Š.Marčiulionio KA-Himėja komanda laimėjo visus tris EYBL U14 čempionato turnyrus

2012 04 02 Kovo 29 – balandžio 1 dienomis Tartu (Estija) vyko Europos jaunių krepšinio lygos čempionato U14 amžiaus grupės trečiojo turo turnyras, kuriame dalyvavo gim. 1998 m. Š.Marčiulionio krepšinio akademijos pirmoji komanda, vadovaujama trenerio Edvino Justos. Laimėjusi prieš Latvijos, Estijos bei tris Rusijos komandas, Š.Marčiulionio krepšinio akademijos gim. 1998 m. komanda ir trečiajame EYBL turnyre iškovojo pirmąją vietą. Šarūnas Tamkevičius išrinktas Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP), Karolis Giedraitis išrinktas į Simbolinį žaidėjų penketą, Vilius Žukas tapo Rezultatyviausiu turnyro žaidėju!

Europos jaunių krepšinio lygos iki 14 metų amžiaus grupėje, skirtingai nuo vyresniųjų grupių visos 32 komandos sezono pradžioje  suskirstytos ne į du divizionus pagal stiprumą, bet į dvi lygiavertes grupes po 16 komandų.  Į finalinį aštuonių stipriausių komandų turą, kuris vyks balandžio pabaigoje Rygoje, pateks po keturias komandas iš abiejų pogrupių.

Šis, trečiasis turas, Š.Marčiulionio KA-Himėja ekipai nebuvo labai sunkus, nes rungtyniauti teko su komandomis, nepatenkančiomis į stipriausiųjų ketvertuką. Pirmąją turnyro dieną Š.Marčiulionio KA-Himėja komanda laimėjo prieš BC Hito Kohtla Jarve, Estonia komandą rezultatu 98:41, o po to nugalėjo BS Pardaugava Riga, Latvia ekipą  net 141:37. Antrąją turnyro dieną trenerio Edvino Justos auklėtiniai susitiko su dviem Rusijos komandomis ir nugalėjo jas: BS Orbita Dzerzhinsk, Moscow reg., Russia – 144:50, o SC SDJSOR Samara, Russia – 109:73. Paskutiniąją turnyro dieną Š.Marčiulionio KA-Himėja komanda rezultatu 105:37 laimėjo prieš BC Metall Profil Lobny, Moscow reg., Russia komandą ir tapo turnyro nugalėtoja.

Apie EYBL U14 turnyro varžybas pasakoja komandos treneris Edvinas Justa.

“Komanda žaidė gerai, todėl laimėjome visas rungtynes dideliais skirtumais. Mums didžiausią įspūdį padarė Samaros komanda, kuri rado būdus, kaip įveikti mūsų gynybą. Žinodami, kad ši komanda yra trečia Rusijos čempionate, ruošėmės tam susitikimui. Galvoju, kad ji dalyvaus Finale. Šarūnas Tamkevičius išrinktas Naudingiausiu turnyro žaidėju: jis perėmė daugiausiai kamuolių (vid. 3,6), gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei buvo rezultatyvus. Gerai šiame turnyre žaidęs Karolis Giedraitis buvo išrinktas į Simbolinį žaidėjų penketą (jis daugiausiai rezultatyviai perdavė kamuolių – vid. 5,2), o Vilius Žukas tapo Rezultatyviausiu turnyro žaidėju, kurio pelnytų taškų vidurkis – 24 taškai! Turnyras buvo gerai organizuotas, o puikios gyvenimo sąlygos paliko dalyviams malonius įspūdžius.”

Informacija: Š.Marčiulionio KA