Lietuvos penkiolikmečių rinktinė – V.Ryženkovo turnyro Minske nugalėtoja

2011 12 14 Lietuvos U15 krepšinio rinktinė, besiruošianti Europos U16 čempionatui, kuris vyks 2012.07.19-29 dienomis Lietuvoje, dalyvavo XV tarptautiniame V.Ryženkovo turnyre Minske ir tapo jo nugalėtoja. Šioje rinktinėje žaidė penki Š.Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtiniai –  Audrius Karvelis, Kasparas Krasauskas, Vilius Nausėda, Domantas Pavlovskis, Dominykas Zupkauskas bei treneriai Gintaras Razutis ir Arinijus Veiknys. Apie turnyro varžybas pasakoja Lietuvos penkiolikmečių rinktinės vyr. treneris – Gintaras Razutis.

"Gruodžio 9-11 dienomis Minske vyko penkioliktasis V.Ryženkovo turnyras, kuriame dalyvavo keturios penkiolikmečių šalių-kaimynių rinktinės iš Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Turnyras vyko rato sistema, todėl visos komandos tarpusavyje susitiko po vieną kartą.

Po kelionės į Minską iškart susitikome su Ukrainos rinktine. Pirmąją rungtynių pusę pirmavome 10-15 taškų, bet antroje pusėje ukrainiečiai mus pasivijo, todėl turėjome žaisti pratęsimą. Rungtynių pratęsimo metu labai gerai sužaidė Domantas Sabonis, ir mes laimėjome 84:80.

Antrąją dieną susitikome su šeimininkų – baltarusių komanda. Ši komanda buvo išties silpnesnė, todėl galėjau duoti pažaisti visiems žaidėjams. Prieš Baltarusijos rinktinę be didelio vargo laimėjome 88:55.

Paskutiniąją turnyro dieną dėl pirmosios vietos žaidėme su Latvijos rinktine, prieš kurią taip pat laimėjome 58:44. Nors Latvijos rinktinė ir sustiprėjusi, leidau pasižaisti visiems žaidėjams, nes pirmavome visų rungtynių metu.

Laimėję visas rungtynes, tapome turnyro nugalėtojais. Turnyro organizatoriai įsteigė tris prizus, iš kurių du gavo mūsų komandos žaidėjai. Dominykas Zupkauskas buvo pripažintas geriausiu turnyro gynėju, o Domantas Sabonis – geriausiu centro puolėju.

Turnyro metu skirtingose rungtynėse naudingai sužaidė ir kiti mano auklėtiniai – Audrius Karvelis ir Vilius Nausėda. Kol kas penkiolikmečių rinktinės kandidatų sąraše yra daugiau, nei 12 žaidėjų, todėl į skirtingus turnyrus, kurie jau vyks 2012 metais, važiuos ir kiti žaidėjai.”

Informacija: „krepsinioakademija.lt“