Augu krepšinyje

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) iniciatyva startuoja socialinis projektas „Augu krepšinyje“, skirtas edukuoti krepšinio bendruomenę ir ugdyti sportiškas, įvairiapusiškas bei savimi pasitikinčias asmenybes.

Lygos direktorius Petras Aleksonis mano, kad panašūs projektai tiek vaikams, tiek visai krepšinio bendruomenei yra ypatingai reikalingi: ,,Moksleivių krepšinio lygoje sportuoja 12-19 m. amžiaus vaikai ir tai yra ypatingai svarbus laikotarpis jų gyvenime, kada turi būti padėti teisingi pamatai. Šio projekto dėka galėsime paliesti daugelį socialinių problemų, vyraujančių vaikų tarpe, ir padėti rasti jiems tinkamus sprendimus. Manome, kad vaikams reikia kelrodžio, nukreipiančio juos teisinga linkme, o krepšinio bendruomenėje turime puikių pavyzdžių, autoritetų vaikams, kurie nuoširdžiai prisidės ir dalyvaus visose numatytose projekto programose.“

Iniciatyvos įgyvendinimo strategija vaikams bus paremta trimis kryptimis:

  1. Prevencija. MKL itin svarbūs sąžiningo žaidimo principai, užkertantys kelią sutartoms rungtynių baigtims ir pelnymuisi iš sportinių standartų laužymo krepšinio aikštelėje. Prevencija apglėbs ir agentų veiklą, sukčiavimo schemas bei emocijų valdymo aspektus: smurto apraiškas, patyčias ar stresinių situacijų kontrolę, valdymą.
  2. Teisingų vertybių puoselėjimas. MKL prioritetas – auginti asmenybes, kurios taps autoritetingais ir sektinais pavyzdžiais socialiniame gyvenime. Pagarba, pasitikėjimas vienas kitu, užsibrėžtų tikslų siekimas, sveiko gyvenimo būdo propagavimas – tai, kas atliepia MKL pamatines vertybes ir yra deklaruojama organizacijos viduje. „Šios sporto šakos dėka turime visas sąlygas griauti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus tam, kad mūsų vaikai užaugę gebėtų pasirinkti teisingai, būtų savimi pasitikintys ir drąsūs”. – teigė MKL direktorius Petras Aleksonis.
  3. Savirealizacija per krepšinį. Krepšinis nėra tik komandinis žaidimas, bet ir veiklų įvairovė. Ši sporto šaka aprėpia žiniasklaidą, vadybą, verslą bei kitas sritis. Krepšinis padeda realizuoti save, todėl vaikams svarbu suprasti, jog nesusiklosčius žaidėjo karjerai, atsiveria durys kitose sporto industrijos pozicijose. MKL ketina rodyti geruosius pavyzdžius, kviesti buvusius sportininkus ir esamus sporto pasaulio ekspertus dalintis savo patirtimi bei užmegzti ryšį su jaunąja auditorija.

Verta paminėti, kad socialinis projektas „Augu krepšinyje“ neapsiribos trijų krypčių programa. Projektas apims MKL ir krepšinio draugijoje veikiančias tikslines grupes: 55 krepšinio mokyklas ir sporto centrus, daugiau nei 5000 sportuojančių moksleivių (12-19 m. vaikinai ir merginos), krepšinio trenerius, arbitrus bei besivaržančių vaikų tėvelius, globėjus.

Moksleivių krepšinio lyga ir jos partneriai organizuos seminarus bei rengs sporto stovyklas vaikams, žengiantiems pirmuosius žingsnius profesionalios karjeros link. „Mums aktualus trenerių, teisėjų bei visų krepšinio mokyklų ir sporto centrų administracijos darbuotojų tobulėjimas ir jų bendros kvalifikacijos, profesinių žinių gerinimas. Tam taip pat skirsime didelį dėmesį.“ – pabrėžė lygos direktorius Petras Aleksonis.

Pirmieji socialinio projekto įgyvendinimo žingsniai bus pradėti šio MKL sezono pabaigoje.

Mažais žingsneliais didžių pergalių link!

RENGINYS NR. 1 „Edukacinis seminaras Palangoje 2022-05-07″ https://bit.ly/3kQQU8L

 

RENGINYS NR. 2 „Sporto stovykla vaikams” 2022-07/08″ https://bit.ly/3Sx09JU