Mokyklų tarybos posėdyje priimti atsakingi sprendimai

Mokyklų tarybos posėdyje priimti atsakingi sprendimai

Ketvirtadienio popietę įvyko atsinaujinusios Moksleivių krepšinio lygos (MKL) Mokyklų tarybos susirinkimas, kuriame buvo svarstomi aktualūs klausimai. Vienas labiausiai laukiamų klausimų buvo susijęs su krepšinio sirgaliais, rungtynių žiūrovais ir jų aktyvacija, leidimu vėl grįžti į MKL arenas.

Daugumos Mokyklų tarybos narių nuomonės sutapo ir buvo nuspręsta, kad MKL pirmenybės ir toliau vyks be žiūrovų. Svarbiais faktoriais buvo pripažinti faktai, jog pandeminės situacijos skaičiai Lietuvoje prastėja, o rungtynių nukėlimų dėl COVID-19 situacijos su kiekviena savaite vis daugėja.

„Klausimas iš esmės yra jautrus ir sulaukiantis daug emocijų. Noriu tėvelius ir kitus žiūrovus patikinti, kad lyga ir krepšinio mokyklos supranta jų norą stebėti vaikų, giminaičių ar kolegų žaidimą. Tačiau turite sutikti, kad šiuo atveju prioritetas teikiamas visų pirma saugumui ir pačio čempionato vykdymui. Neslėpsime, net ir be žiūrovų vykstančios pirmenybės nėra pilnai sklandžios – turime nemažai prašymų atskiras rungtynes nukelti į vėlesnius laikotarpius. Tad su iššūkiais susiduriame net ir be didesnių kontaktų, žiūrovų ir ribojamo personalo rungtynių metu.

Antrasis argumentas ir priminimas, kuris krepšinio sirgaliams turi būti pabrėžtas, kad LKL, NKL, RKL bei Moterų lygos čempionatai vyksta arenose ir šiose pirmenybėse didžioji dauguma atletų yra suaugę žmonės. Tuo tarpu Moksleivių lygos bendruomenė susideda iš jautriausios visuomenės dalies – moksleivių. Neatsitiktinai mokymo įstaigose yra įvesta daugybė ribojimų, pavyzdžiui tėveliai negali vaikų lydėti iki klasės, atskiros klasės pietauja atskiromis grupėmis. Tad mums – lygai ir krepšinio mokykloms, kurių dauguma sporto bazes ar sales nuomoja mokslo įstaigose, – tai yra iššūkis ir sąlyginai bendros tvarkos pažeidimas.

Taip pat reikėtų paminėti, kad žiūrovų kontrolė, galbūt konfliktinių situacijų sprendimas reikalauja žmogiškųjų išteklių bei papildomų sąnaudų krepšinio mokykloms.

Tad daugumos Mokyklos tarybos narių nuomonė sutapo ir žiūrovų kol kas neleisime. Prie šio klausimo grįšime kovo mėnesį su intencija, svarstyti žiūrovams galimybę grįžti į MKL sales įvesti nuo atkrintamųjų rungtynių etapo” – kalbėjo MKL direktorius Petras Aleksonis.

Posėdžio metu, taip pat buvo svarstomi trijų divizionų grąžinimo, mergaičių integravimo į berniukų komandas bei „Žvaigždžių dienos” rengimo klausimai.

Mokyklų taryba pritarė nuo kito sezono į vaikinų čempionatus įdiegti tris divizionus. Tiesa, trys divizionai bus sumodeliuoti U12-U16 čempionatuose, o Jaunių pirmenybėse liks senas, dviejų divizionų modelis.

„Manome, kad vienodo pajėgumo rungtynės suteiks didžiausios naudos sportininkams, treneriams. Suprantame, kad mokykloms gali padaugėti kelionių į varžybas, bet šiandien priimdami sprendimą žvelgiame į sportinį principą. Tikimės, kad atsiradęs trečias divizionas paskatins mažesnius miestelius burti komandas ir konkuruoti naujajame divizione. Taip išplėsime esamą krepšinio geografiją bei suteiksime galimybes į čempionatus integruoti daugiau krepšinio komandų, vaikų, trenerių“  –  mintimis dalinosi “Tornado” krepšinio mokyklos vadovas Dainius Čiuplinskas.

Į mokyklų tarybos posėdžio dienotvarkę taip pat buvo įtrauktas ir mergaičių integravimo į berniukų komandas klausimas. Tam tikrose miestuose nėra merginų grupių, dalyvaujančių čempionatuose, tačiau yra pavienių mergaičių, kuriuos nori ir gali sportuoti su berniukais. Šis klausimas bus sprendžiamas vėliau suformuotos darbo grupės, kuri šią situaciją nagrinės detaliai ir pateiks galimus sprendinius.

Taip pat buvo paliestas „Žvaigždžių dienos” vykdymo klausimas. Jau tradicija tapo, kad šis renginys vykdavo vasario mėnesio eigoje. Vis tik nutarta, kad 2022 metais laikytis šios taisyklės yra rizikinga. Tačiau vienbalsiai pritarta atidžiai sekti pandeminę situaciją Lietuvoje ir esant galimybei, tokio tipo renginį surengti gegužės, birželio mėnesiais.

Primename, kad Mokyklų tarybą sudaro 25 nariai – 18 krepšinio mokyklų / sporto centrų, Lietuvos teisėjų bei trenerių asociacijos, žaidėjų atstovas, žaidėjų tėvų atstovas, sporto mokslininkas ir moksleivių krepšinio lygos direktorius bei prezidentas.