Europos jaunučių krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė startavo nesėkmingai

2011 07 29 Ketvirtadienį Čekijoje prasidėjo Europos jaunučių iki 16 metų amžiaus (U-16) vaikinų krepšinio čempionatas. Nesėkmingai jame startavo Lietuvos rinktinė. Trenerio Dariaus Sirtauto vadovaujama mūsų šalies komanda, kurią sudaro Moksleivių krepšinio lygoje rungtyniaujantys vaikinai, pirmose C grupės rungtynėse po permainingos kovos rezultatu 80:83 (27:19, 17:24, 19:13, 17:27) nusileido Latvijos bendraamžiams.

Likus 57 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos komandas taip pat skyrė tik trys taškai (75:78), bet paskutinėmis akimirkomis latviai sėkmingai realizavo baudos metimus ir atsilaikė prieš lietuvių šturmą.

Banguotame susitikime greičiau įsibėgėjo Lietuvos jaunučiai, kurie dar sykį atitrūko trečiajame ketvirtyje, bet nesėkmingai sužaistas paskutinis kėlinys lėmė pergalę varžovams.

Penktadienį mūsiškiai susitiks su Prancūzijos rinktine, o šeštadienį pirmojo etapo kovas baigs rungtynėmis su ukrainiečiais. Šių ekipų tarpusavio mače ketvirtadienį pergalę 71:56 (12:17, 26:8, 16:19, 17:12) iškovojo jaunieji prancūzai.

Į antrąjį varžybų etapą pateks po tris geriausias grupių komandas.

Latvija – Lietuva 83:80 (19:27, 24:17, 13:19, 27:17)

Latvija: Rolandas Smitas 23 taškai (0/3 trit., 10/14 dvit., 3/6 baudų; 7 atk. kam.), Kristapas Gluditis 17, Davis Gekas 11, Armandas Ginteris 9, Ivaras Zviguris 7 (7 atk. kam.), Jorenas Dulevskis 5, Janis Engeris ir Rinaldas Malmanis po 4, Kristapas Plavniekas 3.

Lietuva: Edvinas Šeškus 20 (0/3 trit., 8/11 dvit., 4/5 baudų; 12 atk. kam.), Paulius Šakinis 11 (5/7 dvit., 1/1 baudos; 5 atk. kam.), Pijus Mykolaitis (5 atk. kam.), Ernestas Serkevičius (5 kld.) ir Gediminas Žalalis po 8, Paulius Žalys 6, Aidas Kavaliauskas (5 kld.) ir Žydrūnas Jurgutis po 5, Ričardas Verbickas, Denas Bartkus ir Karolis Ražukas po 3. Paulius Valinskas (3:03 min.) taškų nepelnė.

Informacija ir nuotrauka: „Delfi.lt“