Lenkus sutriuškinę septyniolikmečiai – tarp keturių geriausių pasaulio komandų

Lietuvos U-17 vaikinų rinktinė – jau visai šalia pasaulio čempionato medalių.

Vis dar neklumpantys Remigijaus Bardausko auklėtiniai turnyro ketvirtfinalyje 73:44 (13:17, 23:7, 24:7, 13:13) susitvarkė su Lenkijos rinktine ir užsitikrino vietą čempionato pusfinalyje.

Į priekį Lietuvos krepšininkai šovė antrajame kėlinyje, o galutinai persvarą įtvirtino iškart po pertraukos – trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 24:7.

Ruošdamiesi pasaulio čempionatui lietuviai tiem patiems lenkams nusileido du kartus.

Jau rytoj lietuviai stos į kovą dėl patekimo į planetos pirmenybių finalą – jame mūsiškių lauks Serbijos ir JAV mačo nugalėtojų iššūkis.

Mačo pradžia kiek sėkmingesnė buvo priešininkams – po pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 13:17. Antrajame ketvirtyje Alekso Bieliausko vedami lietuviai rungtyniavo jau kur kas galingiau ir sugebėjo ne tik persverti rezultatą, bet ir susikurti apčiuopiamą pranašumą – 36:24.

Po pertraukos lietuviai startavo galingai ir prieš paskutiniąsias dešimt minučių pirmavo beveik dvigubai – 60:31. Galiausiai šventėme triuškinamą pergalę 73:44.

Lietuva: Vytautas Žygas 20, Justas Stonkus 12, A. Bieliauskas 11, Petras Padegimas 9, Danas Kazakevičius 7, Augustas Navickas 6.

Lenkija: Kajetanas Kuczawski 10, Janas Nowickis 8, Jakubas Osinskis 7, Mateuszas Samiecas 6.