Dramatiškai ukrainiečiams nusileidusi jaunimo rinktinė lieka be pergalių

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinei (0-2) nepavyko iškovoti pirmosios pergalės Europos U20 vaikinų čempionate.

Mindaugo Noreikos treniruojami vaikinai po permainingos kovos 69:71 (17:14, 15:18, 18:14, 19:25) nusileido Ukrainos nacionalinei ekipai (1-1) ir Senojo žemyno pirmenybėse toliau lieka be pergalių.

Iki ketvirtojo kėlinio ant parketo vyko lygi kova, tačiau tuomet ukrainiečiai perėmė iniciatyvą ir susikrovė dviženklį pranašumą. Nors lietuviai dar buvo priartėję iki vieno taško, perlaužti rungtynių jau nepavyko.

Grupės etapą Lietuvos rinktinė užbaigs pirmadienį 19.45 val. susitikimu su Čekijos bendraamžiais.

Pirmojoje rungtynių pusėje komandos žengė koja kojon – pirmaujanti komanda keitėsi 9 kartus, o į pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui – 32:32. Trečiajame kėlinyje kiek geriau sužaistos paskutiniosios minutės leido lietuviams prieš lemiamą ketvirtį turėti 4 taškų pranašumą – 50:46.

Vis tik paskutiniosios dešimt minučių iš pradžių klostėsi pagal varžovų scenarijų – jie pavijo mūsiškius, o vėliau ir atitolo per dviženklį atstumą. Tuomet lietuviai pakilo į lemiamą šturmą ir sugebėjo priartėti iki minimumo (66:67), bet tai buvo viskas, ką pavyko padaryti – patirtas pralaimėjimas 69:71.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 17, Dovydas Butka 15, Augustinas Kiudulas 10, Tadas Budrys ir Dominykas Stenionis po 7.

Ukraina: Bohdanas Bryniukas 21, Oleksandras Kobzystyi ir Maksymas Shulga po 15, Oleksandras Kovliaras ir Vitalii Shymanskyi po 8.