Kovą dėl 9-osios vietos dvidešimtmetės pradėjo po pratęsimo palauždamos olandes

Lietuvos U-20 merginų rinktinė pergalingai pradėjo kovą dėl 9-osios pozicijos Europos čempionate.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos merginos po dramatiškos ir pratęsimo pareikalavusios mačo pabaigos 59:56 (9:8, 15:18, 14:16, 15:11, 6:3) įveikė Nyderlandų krepšininkes ir taip užsitikrino mažiausiai 12-ą vietą.

Dvikova buvo nerezultatyvi, bet itin atkakli – per visas rungtynes nei vienai komandai nepavyko nutolti nuo varžovių bent per kelis metimus. Likus žaisti 26 sekundes mūsiškės dar atsiliko 4 taškais, tačiau visą deficitą baudų metimais nubraukė Urtė Čižauskaitė (53:53). Komandos keliavo į pratęsimą.

Papildomam laikui tiksint į pabaigą ir lietuvėms pirmaujant vienu tašku, Nyderlandų rinktinė turėjo 8 sekundes paskutiniam išpuoliui. Vis tik Lietuvos krepšininkės perėmė kamuolį, po minutės pertraukėlės išprovokavo nesportinę pražangą tritaškio metimo metu ir įtvirtino laimėjimą – 59:56.

Puikų pasirodymą šiandien surengė lietuvių lyderių duetas – Audronė Zdanevičiūtė, pelniusi 24 taškus (4/9 trit.) ir U. Čižauskaitė, kuri pelnė 16 taškų, atkovojo 8, o perėmė net 6 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Abi ekipos rungtynėse klydo ypač daug – lietuvės padarė 20 klaidų, o priešininkės – 27.

Kitame mače lietuvės penktadienį susitiks su Suomijos ir Airijos poros nugalėtojomis. Pergalės atveju šeštadienį kovotume rungtynėse dėl 9 vietos, pralaimėjimo – dėl 11 pozicijos.

Lietuva: Audronė Zdanevičiūtė 24, Urtė Čižauskaitė 16, Klaudija Janionytė ir Gedvilė Savostaitė po 7.

Nyderlandai: Lotte van Kruistum ir Iris Vennema po 17, Fleur Bastiaansen 8, Floor Toonders 6.