Jaunučių U15 vaikinų B diviziono nugalėtojais tapo Šiaulių KA „Saulė“ (FOTO)

Jaunučių U15 vaikinų B diviziono nugalėtojais tapo Šiaulių KA „Saulė“ (FOTO)

Moksleivių krepšinio lygoje „Perlas“ šį savaitgalį liejosi aistros, o Jonavoje vyko Jaunučių U15 vaikinų čempionato B diviziono finalo ketvertas.

Čia geriausiai pasirodė ir nugalėtojų vardus iškovojo Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ komanda. Mariaus Krapiko auklėtiniai finale 62:42 nugalėjo aikštės šeimininkus Jonavos kūno kultūros ir sporto centro ekipą.

Nors šiauliečiai po pirmųjų 10 minučių turėjo 1 taško deficitą, tačiau jau antrame ketvirtyje perėmė iniciatyvą, trečiame kėlinyje jau turėjo 15 taškų pranašumą ir per paskutines 10 minučių jį ne tik išlaikė, tačiau ir padidino.

„Mūsų niekas nelaikė favoritais, tai, matyt, ir padėjo“, – sakė nugalėtojų treneris M.Krapikas. – Mažai kas tikėjo, kad galime užimti pirmą vietą, patys irgi norėjome pakliūti į geriausiųjų trejetą, kad galėtume žaisti A diviziono peržaidime. Tačiau vaikinus užvedė tai, kad jie nebuvo laikomi geriausiais. Turėjau 8-9 vaikinus sudėtyje, jais rotavau. Neturėjome individualiai stiprių lyderių, tačiau turėjome būrį darbininkų. Tai buvo komandinė pergalė“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Lukas Uosis ir Deividas Norutis, kurie pelnė po 12 taškų. Domas Uosis ir Justas Pikelis pridėjo po 11 taškų. Jonavos KKSC komandoje Audrius Pankratjevas įmetė 11 taškų, o Deividas Kulisauskas – 10.

B diviziono 1-osios vietos laimėtojas patenka į V etapą ir dalyvauja peržaidime su A div. 8-ąją vietą po reguliaraus sezono užėmusia komanda dėl teisės žaisti čempionato ketvirtfinalio varžybose ir kitame sezone dalyvauja A diviziono varžybose.

„Dabar nukrito psichologinė atsakomybė, turėjome sunkų ir ketvirtfinalį, sunkų finalo ketvertą. Dabar jau galėsime šiek tiek atsipalaiduoti ir kabinsimės su A diviziono komanda“, – sakė Šiaulių KA „Saulė“ treneris M.Krapikas.

Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo Marijampolės Žaidimų ir sporto mokyklos komanda „Fildingas“. Marijampoliečiai 68:64 įveikė Kauno „Perkūno“ krepšinio mokyklos ekipą.

Komandos visą mačą kovojo taškas į tašką ir nei vienai nebuvo pavykę susikrauti didesnės persvaros. Viskas sprendėsi paskutiniame kėlinyje. Prasidėjus paskutinei minutes rezultatas buvo lygus, tačiau Marijampolės ŽSM sugebėjo realizuoti keturis baudų metimus, o „perkūniečiai“ taškų nebepelnė.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Ignas Antanaitis, kuris pelnė 28 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. Mantvydas Kalinauskas pelnė 14 taškų. „Tornado“ ekipoje Giedrius Diksas įmetė 19 taškų, o Gediminas Matelionis ir Tautvydas Baltrušaitis po 12.

B diviziono 2-3 vietų laimėtojai dalyvauja peržaidimuose su 10-11 vietas A divizione užėmusiomis komandomis dėl teisės kitame sezone dalyvauti A diviziono varžybose (VI etapas).

Pirmąją dieną, pusfinaliuose, Šiaulių KA „Saulė“ 80:72 nugalėjo KM „Perkūnas“, o Jonavos KKSC 65:60 įveikė Marijampolės ŽSM.

Geriausiais komandų žaidėjais išrinkti:

Tautvydas Baltrušaitis (KM „Perkūnas“)
Ignas Antanaitis (Marijampolės ŽSM)
Ignas Jogminas (Jonavos KKSC)
Domas Uosis (Šiaulių KA „Saulė“)