Sabonio krepšinio centras plečia bendradarbiavimą su užsienio krepšinio mokyklomis

Sabonio krepšinio centras plečia bendradarbiavimą su užsienio krepšinio mokyklomis

2012 02 27 „Sabonio krepšinio centras“ intensyviai plečia tarptautinį bendradarbiavimą su užsienio krepšinio mokyklomis ir klubais. Šią savaitę pas mus sportuos Olandijos krepšinio atstovai.

Šiuo žiemos laikotarpiu ypatingai suaktyvėjo šis bendravimas. Kiekvieną savaitę sulaukiame vis kitų svečių iš įvairių pasaulio šalių. Šiandien į mūsų centrą savaitės viešnagei atvyko Olandijos krepšinio mokyklos atstovai. Į centrą atvyko 1993 metais gimusių vaikinų komanda „HNBT“. Per visą svečiavimosi laikotarpį olandai sužais tris draugiškus susitikimus su mūsų centro komandomis. Savo jėgas prieš svečius iš polderių šalies išmėgins D. Sirtauto ir A. Vaicekausko 1995 metais gimusių vaikinų komandos bei A. Visocko 1994-ų metų komanda.

Kiek ankščiau praėjusią savaitę pas mus savo vizitą turėjo, jau pažįstami kolegos iš Suomijos – „Tapiolan Espoo Honka“ krepšinio mokyklos. Šį kartą suomiai atvažiavo su 1996 metais gimusia vaikinų komanda (treneriai: Ville Neva ir Jesse Talikka), kurie per 5 vizito dienas turėjo intensyvią treniruočių stovyklą – ryte treniruodavosi, vakare žaisdavo rungtynes su mūsų auklėtiniais. Kadangi su suomiais krepšinio klausimais bendraujame ne pirmą kartą, tad turėjome daugybę temų, kuriomis diskutavome laisvu laiku. Svečiai pasidalino problemomis, kurios, anot jų yra pagrindinės, trukdančios išugdyti aukšto meistriškumo krepšininkus šalyje. Mums kėlė nuostabą, jog jų krepšinio mokykloje „Tapiolan Espoo Honka“ dirba per 80 krepšinio trenerių, nors treniruotes lanko bendrai sudėjus daugiau nei 800 berniukų ir mergaičių.

„Tapiolan Espoo Honka“ atletinio rengimo treneris Jesse Talikka sakė: – „Jų kvalifikacija labai žema. Pagrindinė to priežastis – kai kurie treneriai yra tiesiog vaikų tėvai, kuriems krepšinis yra tarsi hobis ar laisvalaikio užsiėmimas, o kiti tiesiog yra labai jauni ir be patirties“. Taip pat sužinojome apie šalies krepšinio federacijos įtaką krepšinio mokykloms, kuri ne visada yra gera, kalbant apie žaidėjų vystymą – „Būna situacijų, kai federacija tiesiog atima iš mūsų talentingus vaikus su kuriais mes ilgą laiką dirbame ir prijungia prie savo akademijos, kurioje nustoja tobulėti, nors joje jie turėtų būti ruošiami nacionalinei Suomijos rinktinei, kuri galėtų deramai atstovauti šalį tarptautiniu lygiu“ – pasakojo treneris Ville Neva.

Sulaukiame svečių ir iš dar toliau. Trumpam vizitui į mūsų centrą buvo atvykęs Japonijos „Ibaraki“ universiteto komandos treneris ir profesorius Tošihiro Kato, kuris keletą dienų įdėmiai stebėjo mūsų treniruotes, kalbėjosi su treneriais bei pasidalino aktualijomis ir papasakojo apie krepšininkų vystymo sistemą Japonijoje. Labai smagu, jog apie mus žino ir domisi krepšinio specialistai iš tolimųjų rytų. Po vizito su profesoriumi Tošihiro Kato buvo susitarta dėl tolimesnio bendravimo ir susitikimo.

Dar vieni svečiai, kurie lankėsi mūsų centre, buvo iš Prancūzijos. 1997 metais gimusių vaikinų komanda vadovaujama trenerio Allard Goffic sužaidė draugiškas rungtynes su A. Brusoko treniruojama „Sabonio KC – Selteka“ komanda. „Saboniukai“ apgynė „Sabonio krepšinio centras“ bastiliją nuo prancūzų šturmo rezultatu 77:66.

„Sabonio krepšinio centras“ džiaugiasi, jog per tokį trumpą laiką pavyko užmegzti tiek daug kontaktų su įvairiais užsienio krepšinio klubais bei specialistais, taip pat smagu, jog dar lapkričio mėnesį pradėtas bendradarbiavimas su žaidėjų vystymo organizacija „BK Centre“ irgi duoda teigiamų rezultatų ir naudos mūsų centrui.

Infromacija: A.Sabonio krepšinio centras