Per vėlai spurtavę klaipėdiečiai į U15 finalą užleido Sostinės KM I krepšininkus

Vilniuje prasidėjo LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) U15 finalo ketvertas, o pirmieji ant Jeep arenos parketo išbėgo Sostinės KM I – GEALAN ir Klaipėdos KM I – UNIQA krepšininkai.

Pirmieji į finalą žengė Tomo Purlio auklėtiniai 87:81 (23:18, 23:20, 27:12, 14:31) įveikę uostamiesčio ekipą.

Rezultatas bylotų, jog iki paskutinės minutės aikštėje vyko lygi kova, tačiau taip sakyti būtų kiek neteisinga.

Per pirmąją rungtynių dalį nežymiai pabėgę vilniečiai (46:38) lemiamą smūgį sudavė iškart po pertraukos, kai trečiąjį kėlinį laimėjo 27:12 – 73:50.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo vangiai ir likus 3 minutėms šeimininkai turėjo 17 taškų persvarą (85:68), o klaipėdiečių surengtas spurtas mačo pabaigoje įvyko per vėlai.

Finale T. Purlio kariaunos lauks Sostinės KM II – Tigrų ir Klaipėdos V. Knašiaus KM I poros nugalėtojo barjeras.

Nugalėtojams pergalę nukalė Mato Buteliausko ir Dovydo Buikos tandemas. Pirmasis įmetė 25 taškus ir surinko tiek pat naudingumo balų, o D. Buika pridėjo 21 tašką ir 30 efektyvumo balų.

Klaipėdiečių ekipoje daugiau pagalbos iš komandos draugų pritrūko Kristupui Smirnovui – 29 taškai (11/20 dvit., 0/4 trit., 7/11 baud.) ir 12 atkovotų kamuolių. Tiesa, klaipėdietis suklydo 12 sykių ir surinko 18 naudingumo balų.

Sostinės KM I: Matas Buteliauskas 25 (8/16 dvit., 25 naud.), Dovydas Buika 21 (7/8 dvit., 30 naud.), Nedas Raupelis (11 atk. kam.), Steponas Žilakauskis ir Aurimas Bosakas (6 rez. perd.) po 9.

Klaipėdos KM I: Kristupas Smirnovas 29 (11/20 dvit., 7/11 baud., 12 atk. kam., 12 kld.), Matas Staugaitis 14, Matas Liotisas 10 (5 rez. perd.).