Finišas: LIDL-MKL sezoną uždarys U13 berniukai

Finišas: LIDL-MKL sezoną uždarys U13 berniukai

Intensyviai besisukęs pandeminis LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) sezonas pasiekė finišo tiesiąją – penktadienį-šeštadienį Vilniuje vyksiantis U13 berniukų finalo ketvertas bus paskutinysis.

Į lemiamas kovas pateko Vilniaus KM I, Klaipėdos V. Knašiaus KM I, Kauno Tornado KM I – Xiaomi ir Sostinės KM I – Liūtų ekipos.

Pusfinaliuose mūsų laukia reguliariojo sezono nugalėtojų vilniečių susitikimas su klaipėdiečiais bei Tornado KM I – Xiaomi ir Sostinės KM I – Liūtų mūšis.

Užimtos vietos negarantuoja lengvo kelio į finalą favoritams, jei tokių čia yra, ką byloja tarpusavio susitikimai – Vilniaus KM I uostamiesčio berniukus įveikė 92:77, o Sostinės KM I – Liūtai sunkiai palaužė Kauno komandą – 72:67.

Įdomu, jog nors berniukai jau yra trylikamečiai, jiems šis LIDL-MKL finalo ketvertas – pirmasis. Taip įvyko todėl, kad dėl pandemijos praėjęs sezonas buvo nutrauktas anksčiau laiko.

Praėjęs sezonas buvo sustabdytas reguliariojo sezono pabaigoje, taigi, galime matyti vaizdą, kaip pasikeitė komandų pajėgumas? Įdomu, jog visos keturios komandos, patekusios į finalo ketvertą, pernai nepatyrė pralaimėjimo.

Absoliutūs grandai šioje vietoje yra Andriaus Šležo auklėtiniai, kurie ne tik šiemet laimėjo visas 9 rungtynes, bet ir pernai nė sykio nesuklupo per 15 mačų. Tai reiškia, jog vilniečiai tarp bendraamžių LIDL-MKL pirmenybėse dar nežino, kas yra pralaimėjimas. Ar sužinos savaitgalį?

Analogiškai nesustabdomi savuose divizionuose pernai buvo Tornado KM I – Xiaomi (16 perg. 0 pral.), V. Knašiaus KM I (11 perg. 0 pral.) ir Sostinės KM I – Liūtai (12 perg. 0 pral.).

Faktas, jog tai augančiai naujai Lietuvos krepšinio kartai bus pirmasis rimtas iššūkis, reiškia galimų netikėtų rezultatų buvimą ir čia labai daug lems, kaip žaidėjams seksis susitvarkyti su įtampa.

Kiekviena komanda turi po savo vedlį – Vilniaus KM I dominuoja Motiejus Daunys (16,3 tšk., 14,8 atk. kam., 24,6 naud.), klaipėdiečiai sulaukia solidaus Edeno Žilinsko indėlio (19,2 tšk., 7,8 atk. kam., 14,7 naud.), Tornado KM I – Xiaomi yra itin priklausoma nuo Ramo Buroko (25,6 tšk., 12,9 atk. kam., 26,2 naud.), o tolygiausią sudėtį turintys Sostinės KM I – Liūtai lemiamu metu žvalgosi į Beną Redeckį (12,7 tšk., 7,3 atk. kam., 14,3 naud.).

Jau artėjantį savaitgalį sužinosime tiek naudingiausius finalo ketverto žaidėjus, tiek pirmuosius šios amžiaus grupės LIDL-MKL čempionus. Uždarome sezoną su trenksmu!