NBA vertybės

Headline

Apie lygą | NBA vertybės | Komandos | Tvarkaraštis | Turnyrinė lentelė | Galerija | Kontaktai |

Organizavimas, pasiruošimas ir lūkesčių valdymas

Efektyvumas: kiekviena minutė aikštėje yra vertinga – nešvaistyk jų!

Punktualumas – Jeigu tu būsi anksčiau, tai būsi laiku, tačiau jeigu tu būsi laiku, tai reiškia, kad tu vėluoji!

Nelaimingi atsitikimai nutiks… likite ramūs ir būkite pasirengę.

Nustatyti lūkesčiai: pradžioje paaiškinkite pagrindines taisykles ir supažindinkite tėvus/globėjus.

ŽAIDIMO VERTYBĖS

Lyderystė ir Charakteriai

Būk pavyzdys

Išreikšk save savo elgesiu ir turėk savo balsą.

Ką tu darai, kai niekas nemato?

Sportas ir Sąžiningumas

Konkuruok! Bet sportas turi būti garbingas.

Sąžiningumas: Priversk visus žaidėjus būti sąžiningais, tačiau pritaikyk savo stilių individualiai kiekvienam.

Nuolat stiprink šio žaidimo vertybes.

Komandinis darbas

Įtampa yra darbo sudedamoji dalis

Būk atsakingas ir padaryk tokiais kitus.

Būti komandos dalimi reiškia, kad parodyti savo įsipareigojimą ir priimti atsakomybę.

Teigiamas požiūris

Tai žaidimas, todėl turi būti smagu.

Esminiai punktai – skatinimas, energija, entuziazmas.

Būk kantrus! Mokymasis (iš trenerių ir teisėjų) užima daug laiko.

Pagarba

Gerbk žaidimą, gerbk taisykles ir varžovus.

Būk žaidimo ambasadorius.

Būk dėmesingas ir reikalauk to iš savo bendraamžių.

Žinios apie žaidimą

Būk žaidimo mokinys

Pasidalink savo žiniomis.

Pramogos ir pozityvumas

Tai turi būti smagu: nuo pagrindų subalansuota smagiai veiklai

Energija ir entuziazmas užkrečiami, tuo turi pasirūpinti treneris.

Skatinimas yra teigiamų emocijų pastiprinimas.

Disciplina ir Vertybės

A.I.K.I. – Aistra. Intensyvumas. Komandinis darbas. Istorija. Tai vienija kiekvieną treniruotę.

Nustatyti lūkesčiai: paaiškinti pagrindines taisykles ir supažindinti tėvus.

Sąžiningumas: Priversk visus žaidėjus būti sąžiningais, tačiau pritaikyk savo stilių individualiai kiekvienam.

Vertybės: daug vertybių patenka į bendrą visumos puodą – sportiškumas, pagarba, teigiamas požiūris, komandinis darbas, įsipareigojimas, atskaitomybė, darbo etika ir t.t.

Sveikata ir pasiruošimas

Pabrėžk gerą ir sveiką gyvenseną.

Būti sveiku reiškia, kad protingi sprendimai aikštėje ir už jos ribų.

Organizuotumas, Pasiruošimas ir Disciplina

Ko reikia lygai: lygai reikia entuziastingų darbuotojų, žaidėjų, trenerių, teisingų teisėjų ir ištikimų sirgalių.

Efektyvumas: Kiekviena minutė aikštėje yra vertinga. Rezultatas. Kiekvienas (žaidėjas, treneris, teisėjas, sirgalius, organizatorius) turi įdėti visas pastangas, kad visiems būtų malonu ir kuo mažiau rūpesčių. Bendradarbiaudami visi kartu turi būti sąžiningi ir atsidavę.

Punktualumas: Jeigu tu būsi anksčiau, tai būsi laiku, tačiau jeigu tu būsi laiku, tai reiškia, kad tu vėluoji! Punktualumas yra itin svarbu. Atvyk anksčiau į kiekvieną treniruotę, rungtynes ar susitikimą. Tai rodo tavo atsidavimą komandai ir yra geras pavyzdys visiems.

Nelaimingi atsitikimai nutiks… likite ramūs ir būkite pasirengę: traumos nutinka (ypač jauniems žaidėjams), teisėjai padaro klaidų, treneriai priima neteisingus sprendimus rungtynių metu. Tai neišvengiama. Kiekvienas turi suprasti, jog klaidos neatsiejama dalis ir reikia tokiose situacijose reaguoti ramiai. Viskas bus išspręsta.

Nusistatykite tikslus ir supažindinkite tėvus/globėjus: nuo pat pradžių nusistatykite pagrindines taisykles ir nusistatykite lūkesčius. Jeigu galite, tai pabandykite suorganizuoti susitikimą su tėvais/globėjais, nes labai svarbu palaikyti gerus santykius tarp žaidėjų ir tėvų/globėjų. Tokie susitikimai galėti padėti treneriams paaiškinti savo tikslus, taisykles, misiją ir paanalizuoti tėvų/globėjų lūkesčius. Jeigu negalite suorganizuoti susitikimo, tai parašykite elektroninį laišką, įsitikinkite, kad kiekvienas juos perskaitytų. Pakvieskite tėvus/globėjus dalyvauti komandos veikloje, kad jie matytų gerus dalykus, kuriuos darote aikštėje ir už jos ribų.

ŽAIDIMO VERTYBĖS

Lyderystė

Pavyzdys: Kaip lyga, tu esi lyderis. Tavo požiūris, pastangos ir veiksmai nurodo kryptį dalyviams ir visiems norintiems dalyvauti. Krepšininkai ims tave, kaip pavyzdį, todėl svarbu visoje lygoje nurodyti tinkamas kryptis. Būkite tuo pavyzdžiu.

Būkite įsitikinę savo elgesiu ir tegul jūsų balsas būna girdimas. Jūsų žaidėjus jus seka. Svarbu, kad jūs tikėtumėte savo darbu. Svarbu, kad žaidėjai suprastu šios lygos vertybes. Kuo aiškesnės ir tikslesnės vertybės, tuo lengviau žaidėjams jas suprasti ir priimti.

Kai niekas nemato: kol nevyksta rungtynės aikštėje, reikia išlaikyti žiūrovų dėmesį. Skelbti naujienas apie laukiančias kovas, NBA naujienas ir krepšinio federacijos žinutes.

Teisingumas

Konkuruok! Tačiau viskas turi būti teisinga: varžymasis yra viena iš krepšinio dalių. Tačiau jis niekada neturi nusverti tinkamo charakterio aikštėje ir už jos ribų. Praktika yra naudinga tiek laimėtojams, tiek pralaimėtojams.

Sąžiningumas: Įdiekite sąžiningą žaidimą. Priminkite, kad visada reikia žaisti sąžiningai. Kartais jums reikės pritaikyti savo stilių prie žaidėjų ir žaidėjai jūsų mintis priims skirtingai.

Nuolat stiprinkite žaidimo vertybes: krepšinis, kaip sporto šaka, turi galią daryti įtaką. Leiskite šiam sportui kalbėti – žaidėjas pamatys vertybes ir teisingumą ir perneš tai į aikštę.

Komandinis darbas

Stresas yra neatsiejamas, kai dirbama kartu: Krepšinis yra komanda. Lyga, žaidėjai, treneriai, teisėjai, sirgamiai ir visi, kurie dalyvauja šiame žaidime yra komandos dalis.

Būkite atsakingi ir padėkite tokiems būti kitiems. Kai dirbate, kaip komanda, jūs esate viena mašinos dalis. Kiekvienas žmogus turi būti atsakingas už savo darbą, kitaip mašina neveiks. Atsakomybė ir darbas kartu yra tai, ko reikia, kad mašina sėkmingai dirbtų.

Buvimas komandos dalimi parodo tavo įsipareigojimą ir atsakomybę: Kai tu įsipareigoji komandai, tai pasirašai ant akmens. Žaidėjas turi laikytis duoto žodžio tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Toks yra meistriškumas. Žaidėjai turi priimti atsakomybę už savo veiksmus. Jie turi žinoti, kad jų veiksmai gali paveikti komandą.

Teigiamas požiūris

Tai yra žaidimas, todėl turi būti smagu: kiekvienam turi būti smagu, kad jis žaidžia krepšinį. Lyga bus laikoma sėkmingai, tik jeigu kiekvienam bus smagu.

Trys punktai – rūpestis, entuziazmas, energija. Tai svarbiausia. Skatinkite krepšininkus, tai pagrindinis motyvas. Stenkitės, kad visas darbas būtų teigiamas. Entuziazmas yra užkrečiamas ir turi pasiekti visus, ypač trenerius. Ir jeigu jūs esate laimingas ir energingas, tai jūsų auklėtiniams tai persiduos ir aikštėje. Svarbu tinkamas požiūris ir pastangos. Svarbu dėmesys ir tinkamas užduočių vykdymas, o ne rezultatas.

Būkite kantrūs. Žaisdami mokykitės, klausykite trenerių: nei vienas nėra geresnis ekspertas nei tu. Būk kantrus sau, savo komandos draugams, treneriui, teisėjams.

Pagarba

Gerbk žaidimą, taisykles ir visus kitus: Lyga tu ištraukti pagarbos sąvoką iš apačios į viršų. Krepšininkai turi suprasti, kad krepšinis yra komandinis sportas. Jie turi paklusti taisyklėms aikštėje ir už jos ribų bei jie turi parodyti charakterį, kai kovoja su kitais.

Būk žaidimo ambasadorius: Lyga turi demonstruoti visas NBA vertybes. Vertybės turi persiduoti žaidėjams per krepšinį.

Žinios apie žaidimą ir pasirengimas

Visada mokykis: Treneriai turi žinoti viską apie žaidimą, įskaitant taisykles, strategiją, istoriją. Žaidimas visada vystosi, todėl geriausi treneriai visada mokosi. Žiūrėk įvairias rungtynes, skaityk literatūrą, kalbėk su kitais treneriais ir tegul tavo krepšinio žinios auga. Plėtok savo krepšinio žinias ir tu augsi, kaip treneris.

Pasidalink savo žiniomis: Turintys tvirtą pagrindą turi dalintis savo žiniomis su kitais. Jūs sulauksite daug pagarbos iš žaidėjų, tėvų ir trenerių.

Pramogos ir Pozityvumas

Tegul būna smagu: Mokyti krepšininkus yra daug smagiau, kai jiems linksma. Išmokykite savo žaidėjus įsitraukti per rungtynes ir tarpusavio kovas. Balansuokite tarp linksmumo ir pagrindų.

Energija ir entuziazmas: Entuziazmas yra užkrečiamas ir turi sklisti iš trenerio. Ir jeigu jūs esate laimingas ir energingas kiekvienoje treniruotėje, tai jūsų auklėtiniai atspindės entuziazmą ir tinkamą požiūrį į žaidimą. Svarbu dėmesys į pastangas ir vykdymą, o ne rezultatą. Skatinkite savo žaidėjus už dideles pastangas, net jeigu jiems viskas ir sekasi ne itin gerai.

Skatinimas ir teigiamas pastiprinimas: Skatinimas ir teigiamas pastiprinimas yra pagrindinės motyvacijos priemonės. Jeigu kalbėsite vien tik apie klaidas ir juos kritikuosite, tai sumažinsite norą dirbti toliau. Tai reiškia, kad jie po treniruočių jie bus praradę dalį pasitikėjimo ir norės pasiduoti. Vietoj to, pabandykite dalinti apgalvotas pastabas, išlikite teigiamas ir pagerinkite savo žaidėjų emocinę būklę. Kai jie ką nors padaro gerai – pagirkite juos. Skatinkite, kad žaidėjais kitus komandos narius taip pat palaikytų.

Disciplina ir vertybės

Nusistatykite tikslus ir užsiimkite tėvais. Įsitikinkite, kad aiškiai nusistatėte pagrindines taisykles nuo pat pradžių. Jeigu galite, tai pabandykite organizuoti susitikimus su tėvais, nes svarbu geri santykiai tarp visų komandos dalių. Šie susitikimai suteiks jums galimybę paaiškinti programos misiją, tikslus, taisykles, reglamentą ir atsakyti į tėvų klausimus. Jeigu negalite susitikti, tai parašykite visiems laiškus, tačiau įsitikinkite, kad tėvai juos pamatytų. Pakvieskite tėvus dalyvauti komandos veikloje, kiek įmanoma daugiau.

Sąžiningumas: Visiems žaidėjams rodykite vienodą dėmesį. Atminkite, kad su kiekvienu komandos nariu reikia bendrauti atskirai. Kartais jums reikės savo schemas pritaikyti prie kiekvieno žaidėjo ir kiekvienas krepšininkas jūsų metodiką gali priimti skirtingai.

Vertybės: Stiprinkite pagrindines vertybes, kurios padės ir už aikštės ribų: teigiamas požiūris, pagarba, sportas, komandinis darbas, nesavanaudiškumas, įsipareigojimai, atsiskaitomybė, darbo etika, atkaklumas ir t.t. Šios vertybės patenka į platų diapazoną ir turės teigiamą poveikį aikštėje ir už jos ribų.

Sveikata ir Pasirengimas

Pabrėžkite gerą ir sveiką gyvenseną: kiekvienas turi stengtis būti fiziškai stiprus ir sveikas. Asmeninė sveikata, gerovė ir teigiamas požiūris yra laimės pagrindai.

Būti sveiku, tai reiškia protingi sprendimai aikštėje ir už jos: Fizinė sveikata yra labai svarbu, tačiau tiek emocinė, tiek socialinė sveikata taip pat vaidina didelį vaidmenį. Vertybės aikštėje gali tau padėti priimti protingesnius sprendimus gyvenime.

Apie lygą | NBA vertybės | Komandos | Tvarkaraštis | Turnyrinė lentelė | Galerija | Kontaktai |

Lithuania backdropbmp_Page1