Praėjusį savaitgalį išaiškėjo dar dveji MKL čempionai

Praėjusį savaitgalį išaiškėjo dar dveji MKL čempionai

Praėjusią savaitę Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) sprendėsi dar dviejų čempionatų A divizionų nugalėtojai. Stipriausios komandos varžėsi Berniukų U14 bei Jaunių U18 vaikinų čempionatuose.

Gegužės 21-22 dieną Klaipėdos Švyturio arenoje stipriausios Jaunių U18 vaikinų čempionato ekipos stojo į kovą dėl čempiono vardo.

Į finalinį etapą uostamiestyje pateko Sostinės KM I-„EMSI“ (treneris Arvydas Gronskis), Kauno KA „Žalgiris“ II (treneris Karolis Abramavičius), V.Knašiaus KM I-„Jumex“ (treneris Mindaugas Bugys) ir Vilniaus KM I -„Šilputa“ (treneris Linas Šalkus).

Pirmojoje pusfinalio kovoje susitiko Sostinės KM I-„EMSI“ ir Kauno KA „Žalgiris“ II. Kauniečiai užtikrintu rezultatu 102:81 įveikė varžovus ir žengė į čempionato finalą. Rungtynėse pastebimiausias buvo 26 taškus pelnęs Emilis Bartninkas.

Į didįjį finalą taip pat pateko aikštelės šeimininkai V.Knašiaus KM I-„Jumex“ krepšininkai. Pastarieji pusfinalyje po atkaklios kovos rezultatu 83:79 įveikė Vilniaus KM I -„Šilputa“. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 20 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Kristupas Keinys.

Mažasis finalas sirgaliams padovanojo neįtikėtinas rungtynes tarp dviejų Vilniaus ekipų Sostinės KM I-„EMSI“ ir Vilniaus KM I -„Šilputa“. Nugalėtojui išaiškinti prireikė trijų pratęsimų, o rungtynės iš viso truko net dvi su puse valandos. Aidint finaliniam teisėjo švilpukui pergalę šventė ir bronzos medaliais pasipuošė Vilniaus KM I -„Šilputa“ auklėtiniai įveikę varžovus rezultatu 131:126. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose sunkiai sustabdomas buvo Modestas Babraitis pelnęs 32 taškus.

„Sunkios varžybos, tokių ir tikėjomės nes sostinės derbis visada atneša rimtą kovą. Žinoma trijų pratęsimų žaisti tikrai niekas neplanavo. Šiose rungtynėse turėjome gana siaurą rotaciją, džiugu, kad pavyko susitvarkyti su nuovargiu ir perlaužti rungtynes. ” – po pergalės kalbėjo VKM žaidėjas Modestas Babraitis.

Didžiajame finale susikibo Kauno KA „Žalgiris“ II ir aikštelės šeimininkai V.Knašiaus KM I-„Jumex“. Finale intriga išliko visų rungtynių metu, o pergalę iškovojo ir aukso medaliais pasidabino Kauno KA „Žalgiris“ II – 85:80.

Kauno KA „Žalgiris“ II į pergalę vedė 23 taškus pelnęs Matas Kolesnikovas, jam puikiai talkino 22 taškus pridėjęs Kajus Kublickas. V.Knašiaus KM I-„Jumex“ ekipoje išsiskyrė Arnas Knystautas pelnęs 19 taškų ir atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų.

„Turėjome stiprų varžovą. Klaipėdos vaikinai yra labai talentingi ir buvo gerai pasiruošę taktiškai. Praėjusiais metais pralaimėjome jiems finale, šiemet revanšavomės, esame labai laimingi.”, – po pergalės džiaugėsi Kauno KA „Žalgiris“ II komandos treneris Karolis Abramavičius.

Į simbolinį Jaunių U18 vaikinų čempionato geriausių žaidėjų penketuką pateko:

Kajus Kublickas, Kauno KA „Žalgiris“ II

Emilis Bartninkas, Kauno KA „Žalgiris“ II

Kristupas Keinys, V.Knašiaus KM I-„Jumex“

Modestas Babraitis, Vilniaus KM I -„Šilputa“

Paulius Velutis, Sostinės KM I-„EMSI“

Galutinė komandų rikiuotė:

  1. Kauno KA „Žalgiris“ II, treneris Karolis Abramavičius.
  2. Tornado KM I-„Xiaomi“, treneris Mindaugas Bugys.
  3. Vilniaus KM I -„Šilputa“, treneris Linas Šalkus.
  4. Sostinės KM I-„EMSI“, treneris Arvydas Gronskis.

Tuo pat metu Kauno rajone sprendėsi Berniukų U14 čempionato nugalėtojas.

Finaliniame etape susigrūmė Sostinės KM I-„ME2U“ (treneris Rokas Kasparavičius), V.Knašiaus KM I (treneris Vilius Stanišauskas), Vilniaus KM I (treneris Andrius Šležas) ir šventės organizatoriai Tornado KM I-„Xiaomi“ (treneris Aivaras Grigaliūnas).

Kovas finaliniame ketverte pradėjo Tornado KM I-„Xiaomi“ ir Sostinės KM I-„ME2U“. Kauniečiai fantastišku Kimo Ulanovo metimu paskutiniąją rungtynių laiko sekundę išplėšė pergalę ir iškovojo kelialapį į didįjį finalą – 75:74. Nugalėtojų gretose ryškiausias buvo Ramas Burokas pelnęs 20 taškų.

Antrajame pusfinalyje susitiko Vilniaus KM I ir V.Knašiaus KM I. Rungtynės buvo sėkmingesnės klaipėdiečiams, pastarieji rezultatu 78:71 įveikė varžovus ir žengė į finalą. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 23 taškus pelnęs Emonas Žilinskas.

Mažajame finale triumfavo ir bronzos medaliais pasipuošė Sostinės KM I-„ME2U“. Pastarieji įveikė varžovus iš VKM rezultatu 79:68. Šiose rungtynėse nugalėtojų gretose ryškiausiai pasirodė Martynas Radžius pelnęs 20 taškų.

„Po pusfinalio pakalbėjome, kad žaidėme tikrai įspūdingai ir neverta dėl vieno metimo emocijos sugadinti ir paskutinių rungtynių. Vaikinai patarimą priėmė labai gerai ir sukovojo su nuotaika”, – po rungtynių kalbėjo SKM treneris Rokas Kasparavičius

Didžiajame finale pečius surėmė aikštelės šeimininkai Tornado KM I-„Xiaomi“ ir V.Knašiaus KM I. Šį kartą kauniečiams išsigelbėti paskutiniosiomis rungtynių sekundėmis nepavyko, V. Knašiaus KM auklėtiniai sėkmingiau sužaidę rungtynių pabaigą iškovojo Berniukų U14 A diviziono aukso medalius ir iškėlė virš galvų čempionų taurę – 70:68.

Klaipėdiečius į pergalę vedė 22 taškus pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Edenas Žilinskas. Tornado KM I-„Xiaomi“ gretose išsiskyrė Ramas Burokas pelnęs 23 taškus.

„Eidami I aikštele jautėmės favoritai, atvažiavome laimėti ne tik pusfinalio rungtynes, bet laimėti pirmą čempionato vietą. Sakiau vaikinam kad turime žaisti iki galo, jie tai ir padarė. Vaikinai yra tikri kovotojai, reikia juos stabdyti”, – po pergalės džiaugėsi V.Knašiaus komandos treneris Vilius Stanišauskas.

Į simbolinį Berniukų U14 čempionato geriausių žaidėjų penketuką pateko:

Edenas Žilinskas, V.Knašiaus KM I

Emilis Prekevičius, V.Knašiaus KM I

Kimas Ulanovas, Tornado KM I-„Xiaomi“

Martynas Radžius, Sostinės KM I-„ME2U“

Kornelijus Snitka, Vilniaus KM I

Galutinė komandų rikiuotė:

  1. V.Knašiaus KM I, treneris Vilius Stanišauskas.
  2. Tornado KM I-„Xiaomi“, treneris Aivaras Grigaliūnas.
  3. Sostinės KM I-„ME2U, treneris Rokas Kasparavičius.
  4. Vilniaus KM I , treneris Andrius Šležas.