Europos čempionato starte dvidešimtmečiai krito prieš Ispaniją

Podgoricoje (Juodkalnija) prasidėjusiame Europos U20 vaikinų krepšinio čempionate lietuviams (0­-1) nepavyko startuoti pergalingai.

Mindaugo Noreikos auklėtiniai pirmajame grupės etapo mače 65:75 (18:17, 13:18, 17:17, 17:23) buvo priversti pripažinti ispanų (1-0) pranašumą.

Didžiąją dalį rungtynių laiko lietuviai atsiliko nedideliu skirtumu, tačiau ketvirtasis kėlinys sėkmingiau susiklostė oponentams, kurie sugebėjo susikurti dviženklę persvarą ir jos neišbarstė iki pat susitikimo pabaigos.

Lietuvių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 15 taškų pelniusio Manto Rubštavičiaus ir 14 pridėjusio Augusto Marčiulionio tandemas.

Sekmadienį antrosiose grupės rungtynėse 19.45 val. Lietuvos rinktinės lauks akistata su ukrainiečiais, kurie šeštadienį nusileido čekams.

Mačą sėkmingiau pradėjo 8 taškų pranašumą susikrovę lietuviai, tačiau po pirmųjų dešimties minučių mūsiškių persvara tebuvo taškas – 18:17. Antrajame kėlinyje 8 taškais į priekį šovė jau ispanai, tačiau sulig sirena Augustino Kiudulio pelnytas dvitaškis prieš pertrauką leido išlaikyti nedidelį atstumą nuo priešininkų – 31:35.

Trečiajame ketvirtyje ant parketo vyko itin lygi kova, tai atsispindėjo ir rezultate, nes skirtumas tarp komandų prieš lemiamą kėlinį išliko toks pats – 48:52. Vis tik paskutiniosios dešimt minučių priklausė ispanams – Lietuva patyrė pralaimėjimą 65:75.

Lietuva: M. Rubštavičius 15, A. Marčiulionis 14, Hubertas Pivorius 9, Jokūbas Rubinas 7, A. Kiudulas 6.

Ispanija: Miguelis Montesdeoca ir Millanas Jimenezas po 11Rubenas Dominguezas 10, Michaelis Caicedo, Adria Domenechas ir Juanas Nunezas po 9, Hectoras Alderete 7.