Jubiliejinis Lietuvos moksleivių krepšinio lygos sezonas artėja prie kulminacijos. Kovą prasidėjusi „Final Four“ švenčių serija jau į lygos metraščius įrašė C ir B divizionų prizininkus, o dabar viena po kitos paaiškėja ir A diviziono stipriausios komandos.
Praėjusį savaitgalį paaiškėjo net keturi nauji čempionai.
Dramatiškas U18 merginų finalas ir Panevėžio triumfas Šiauliuose
Vyriausių merginų – U18 čempionatas finišavo Šiauliuose, kur aukso medaliais pasidabino Panevėžio sporto centro krepšininkės.
Ilonos Rimšienės treniruojama komanda po itin atkaklios kovos finale 80:75 palaužė šeimininkes Šiaulių krepšininkes, kurias treniruoja Jolanta Martinionienė.
Rungtynių metu iniciatyva ne kartą keitėsi, tačiau lemiamu momentu panevėžietės surengė spurtą ir likus mažiau nei dviem minutėms susikrovė pergalingą pranašumą.
Bronzos medalius iškovojo V. Knašiaus KM auklėtinės, mažajame finale 59:50 pranokusios Vilniaus KM ekipą.
M. Noreikos vedama SKM komanda – U17 vaikinų čempionė
Vaikinų U17 čempionais tapo Mindaugo Noreikos treniruojama Sostinės KM I – „Wienerberger“ komanda.
Vilniečiai pusfinalyje po tikro trilerio 90:89 palaužė Vilniaus KM komandą, o finale užtikrintai 96:78 susitvarkė su turnyro šeimininke Klaipėdos KM ekipa.
Po triumfo M. Noreika džiaugėsi komandos nueitu keliu:
„Su šiais čempioniškais marškinėliais, medaliu ir kepuraite jaučiuosi puikiai. Komanda nesusiklijuoja per vieną dieną ar vienas rungtynes – tam reikia ilgo darbo ir augimo. Džiaugiuosi, kad mums pavyko užauginti tokią komandą. Tokiose situacijose ir pasimato čempioniškumas bei charakteris.“
Trečiąją vietą iškovojo Edvino Justos vadovaujama Vilniaus KM komanda, mažajame finale 93:80 įveikusi šiauliečius.
Tornado stebuklas Garliavoje: J. Valančius surinko 54 taškus ir iš ,,neįmanoma” transformavo į ,,stebėkit”!
Tikra krepšinio fiesta vyko Garliavoje, kur Tornado KM jaunieji talentai sukūrė vieną įspūdingiausių savaitgalio istorijų.
Vaikinų U15 pusfinalyje Tornado ekipa panaikino dviženklį deficitą ir po pratęsimo 117:105 palaužė Sostinės KM komandą. Ryškiausia vakaro žvaigžde tapo Jonas Valančius, pelnęs net 54 taškus ir atvedęs komandą į finalą.
Lemiamoje dvikovoje Donato Mikulevičiaus auklėtiniai 99:81 pranoko Vaidoto Pečiuko treniruojamą V. Knašiaus KM komandą bei iškovojo čempionų titulą.
Po pergalės D. Mikulevičius neslėpė emocijų:
„Po vienų metų pertraukos sugrįžome ant nugalėtojų pakylos. Viso sezono metu kryptingai dirbome ir praėjusio sezono kartėlį pavertėme fantastišku džiaugsmu. Žaidėme prieš pilną Garliavos areną, parodėme charakterį ir įveikėme sunkius momentus. Smagiausia matyti laimingus vaikus.“
Bronzos medalius iškovojo Arimanto Mikaločiaus treniruojama Kretingos SM ekipa, mažajame finale 90:85 įveikusi Sostinės KM.
U13 finale – Vilniaus KM triumfas sostinėje
Jauniausiųjų savaitgalio čempionų titulas atiteko Vilniaus KM berniukų U13 komandai.
„Active Vilnius“ arenoje vykusiame finale sostinės ekipa 84:74 nugalėjo SKM bendraamžius ir tapo čempione.
Trečiąją vietą iškovojo V. Knašiaus KM jaunieji krepšininkai, mažajame finale 73:52 pranokę žalgiriečius.
Po triumfo čempionų treneris Edvinas Justa gyrė auklėtinių charakterį:
„Reikia padėkoti vaikams, kurie atlaikė kritinius momentus ir nuėjo savo tikslo link. Komandos žaidimas bangavo, tačiau lemiamais momentais patikėjome savo metimais.“











v



