Išrinkti paskutiniai šiame sezone LIDL-MKL mėnesio laureatai

Išrinkti paskutiniai šiame sezone LIDL-MKL mėnesio laureatai

Lidl-Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) jau pristatė ryškiausius mėnesio jaunuosius Lietuvos krepšininkus, krepšininkes, trenerius bei teisėjus.

Vasario pabaigoje LIDL-MKL bendruomenė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos Facebook platformoje galėjo savo simpatijas atiduoti populiariausio arbitro rinkimuose.

Populiariausiu vasario mėnesio arbitru tapo jaunasis Klaipėdos regiono krepšinio teisėjas – Adomas Nausėda.

„Laimėjus šį apdovanojimą jaučiuosi labai laimingas. Tikrai nesitikėjau, kad galiu laimėti. Todėl turiu padėkoti visiems, kurie už manę balsavo. Man toks apdovanojimas, kaip teisėjui, yra pirmas. Todėl manau, kad šis apdovanojimas dar labiau paskatins mane sunkiai dirbti siekiant teisėjo karjeros aukštesniame lygyje. Norėčiau pakviesti jaunus žmones ateiti ir išbandyti teisėjo kelią, nes tai nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti.”, – sakė jaunasis arbitras.

Iš kart po to sekė Populiariausių vasario mėnesio vaikinų ir merginų trenerių rinkimai. Juose, vertinant šio sezono pasiekimus buvo pristatyti LIDL-MKL trenerių simboliniai penketukai. Į vaikinų trenerių simbolinį penketuką pateko:

 1. Kauno „Tornado” krepšinio mokykla – Šarūnas Zablockis.
 2. Kauno „Perkūno” krepšinio mokykla – Modestas Bižys.
 3. Kauno krepšinio akademija „Snaiperis“ – Edgaras Bartuševičius.
 4. Kauno „Tornado” krepšinio mokykla – Aivaras Grigaliūnas.
 5. Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla – Virgilijus Zakrys.

Šio simbolinio penketuko priešakyje atsidūrė ir Populiariausiu sausio mėnesio LIDL-MKL trenerio nominaciją nuskynė Kauno “Perkūno” krepšinio mokyklos specialistas – Modestas Bižys.

Stratego vadovaujami Kauno KM „Perkūnas“-„Vytrita“ vaikinai Jaunučių U16 vaikinų čempionate yra vieni iš lyderių ir šiemet pretenduoja kovoti dėl aukščiausių pozicijų. Komanda šiame sezone iškovojo 13 pergalių ir patyrė tris nesėkmes.


Modestas Bižys. Kauno “Perkūno” krepšinio mokykla

Kartu sekė ir merginų komandų trenerių simbolinis penketukas. Į šį penketuką pateko:

 1. Kauno „Žalgirio” krepšinio akademija – Lina Dambrauskaitė.
 2. Vilniaus krepšinio mokykla – Gitautas Kievinas.
 3. Vilniaus krepšinio mokykla – Algirdas Paulauskas.
 4. Klaipėdos krepšinio mokykla – Tomas Tupalskis.
 5. Alytaus SRC – Irena Špiegienė.

Merginų komandų trenerių kategorijoje daugiausiai sirgalių balsų susilaukė Alytaus sporto ir rekreacijos centro trenerė – Irena Špiegienė.

Trenerės vadovaujamos Alytaus SRC merginos jau šį savaitgalį Jaunių U18 merginų čempionato B diviziono finaliniame ketverte Marijampolėje kovos dėl nugalėtojų vardo ir patekimo į A divizioną.

Kovo mėnesio pradžioje pristatėme ryškiausius visą reguliarujį sezoną apimančius mėnesio krepšininkus ir krepšininkes. Pirmasis pasirodė U14-U18 merginų simbolinis penketukas. Į jį pateko:

 1. Panevėžio sporto centro auklėtinė – Gabija Galvanauskaitė (U14 čempionatas)
 2. Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos atstovė – Justė Mockevičiūtė (U16 čempionatas)
 3. Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinė – Danielė Paunksnytė (U16 čempionatas)
 4. Panevėžio sporto centro auklėtinė – Austėja Rauckytė (U18 čempionatas)
 5. Biržų rajono sporto centro auklėtinė – Sintija Aukštikalnytė (U18 čempionatas)

Šį sezoną LIDL-MKL bendruomenė kiekvieną mėnesį balsavo rinkdami savo favoritus. Siekdami įvertinti pačius efektyviausius krepšininkus, sprendimą kas taps šių paskutiniųjų simbolinių penketukų Žvaigždėmis LIDL-MKL paėmė į savo rankas. Efektyviausia šio simbolinio penketuko krepšininke ir mėnesio Žvaigžde lyga išrinko Biržų rajono sporto centro auklėtinę – Sintiją Aukštikalnytę.

Šešiolikmetė per vienuolika šio sezono Jaunių U18 merginų čempionato rungtynių vidutiniškai rinko 47.8 taško, 19.7 atkovoto kamuolio bei rekordiškus 40.5 naudingumo balo. Trenerė – Monika Kregždytė.

„Džiaugiuosi, tikrai malonu būti įvertintai. Šis sezonas jau po truputį eina į pabaigą, todėl kiekvienose rungtynėse tikrai stengiamės kovoti iki pat paskutinių sekundžių ir užsiimti kuo geresnę vietą turnyrinėje lentelėje , visos komandos turi kažką savito tai ir žaisti prieš kiekvieną tikrai nelengva. Pačiai asmeniškai kaip ir kiekvieną sezoną nėra lengva, bet pasitikiu savo komanda ir dažnai imuosi iniciatyvos, manau tai padeda man labiau pasitikėti savimi.”, – kalbėjo efektyviausia lygos krepšininkė.


Sintija Aukštikalnytė. Biržų KKSC

Antrajame simboliniame penketuke sužibo ryškiausiai šiame sezone pasirodę U13-U15 vaikinai.

Į šį simbolinį penketuką pateko:

 1. Vilniaus krepšinio mokyklos atstovas – Karigaila Jonas Jauniškis (U13 čempionatas)
 2. NKA – Nacionalinės krepšinio akademijos auklėtinis – Danielius Jasikevičius (U13 čempionatas)
 3. Kauno krepšinio mokyklos „Tornadas“ atstovas – Benas Kryžius (U14 čempionatas)
 4. Plungės SRC auklėtinis – Gabrielius Pečiulis (U15 čempionatas)
 5. Kauno „Žalgirio” krepšinio akademijos atstovas – Dovydas Jakštonis (U15 čempionatas)

Ryškiausiu vaikinų U13-U15 krepšininku ir sausio mėnesio Žvaigžde LIDL-MKL išrinko Kauno “Žalgirio” krepšinio akademijos auklėtinį – Dovydą Jakštonį. Keturiolikmetis per penkiolika Jaunučių U15 čempionato rungtynių vidutiniškai rinko 21.5 taško, 12.7 atkovoto kamuolio ir 27.9 efektyvumo balo. Treneris – Arūnas Visockas.

„Jaučiuosi labai dėkingas už šį suteikta apdovanojimą. Tokį pasirodymą nulemė sunkus darbas aikštelėje ir už jos ir pilnas atsidavimas krepšiniui. Norėčiau padėkoti savo treneriui Arūnui Visockui, savo komandos draugams ir aišku mano tėvams ir artimiesiems už palaikymą!”, – teigė jaunasis krepšininkas.

Būdmas vos keturiolikos Dovydas iš Panevėžio persikėlė žaisti į Kauno “Žalgirio” krepšinio akademiją ir iškrt tapo savo komandos lyderiu.  Paklausus, kaip sekėsi pritapti naujoje aplinkoje vaikinas sakė:

„Priprasti prie rutinos tikrai nebuvo lengva. Prasidėjo gyvenimas be tėvų, reikėjo tapti pačiam truputi savarankiškesniam, bet viskas po truputį gerėjo. Pačių treniruočių sunkumas labai sustiprėjo lyginant su Panevėžiu. Žinoma, atvažiuodamas į Kauną to ir tikėjausi. Taip pat, tikėjusi mažiau gauti kamuolio ir žaidimo laiko nei Panevėžyje, bet iš tikro to labai stipriai nepamažėjo.”, – sakė Dovydas.

Trečiasis tradiciškai sekė vyriausių U16-U18 vaikinų simbolinis penketukas. Į jį pateko:

 1. Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos atstovas – Artūras Butajevas (U16 čempionatas)
 2. Mažeikių sporto mokyklos auklėtinis – Dominykas Daubaris (U17 čempionatas)
 3. Utenos daugiafunkcinio sporto centro auklėtinis  – Titas Didžgalvis (U17 čempionatas)
 4. Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos atstovas – Paulius Narvilas (U18 čempionatas)
 5. Plungės SRC auklėtinis – Nojus Radžius (U18 čempionatas)

Šio penketuko priešakyje atsidūrė Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis – Artūras Butajevas. Vaikinas šio sezono Jaunučių U16 čempionate sužaidė trylika rungtynių per kurias vidutiniškai rinko 24.7 taško, 18.3 atkovoto kamuolio bei 40.8 naudingumo baus. Treneris – Vilius Stanišauskas.


Artūras Butajevas. V.Knašiaus KM

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos mėnesio Žvaigždės buvo apdovanotos mūsų partnerių Hesburger įsteigtais prizais.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) reguliarusis sezonas artėja prie pabaigos, todėl vasaris paskutinis mėnuo, kuomet renkame mėnesio Žvaigždes. Skubame ruoštis lemiamoms kovoms, nes jau kovą paaiškės pirmieji B ir C divizionų nugalėtojai.