Puolimo uraganą užkūrę Sostinės KM krepšininkai parklupdė žalgiriečius ir tapo U18 čempionais

Didelį susidomėjimą kėlęs LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U18 A diviziono finalo ketvertas Kaune nuliūdino vietinius sirgalius.

Turnyro finale Sostinės KM I – Warranty Expert 94:83 (27:16, 27:23, 20:21, 20:23) privertė kapituliuoti šeimininkų Kauno KM Žalgirio I ekipą ir džiaugėsi auksu.

Į nokdauną šeimininkai buvo pasiųsti jau pirmosiomis minutėmis (11:23), o į pertrauką komandos išėjo ilsėtis vilniečiams užtikrintai pirmaujant – 54:39.

Po pertraukos Rolando Rakučio auklėtiniai bandė rodyti atsigavimo ženklus (47:56), bet vilniečiai toliau rasdavo būdų, kaip užpulti priešininkų krepšį, ir prieš lemiamą ketvirtį toliau turėjo saugų pranašumą – 74:60.

Čempionišką ramybę Sostinės KM I – Warranty Expert vaikinai demonstravo ir ketvirtajame kėlinyje – žalgiriečiai nebuvo priartėję iki vienženklio deficito ir vilniečiai užtikrintai iškovojo titulą.

Nugalėtojai akivaizdžiai geriau dalinosi kamuoliu – 26 rezultatyvūs perdavimai prieš 14. Taip pat vilniečių gretose šeši žaidėjai surinko dviženklį rezultatyvumą, kai šeimininkai turėjo vos du tokius krepšininkus.

Čempionų gretose su 12 taškų (5/6 dvit., 2/2 baud.), 7 atkovotais kamuoliais ir 20 naudingumo balų išsiskyrė Gediminas Alisas.

Kauniečių garvežį bandė tempti Titas Sargiūnas – 28 taškai (9/11 dvit., 3/12 trit., 1/1 baud.), 5 rezultatyvūs perdavimai ir 23 naudingumo balai.

Į finalo ketverto simbolinį penketą pateko Augustinas Kiudulas (Sostinės KM I), Kasparas Sideravičius (Sostinės KM I), T. Sargiūnas (KM Žalgiris I), Mintautas Mockus (V. Knašiaus KM) ir Regimantas Ciūnys (VKM I).

KM Žalgiris I: Titas Sargiūnas 28 (9/11 dvit., 3/12 trit., 5 rez. perd., 23 naud.), Liutauras Lelevičius 19, Ugnius Jaruševičius 9.

Sostinės KM I: Augustinas Kiudulas 17 (6/8 dvit.), Gytis Valickas (5 rez. perd.) ir Kasparas Sideravičius (4/4 trit., 7 rez. perd.), Domas Kauzonas 13, Gediminas Alisas 12 (20 naud.), Martynas Butrimas 10.