė Mikelionytė surinko 13 taškų ir sugriebė 10 kamuolių.

Kauno KM „Aisčių“ ekipoje Klaudija Serkevičiūtė pelnė 26 taškus, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 6 kamuolius atkovojo, tačiau jos indėlio buvo maža. Gerda Vitkevičiūtė įmetė 15 taškų, Livija Sakevičiūtė įmetė 14 taškų ir sugriebė 11 kamuolių.

Kitame pusfinalyje Vilniaus krepšinio mokyklos komanda 84:78 palaužė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos ekipą.

Vilnietės po dviejų kėlinių pirmavo tik 4 taškais, tačiau puikiai sužaidė trečią mačo dalį. Diliaros Velišajevos auklėtinės kėlinį laimėjo 27:14 ir likus 10 minučių pirmavo 17 taškų skirtumu. Per paskutines dešimt minučių spurtavusios klaipėdietės sumažino atsilikimą iki 6 taškų, tačiau pakreipti rungtynių eigos sau naudinga linkme nebesugebėjo.

Nugalėtojų gretose Andrėja Pečiūraitė pelnė 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Gitana Paulauskaitė surinko 16 taškų, o Dalia Donskichytė įmetė 15 taškų, perėmė 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

V.Knašiaus KM ekipoje Ligita Tamutytė surinko 30 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, Livija Kaktaitė pridėjo 24 taškus, o Gabija Šegždaitė įmetė 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.