Prieš U18 kovas „Švyturio“ arenoje – intrigos ir strategų mintys

Prieš U18 kovas „Švyturio“ arenoje – intrigos ir strategų mintys

Gegužės 21-22 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Klaipėdos krepšinio sirgaliai savo akimis galės išvysti perspektyviausių Lietuvos 18-mečių krepšininkų kovas – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyks Lietuvos moksleivių krepšinio lygos vaikinų U18 finalinio ketverto varžybos.

Į finalinį etapą pateko dvi Vilniaus ekipos – Sostinės KM I-EMSI ir Vilniaus KM I-„Šilputa“, taip pat Kauno KA „Žalgiris“ II ir Vlado Knašiaus KM I-„Jumex“.

Gegužės 21 dieną (šeštadienį) vyks pusfinalio mūšiai: nuo 16 val. susikaus Sostinės KM I-EMSI ir Kauno KA „Žalgiris“ II ekipos, nuo 18 val. – Vlado Knašiaus KM I-„Jumex“ ir Vilniaus KM I-„Šilputa“.

Pusfinalio nugalėtojai gegužės 22 dieną (sekmadienį) 14 val. susikaus didžiajame finale, o prieš tai nuo 12 val. vyks mažasis finalas.

Sekmadienį 16 val. – apdovanojimų ceremonija.

„Ryto“ ir „Neptūno“ sistemų dvikova

Prieš finalo ketverto kovas pakalbinti visų šių komandų treneriai buvo ryžtingai nusiteikę ir teigė dėsią visas pastangas, kad jų mokykla į viršų keltų nugalėtojų taurę.

„Visi finalo ketverto varžovai – pajėgūs. Reikia pamiršti, kas buvo reguliariajame sezone, žiūrėti į priekį ir eiti iš visų jėgų kovoti“, – sakė MKL U-18 reguliariojo čempionato nugalėtojų Knašiaus KM I-„Jumex“ ekipos treneris Mindaugas Bugys.

 

 

Kalbėdamas apie pusfinalio varžovą – Vilniaus KM I-„Šilputa“, M. Bugys išskyrė tris žaidėjus: Modestą Babraitį, Danielių Kasparą ir Lauryną Klimą.

„Jie tikrai aukšto lygio, yra „Ryto“ sistemoje, rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio lygoje. Tikrai nebus lengva, bet jei gerai ginsimės ir sukris mūsų metimai, tuomet turėtų būti viskas gerai.

Klaipėdiečiai per visą šį sezoną iškovojo 20 pergalių ir patyrė vos 2 pralaimėjimus, o Vilniaus komanda su 13 pergalių ir 9 pralaimėjimais reguliariajame čempionate buvo penkti.

Klaipėdos ekipoje yra nemažas būrys „Neptūno“ sistemos žaidėjų – NKL „Neptūno-Akvaservis“ ekipos marškinėlius vilkėjo Rytis Šakaitis, Kristupas Keinys, Žygimantas Bartašius ir Arnas Knystautas, dar būrelis žaidėjų gynė Klaipėdos garbę ir Regionų krepšinio lygoje.

„Malonu, kad pasiekėme tokį lygį ir galime organizuoti finalo ketvertą tokioje didelėje – „Švyturio“ arenoje. Džiugu, kad sezono pabaigtuvės – namuose prie savų sirgalių. Gal ir bus šiek tiek jaudulio, bet, manau, kad žaisti namuose – daugiau pliusų nei minusų. Bus didesnė motyvacija“, – mano M. Bugys.

Vilniaus KM I-„Šilputa“ ekipos treneris Linas Šalkus nebuvo patenkintas, kad jo komandai vyks važiuoti tiek toli – į Klaipėdą, tačiau apie šeimininkų komandą ir jos pajėgumą atsiliepė pagarbiai.

„Labai gera komanda – praėjusių metų čempionai, šių metų reguliaraus čempionato nugalėtojai. Jaučiamas šios komandos stabilumas. Galiu atsiliepti tik geriausiais žodžiais, tačiau nuleisti rankų tikrai nežadame, į pajūrį tikrai nevyksime poilsiauti ar gulėti prie jūros. Mes antrus metus papuolame į finalo ketvertą, važiuojame kautis, o bus pamatysime – viskas Dievulio rankose“, – akcentavo L. Šalkus.

Išbandys „Švyturio“ arenos lankus

Ne ką mažiau intrigų turėtų virti ir kitoje pusfinalio kovoje tarp Sostinės KM I-EMSI ir Kauno KA „Žalgiris“ II ekipų.

Reguliariajame čempionate sostinės ekipa su 19 pergalių ir 3 pralaimėjimais buvo antra, o kauniečiai su tiek pat pergalių ir pralaimėjimų – treti.

Sostinės krepšininkai turnyro lentelėje įsitaisė laipteliu aukščiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių taškų santykio: vilniečiai namuose laimėjo 23 taškų skirtumu – 93:70, o Kaune pergalę šiek tiek mažesniu – 17 taškų skirtumu – 96:79 šventė KA „Žalgiris“ II ekipa.

„Tai paskutinė galimybė žaisti MKL A divizione su savo draugais, su kuriais užaugo. Važiuojame kautis, tik tai kautis. Mūsų pusfinalio varžovas Sostinės KM I-EMSI – labai grėsmingas. Juk jie daugkartiniai čempionai, iš visų finalo ketvertų, berods, nebuvo tik kartą. Tai daug ką pasako apie komandą“, – pabrėžė Kauno KA „Žalgiris“ II komandos treneris Karolis Abramavičius.

 

 

Jis priminė, kad kauniečių komandai dar negalės padėti Dominykas Grenda, o visi kiti ekipos žaidėjai yra kovingai nusiteikę.

K. Abramavičius gyrė vilniečių ekipos trenerių tandemą – Arvydą Gronskį ir Algirdą Miloną.

„Arvydas Gronskis sustiprino trenerių štabą. Varžovą vertiname, bet įmanoma įveikti. Tą ir stengsimės padaryti“, – akcentavo Kauno KA „Žalgiris“ II ekipos treneris.

Sostinės KM I-EMSI treneris Arvydas Gronskis pasidžiaugė, kad jo ekipos vaikinams bus proga išbandyti didžiosios „Švyturio“ arenos lankus.

„Smagu, kad žaisime didžiojoje „Švyturio“ arenos salėje. Tai kartu ir smagumas, ir jauduliukas. Visi sveiki, esame pasiruošę ir laukiame finalo ketverto su dideliu užsidegimu. Laukia didelis iššūkis, kas susitvarkys su įtampa, tas ir nugalės. Reguliariajame čempionate pasidalijome po pergale namuose, o dabar žaisime neutralioje aikštelėje ir pamatysime, kaip bus“, – kalbėjo A. Gronskis.

 

 

Visi krepšinio sirgaliai šeštadienį ir sekmadienį kviečiami į „Švyturio“ areną (Dubysos g. 10) pasigrožėti mūsų krepšinio ateities žaidėjų kovomis. Įėjimas į visas rungtynes – nemokamas!