Istorinis triumfas: Tornado KM I U13 finale nugalėjo iki tol neklupusius vilniečius

Istoriniu Kauno Tornado KM I – Xiaomi triumfu baigėsi tiek U13 pirmenybės, tiek visas LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) sezonas.

Paskutiniame sezono finale kauniečiai 81:72 (17:24, 28:12, 23:23, 13:13) įveikė iki tol per dvejus metus nesuklupusius Vilniaus KM I krepšininkus.

Laikinosios sostinės komanda turi būti dėkinga antrajam penketui – pirmąjį kėlinį 17:24 pralaimėję kauniečiai spurtavo antrajame ir jį laimėję 28:12, išsiveržė į priekį – 45:36.

Po pertraukos Andriaus Šležo auklėtiniai atsitiesė ir išlygino rezultatą (53:53), tačiau kauniečiai vėl spurtavo, šį kartą 8:0 – 61:53.

Vilniečių problemos lemiamame ketvirtyje nesibaigė ir svečiuose žaidę kauniečiai užtikrintai saugojo dviženklį pranašumą bei po finalinio švilpuko džiaugėsi istorine pergale.

Aivaro Grigaliūno kariauną į priekį tempė lyderis Ramas Burokas. Puolėjas per 28 minutes įmetė 18 taškų (7/16 dvit., 0/2 trit., 4/8 baud.), atkovojo 17 kamuolių ir surinko 24 naudingumo balus.

Šeimininkų neišgelbėjo 27 taškus (9/16 dvit., 9/10 baud.) ir 21 naudingumo balą surinkęs Kornelijus Snitka.

Į finalo ketverto simbolinį penketą pateko R. Burokas, Kimas Ulanovas (abu Tornado KM I), K. Snitka (Vilniaus KM I), Benas Redecki (Sostinės KM I) ir Emilis Prekevičius (V. Knašiaus KM I).

Vilniaus KM I: Kornelijus Snitka 27 (9/16 dvit., 9/10 baud., 21 naud.), Motiejus Daunys 21 (8/17 dvit., 10 atk. kam., 22 naud.).
Tornado KM I: Ramas Burokas 18 (7/16 dvit., 17 atk. kam., 24 naud.), Kimas Ulanovas 17 (4/11 dvit., 9/10 baud., 9 atk. kam., 8 kld.), Lukas Tamošiūnas 12.