Nuožmiame finale kritę dvidešimtmečiai pasidabino Europos čempionato sidabru

Lietuvos dvidešimtmečiai – Europos vicečempionai.

Mindaugo Noreikos auklėtiniai įspūdingame finale 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) buvo nukauti Ispanijos krepšininkų.

Šis sidabro medalis – pirmasis vaikinų krepšinyje iškovotas apdovanojimas per penkerius metus. Tuo pačiu buvo įvykdytas LKF Vykdomojo komiteto iškeltas tikslas – užimti 1-6 vietas.

Pirmajame kėlinyje ilgai netrukus į priekį prasibrovė ispanai, lietuvių deficitas po dešimties minučių sieke 9 taškus – 17:26. Antrasis ketvirtis iš pradžių nieko gero nežadėjo – atslikimas išaugo iki 14-os, tačiau tuomet geresnę atkarpą sužaidę Lietuvos krepšininkai prieš pertrauką sugebėjo priartėti iki 37:42.

Po pertraukos ant parketo užvirė nuožmi kova, pirmaujanti komanda ėmė keistis itin dažnai. Prieš lemtingąjį kėlinį švieslentėje dėgė lygybė – 55:55. Įtemptame mačo finiše lietuviams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Likus žaisti kelias minutes, rezultatas išliko apylygis, bet šaltesnius nervus ėmė demonstruoti ispanai. Trapų pranašumą išlaikę varžovai neleido lietuviams pagalvoti apie auksą – patirtas pralaimėjimas 61:69.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 15, Dovydas Butka 11, Jokūbas Rubinas 8, Dominykas Stenionis 7, Augustas Marčiulionis 6.

Ispanija: Rubenas Dominguezas 17, Michaelis Caicedo 13, Juanas Nunezas 10, Guillermo Javieras ir Miguelis Malikas po 6.