Plungės SM krepšininkai varžybose Rusijoje užėmė trečiąją vietą

2011 12 01 Plungiškių krepšininkų gimusių 1993 metais komanda, treniruojama Lietuvai nusipelnusio trenerio Genadijaus Glikmano, lapkričio 28-30 d. dalyvavo EYBL (Europos jaunimo krepšinio lygos) II ture, kuris vyko Maskvos srities mieste  – Chimkuose.

Pirmąją varžybų dieną Plungės SM susitiko su BC „Gulbene“ komanda iš Latvijos. Jaunieji plungiškiai įrodė, kad yra visa galva stipresni už varžovus ir sutriuškino juos rezultatu 59:29. Antrosiose dienos varžybos susitiko su BC „SDJSOR“ (Volgogradas, Rusija). Pirmus 2 kėlinius vyko įtempta kova, tačiau trečiajame kėlinyje plungiškiai įrodė, kad yra stipresni už varžovus, panaudoję spaudimą per visą aikštę, sugebėjo laimėti 3 kėlinį rezultatu 28:7. Galutinis rungtynių rezultatas 71:45.

Antrąją dieną pačios pirmos rungtynės vyko su šeimininkais BC „Khimki“. Deja, bet po prątesimo teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 64:69. Po šių rungtynių Maskvos „Dinamo“ komandos treneris, atsiprašė mūsiškių už šališką Rusijos teisėjų darbą visų rungtynių metu. Antrosiose dienos varžybose plungiškiai žaidė su Minsko BC „BGUIR“ (tai Baltarusijos vaikinų gim. 1992 m. rinktinė). Po įtemptos kovos teko pripažinti priešininkų pranašumą rezultatu 47:60.

Trečiąją dieną plungiškiai žaidė su BC „Dynamo“ (Maskva, Rusija) komanda. Sukaupę visas jėgas ir parodę sportinį pykti, plungiškiai nugalėjo priešininkus rezultatu 70:53.

Iškovoję 3 pergales ir patyrę 2 pralaimėjimus plungiškiai užėmė 3-ąją vietą turnyre. Pirmąją vietą užėmė BC „BGUIR“ (Baltarusija), antrąją BC „Khimki“ (Rusija). Plungiškių komandoje žaidė: Modestas Sekstinš (43 tšk.), Andrius Vaišvila (62 tšk.), Emilis Mockevičius (39 tšk.), Evaldas Butkus (14 tšk.), Julius Paulauskas (10 tšk.), Karolis Zajauskas (19 tšk.) Vaidas Kazonas (44 tšk.) , Giedrius Sakalas (57 tšk.), Jurkus Edvinas (12 tšk.), Laurynas Aksionovas (15 tšk.).

Varžybos vyko pagrindinėje krepšinio klubo „Chimki“ salėje, kur žaidžia BC „Khimki“. Salėje telpa net 5000 žiūrovų. Komanda buvo apgyvendinta Maskvos olimpiniame miestelyje.

Informacija: Plungės SM