Pirmosios į LIDL-MKL U14 mergaičių finalą žengė vilnietės

Vilniaus KM I mergaičių ekipa pateisino favoričių statusą ir žengė į LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U14 grupės finalą.

Vilniuje vykstančiame finalo ketverte Gitauto Kievino auklėtinės pirmajame pusfinalyje 71:56 (15:11, 22:18, 20:9, 14:18) susitvarkė su Šiaulių KA Saulės krepšininkėmis.

Vis dėlto rezultatas nenusako aikštėje virusios kovos – Saulės miesto ekipa metė rimtą kovą, ypatingai pirmoje rungtynių dalyje, kuriame pagal taisykles dar yra žaidžiama skirtingais penketais.

Po pirmosios mačo dalies šeimininkių pranašumas buvo trapus (37:29), o 22-ąją minutę komandas skyrė vos 6 taškai – 39:33.

Rungtynių likimą nulėmė atkarpa trečiajame kėlinyje, kuomet vilnietės spurtavo 17:3 ir įgijo 20 taškų persvarą (56:36), kurios viešnioms iš Šiaulių panaikinti nebepavyko.

Rungtynių apžvalga:

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 14 taškų pelniusios Gintė Vaičiūnaitė (6/12 dvit., 2/5 baud.) ir kapitonė Augustė Kerulytė (5/8 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.). Pastaroji mačą baigė su 19 naudingumo balų savo sąskaitoje.

Šiaulietėms Vakarė Griškutė per 26 minutes įmetė 15 taškų (6/15 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų.

Pusfinalio nugalėtojų komandos trenerio Gitauto Kievino ir žaidėjų Gintės Vaičiūnaitės bei Vytės Trenytės komentarai:

Antrajame pusfinalyje susitinka Klaipėdos V. Knašiaus KM ir Ukmergės SC – Vilkmergėlės komandos.

Vilniaus KM I: Gintė Vaičiūnaitė (6/12 dvit.) ir Augustė Kerulytė (5/8 dvit.) po 14, Ugnė Viščinytė 12, Rusnė Utkaitė 11, Justina Bajarūnaitė 10 (9 atk. kam., 7 per. kam., 4 blk., 21 naud.).

KA Saulė: Vakarė Griškutė 15 (6/15 dvit.), Adriana Žemaitytė (6/22 dvit., 16 atk. kam.) ir Kotryna Malkevičiūtė (5/7 dvit., 10 kld.) po 13.