Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) praėjusį savaitgalį sprendėsi dar dviejų čempionatų nugalėtojai

Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) praėjusį savaitgalį sprendėsi dar dviejų čempionatų nugalėtojai

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) finalinių ketvertų kovos artėja prie pabaigos. Praėjusį savaitgalį sprendėsi dar dviejų čempionatų nugalėtojai. Pajėgiausios komandos varžėsi Mergaičių U14 bei Jaunučių U16 vaikinų čempionatuose.

Birželio 3-4 dienomis Klaipėdoje į lemiamas kovas stojo stipriausios U14 Mergaičių čempionato ekipos.

Į finalinį etapą uostamiestyje pateko V.Knašiaus KM (trenerė Ramunė Kumpienė), Ukmergės SC I-„Vilkmergėlė“ (trenerė Anželika Martikonienė), Vilniaus KM I (trenerė Šarūnė Valinskaitė) bei Šiaulių KA „Saulė“ I (trenerė Jolanta Martinonienė)

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse Vilniaus KM I po atkaklios kovos įveikė varžoves iš Šiaulių rezultatu 54:50. Nugalėtojų gretose pastebimiausia buvo 13 taškų pelniusi ir 15 atkovotų kamuolių sugriebusi Venessa Kaukenas.

Į čempionato finalą taip pat pateko aikštelės šeimininkės V.Knašiaus KM I krepšininkės. Klaipėdietės pusfinalyje įveikė Ukmergės SC I-„Vilkmergėlė“ rezultatu 79:52. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo 39 taškus pelniusi Justė Mockevičiūtė.

Mažajame finale susikibo  Šiaulių KA „Saulė“ I ir Ukmergės SC I-„Vilkmergėlė“. Visas rungtynes pirmavusios šiaulietės rungtynių pabaigoje leido priartėti varžovėms iki pavojingo atstumo tačiau pergalės iš rankų nepaleido 63:61. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Vakarė Griškutė pelniusi 17 taškų.

„Džiaugiamės, turėjome ir galėjome žaisti finale, gaila neįrodėme, kad esame jo vertos. Kovoje dėl bronzos taip pat galėjome žaisti užtikrinčiau, bet džiaugiamės iškovota trečiąja vieta. Šis medalis parodo, kad dar turime eiti i priekį ir ateityje mes dar būsime finale. ” – po pergalės kalbėjo trenerė Jolanta Martinonienė.

Didžiajame finale susitiko Vilniaus KM I ir aikštelės šeimininkai V.Knašiaus KM I. ketvirtąjame kėlinyje lemiamą spurtą surengusios klaipėdietės iškovojo užtikrintą pergalę ir iškėlė virš galvų MKL čempionų taurę – 79:53.

V.Knašiaus KM į pergalę vedė komandos lyderė Justė Mockevičiūtė pelniusi 48 taškus. Vilniaus KM I ekipoje išsiskyrė Venessa Kaukėnas pelniusi 16 taškų.

„Labai džiaugiamės. Labai dėkoju visoms merginoms ir trenerei Dianai Anužinei kad sugebėjome suburti tokią puikią komandą. Labai daug išmokome per šiuos metus ir esame labai laimingos.”, – po pergalės džiaugėsi V.Knašiaus KM komandos trenerė Ramunė Kumpienė.

Į simbolinį Mergaičių U14 čempionato geriausių žaidėjų penketuką pateko:

Justė Mockevičiūtė, V.Knašiaus KM I;

Emilija Vaitkutė, V.Knašiaus KM I;

Venessa Kaukėnas, Vilniaus KM I;

Vakarė Griškutė, Šiaulių KA „Saulė“ I;

Arėja Eidukaitytė, Ukmergės SC I-„Vilkmergėlė“.

Galutinė komandų rikiuotė:

  1. V.Knašiaus KM, trenerė Ramunė Kumpienė,
  2. Vilniaus KM I, trenerė Šarūnė Valinskaitė,
  3. Šiaulių KA „Saulė“ I, trenerė Jolanta Martinonienė,
  4. Ukmergės SC I-„Vilkmergėlė“, trenerė Anželika Martikonienė.

Birželio 4-5 dienomis Vilniuje buvo išdalinti Jaunučių U16 vaikinų čempionato medalių komplektai.

Finaliniame etape susigrūmė Kauno KM „Žalgiris“ I (treneris Tomas Bakanauskas), Sostinės KM II (treneris Arvydas Menkevičius), Sostinės KM I-„GEALAN“ (treneris Tomas Purlys) ir šventės organizatoriai Vilniaus KM I (treneris Edvinas Justa).

Kovas finaliniame ketverte pradėjo dvi SKM ekipos Sostinės KM I-„GEALAN“ ir Sostinės KM II. Rezultatyviose rungtynėse T.Purlio auklėtiniai įveikė varžovus ir iškovojo kelialapį į didįjį finalą – 97:90. Nugalėtojų gretose ryškiausias buvo Matas Buteliauskas pelnęs 39 taškus.

Antrajame pusfinalyje pečius surėmė Kauno KM „Žalgiris“ I ir Vilniaus KM I. Fantastiškose rungtynėse kauniečiai tik po pratęsimo įveikė varžovus ir žengė į čempionato finalą – 82:79. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 28 taškus pelnęs Mantas Juzėnas.

Mažajame finale triumfavo ir bronzos medaliais pasipuošė Vilniaus KM I. Pastarieji užtikrintai įveikė varžovus Sostinės KM II rezultatu 99:79. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose ryškiausiai pasirodė Kristupas Smirnov pelnęs 25 taškus.

„Buvo apmaudo dėl vakarykštės pralaimėtos sunkios pusfinalio dvikovos, vakar buvo lygiaverčių varžovų kova ir Kauno KM „Žalgiris“ I vaikinams niekuo nenusileidome. Šiandien reikėjo rasti vidinės motyvacijos kautis, bet džiugu, kad suradom ir pavyko perlaužti rungtynių eigą. Su šia amžiaus grupe pirmą kartą patenkame į finalinį ketvertą, iškart patekę kovojome dėl aukščiausių čempionato pozicijų, todėl manau galiu rašyti komandai aukščiausią įvertinimą.”, – po rungtynių kalbėjo VKM treneris Edvinas Justa.

Didžiajame finale pečius surėmė Sostinės KM I-„GEALAN“  ir Kauno KM „Žalgiris“ I. Visas rungtynes pirmavę vilniečiai įveikė varžovus iš Kauno ir iškovojo Jaunučių U16 A diviziono aukso medalius bei iškėlė virš galvų čempionų taurę – 71:61.

Vilniečius į pergalę vedė 20 taškų pelnęs Dovydas Buika. Kauno KM „Žalgiris“ I gretose išsiskyrė Mantas Juzėnas pelnęs 18 taškų.

„Lengva tikrai nebuvo, tiek vakarykštėse rungtynėse tiek šiandien. Varžovai davė gerą kovą, tik įgavus didesnį pranašumą varžovai vis sugebėdavo grįžti į rungtynes. Įtampėlė jautėsi, bet tikrai noriu pagirti vaikinus. Didžiuojuosi, kad treniruoju tokius puikus krepšininkus ir džiaugiuosi iškovota pergale”, – po pergalės džiaugėsi Sostinės KM I-„GEALAN“ komandos treneris Tomas Purlys.

Į simbolinį Jaunučių U16 čempionato geriausių žaidėjų penketuką pateko:

Dovydas Buika, Sostinės KM I-„GEALAN“;

Matas Buteliauskas, Sostinės KM I-„GEALAN“;

Mantas Juzėnas, Kauno KM „Žalgiris“ I;

Gantas Križanauskas, Vilniaus KM I;

Kristupas Smirnov, Sostinės KM II.

Galutinė komandų rikiuotė:

  1. Sostinės KM I-„GEALAN“, treneris Tomas Purlys,
  2. Kauno KM „Žalgiris“ I, treneris Tomas Bakanauskas,
  3. Vilniaus KM I, treneris Edvinas Justa,
  4. Sostinės KM II , treneris Arvydas Menkevičius.