Jaunučių vaikinų B pirmenynių III divizione stipriausi buvo šiauliečiai

Jaunučių vaikinų B pirmenynių III divizione stipriausi buvo šiauliečiai

2012 03 18 Šį savaitgalį toliau tęsiasi „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ finalo ketvertai. Šiauliuose varžėsi keturios geriausios Jaunučių vaikinų B (gim. 1997 m.) krepšinio čempionato III diviziono komandos. Aikštės šeimininkai „Saulė-Šiauliai-Corny” krepšininkai priėmė Plungės sporto mokyklos, Utenos kūno kultūros sporto centro ir Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos IV-Himėja komandos atstovus.

Finalo ketverte visos dalyvės vieno rato principu sužaidė su likusiomis ekipomis.

Niekas neprilygo aikštės šeimininkams. Sauliaus Jucevičiaus vadovaujami jaunieji šiauliečiai šventė tris užtikrintas pergalas. „Saulė-Šiauliai-Corny” 91:55 nugalėjo Š.Marčiulionio KA ekipą, 83:50 įveikė Utenos KKSC krepšininkus ir 92:52 įrodė pranašumą prieš Plungės SM komandą.

Antroje vietoje liko, sidabro medalius iškovojo ir bilietą į kitą etapą pelnė „marčiulioniukai“. Edvino Justos treniruojami keturiolikmečiai sugebėjo atsitiesti po pirmos skaudžios nesėkmės ir vėliau šventė dvi svarbias pergales.

Kartą laimėję Plungės SM atstovai liko trečioje vietoje, o pergalės džiaugsmo finalo ketverte nepatyrę uteniškiai liko ketvirti.

Apie MKL Jaunučių B III diviziono čempionato finalinio ketverto varžybas pasakoja  Š.Marčiulionio KA IV-Himėja komandos treneris Edvinas Justa:

Pirmąją varžybų dieną žinojome, kad žaisime su šeimininkų – Saulė-Šiauliai-Corny komanda. Tikėjomės sunkių  rungtynių, nes mūsų antroji komanda buvo su ja žaidusi. Tiesa, be vieno jų žaidėjo… Pasirodė, kad tas žaidėjas, Augustas Meškauskas, žaidžiantis su metais vyresne komanda, yra daugiau, nei pusė šios komandos: jis įmetė mums net 55 taškus! Jo vidurkis šiame turnyre – 50 taškų. Tiek fizine branda, tiek ir šoklumu bei taiklumu jis pranoko visus. Nors šiam atakuojančiam gynėjui tik 14 metų – jis jau 195-196 cm ūgio, iš viršaus į krepšį dedantis krepšininkas.
 
Po šio pralaimėjimo žinojome, kad, norint užimti antrąją vietą ir toliau rungtyniauti Peržaidimo varžybose su II diviziono 7 komanda, turime laimėti abejas rungtynes. Teko skubiai mokytis zoninės gynybos, kuri naudojama Jaunučių varžybose. Antrosios rungtynės su Plungės SM buvo svarbios, sunkios ir nervingos. Visąlaik pirmavome 8-10 taškų, tik pačioje rungtynių pabaigoje jie sumažino skirtumą iki 2 taškų. Prieš Utenos KKSC komandą tikėjomės sunkios kovos, nes tai išties gera snaiperių komanda, nusileidusi Plungės SM ekipai tik po pratęsimo. Bet labai didelio pasipriešinimo nesulaukėme – laimėjome 23 taškų skirtumu. Jie buvo pavargę po išvakarėse vykusių varžybų, kuriose visąlaik žaidė pagrindiniai žaidėjai.

Pirmąsias dvi vietas iškovojusios komandos gauna galimybę kovoti dėl medalių ir II divizione. „Saulė-Šiauliai-Corny” ir Š.Marčiulionio KA komandos peržaidimuose kausis su 7-8 vietas II divizione užėmusiomis komandomis. Porų nugalėtojai rungtyniaus II diviziono atkrintamosiose varžybose. 

Informacija: MKL.lt ir krepsinioakademija.lt