Dramatišką finalą laimėjusios panevėžietės – U18 čempionės

Aukštaitija triumfuoja. Panevėžyje vykusiame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U18 merginų finalo ketverte taurė iš miesto neišvažiavo.

Rimos Daunienės auklėtinės dramatiškame finale 72:66 (19:13, 14:24, 22:13, 17:16) palaužė Kauno KM Žalgirio II krepšininkes ir po finalinio švilpuko šoko pergalės šokį.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkės (19:11), tačiau antrąjį kėlinį 6:0 užbaigusios žalgirietės išsiveržė į priekį – 37:33.

Po pertraukos aukštaitės vėl susigrąžino iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo trapų penkių taškų pranašumą – 55:50.

Didžioji intriga persikėlė į paskutines minutes – Miglė Kisarauskaitė smeigė tritaškį ir priartino viešnias iki vieno metimo (62:64), tačiau Evelinos Razgutės dvitaškis ir Viltės Andrunavičiūtės tritaškis pražudė žalgiriečių ambicijas – 69:62.

Panevėžiečių vedle tapusi V. Andrunavičiūtė per 36 minutes įmetė 22 taškus (3/7 dvit., 4/10 trit., 4/6 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Žalgirietėms kapitonė Ugnė Sirtautaitė surinko 15 taškų (7/11 dvit., 0/4 trit., 1/3 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 14 efektyvumo balų.

Sargūno SG: Viltė Andrunavičiūtė 22 (4/10 trit., 6 rez. perd.), Kamilė Žukaitė 18 (5/10 trit.), Evelina Razgutė 12 (12 atk. kam.).
KM Žalgiris II: Ugnė Sirtautaitė 15 (9 atk. kam.), Danielė Pakulytė 13 (2/11 trit.), Neda Pliatkutė (8 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam., 6 kld.) ir Eglė Kisarauskaitė po 10.

***

Trečiąja vieta turnyre džiaugėsi Klaipėdos V. Knašiaus KM. Ramunės Kumpienės auklėtinės 87:81 (25:22, 19:15, 19:25, 24:19) palaužė Vilniaus KM I krepšininkes.

18:4 atkarpą laimėjusios vilnietės ketvirtajame kėlinyje įgijo 8 taškų persvarą (71:63), tačiau uostamiesčio ekipa likus 3 minutėms persvėrė rezultatą – 81:80.

Per paskutines minutes sostinės krepšininkės sukrapštė vos vieną tašką ir klaipėdietės džiaugėsi bronza – 87:81.

Fenomenalų pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Dominyka Gerkytė – 37 taškai (14/24 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai, 9 klaidos ir 32 naudingumo balai.

Vilniečių neišgelbėjo Evos Pernavaitės ir Urtės Ratavičiūtės (11 atk. kam., 29 naud.) duetas. Krepšininkės atitinkamai įmetė 21 ir 20 taškų.

Į simbolinį penketą pateko V. Andrunavičiūtė, Ema Januškevičiūtė (abi R. Sargūno SG), U. Sirtautaitė (KM Žalgiris), D. Gerkytė (V. Knašiaus KM) ir U. Ratavičiūtė (Vilniaus KM).